Skocz do zawartości

Wybudzenie ze śpiączki 15-letniej Synty


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ZbyT napisał:

te wyciągi potrzebują przedłużek na okulary 1,25" i 2". Bez nich nie uzyskasz ostrości bo w zamyśle producenta te wyciągi mają możliwość ostrzenia z lustrzanką bez podnoszenia lustra głównego

 

A czy mógłbyś podlinkować odpowiednią przedłużkę, to już się pogubiłem. Myślałem że zarówno do foto jak i okularów wystarczy adapter 2 cale do t2.

Czy ta przedłużka ma być t2 do 1,25?

 

2020-04-07_23h01_43.png.3d70ade488e699d3634a54b5c786aa68.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne są przedłużki 2"/2" oraz 2"/1,25". Tę pierwszą podlinkował już Bartolini

obie mają tzw. jaskółczy ogon

raczej będzie trudno kupić takie oryginalne. Obawiam się, że będziesz musiał kombinować z przedłużką 2"/2" długości około 35-40 mm i zwykłą przejściówką 2"/1,25" ale jak najkrótszą

 

warto w pierwszej kolejności zadzwonić do Delty bo może mają takie oryginalne przedłużki gdzieś na serwisie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adam87 napisał:

A czy mógłbyś podlinkować odpowiednią przedłużkę, to już się pogubiłem. Myślałem że zarówno do foto jak i okularów wystarczy adapter 2 cale do t2.

Czy ta przedłużka ma być t2 do 1,25?

 

2020-04-07_23h01_43.png.3d70ade488e699d3634a54b5c786aa68.png

 

 

Problem jest taki, że otwór, w tulei wyciągu, na wysokości śrubek blokujących, nie ma 2" (50.8mm) tylko 2 1/4" czyli około 57mm :/

Orginalnych przejściówek nie ma w handlu - jedyna nadzieja skontaktować się z delta optical. 

Baader ma taką przejściówkę w wersji de luxe, ale kosztuje ona 400pln.

https://www.astroshop.pl/adaptery-redukcyjne-i-okladki/baader-zacisk-2-clicklock-s57-newton-celestron-skywatcher-/p,20062

Jest jeszcze szansa w można zakończenie tulei wyciągu odkręcić i przypasuje taki adapter:

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4147_Skywatcher-short-design-2--adapter-for-Crayford-focusers.html

Oprócz tego potrzebowałbyś przedłużkę np. https://teleskopy.pl/Złączka-typu-extender-2''-/-2''-35-mm-GSO-teleskopy-2024.html

I dopiero wtedy redukcję 2" do 1.25".

 

Ostatecznie, jeżeli nie dostaniesz w delcie oryginału, możesz zlecić tokarzowi. To prosta złączka, bez potrzeby toczenia gwintów. 

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.