Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Największym problemem filtru duoband jest kolor gwiazd, który ciężko doprowadzić do 'normalności' . Czy jakbym dopalił kilkanaście klatek z krótszym czasem i tylko z filtrem UV, to mógłbym nałożyć kolor na gwiazdy? Jak Wy to robicie czy składacie przy narrowbandzie? :) zrobić drugi stack z takich gwiazd czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże masz LP na swoim balkonie? Właśnie doszedł do mnie filtr duo i zastanawiam się na ile da radę u mnie. Póki co nie widzę dobrych obiektów (balkon od południa) + pełnia więc nie ma szans.


Samo zdjęcia fajne, aczkolwiek dla mnie jakby za ciemne. Przy poziomie czerni w okolicach 30 widać wg mnie znacznie więcej. Jak uważasz?

 

IC1318A_fb2.jpg.337f14c63e9e193a6e74720900109d21.thumb.jpg.1e5802097058e0aadfed93a4d6b8bfa6.jpg

 

 

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP chyba jedno z najgorszych jak się da - centrum Gdańska ;) Chociaż seeing w miarę dobry, bo zawsze wiatr trochę od morza lub w jego stronę :)

 

Dla przykładu, tak wyglądały klatki z tych dwóch sesji, oczywiście Księżyc dodał swoje:

 

300s, ISO800:

11.thumb.JPG.1115fde55b769354d81ca93157179224.JPG

 

Co do Twojej wersji zdjęcia - myślałem, żeby to mocniej wyciągnąć, ale denerwował mnie szum w ciemniejszych partiach, może podejdę jeszcze raz i wyciągnę mocniej z maskowaniem tła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sidiouss napisał:

LP chyba jedno z najgorszych jak się da - centrum Gdańska ;) Chociaż seeing w miarę dobry, bo zawsze wiatr trochę od morza lub w jego stronę :)

 

Dla przykładu, tak wyglądały klatki z tych dwóch sesji, oczywiście Księżyc dodał swoje:

 

300s, ISO800:

 

 

Co do Twojej wersji zdjęcia - myślałem, żeby to mocniej wyciągnąć, ale denerwował mnie szum w ciemniejszych partiach, może podejdę jeszcze raz i wyciągnę mocniej z maskowaniem tła :)

To dobre wieści dla mnie, ja mam stanowisko na południu Krakowa więc pewnie podobne LP. Czekam tylko na okolice nowiu i szukam jakiegoś obiektu do złapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy tak samo są zepsute na astronomik cls ccd. Z reguły chyba filtry zawsze psują gwiazdy. Próbowałes może z tego samego stacku wyciąć same gwiazdy i kolorem selektywnym je przeciągnąć aż wyjdzie coś? Chyba że masz tak jak ja ze swoim filtrem. Miałem czerwone obwódki wokół gwiazd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.