Skocz do zawartości

Celestron FirstScope 114/900 EQ-2


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Byl taki odcinkowy film o rosyjskim szpiegu . Sztyrlic czy podobnie sie nazywał .

Też notował w pamięci . Zawsze unikał niebezpieczeństwa wykorzystując zanotowany w pamięci material .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mój post był przed umieszczeniem zdjęcia więc nie mów, iż uważam, że wiem lepiej, bo wtedy jeszcze tego nie było.

2. Przed chwilą patrzyłem, na Jowisza i mimo, że seeing był fatalny (w końcu to wieczór :ha: ) i nie było wszystko w 100% tak jak powinno to muszę przyznać się do błędu. Pasy były 2. To co na początku mówiłem to była pomyłka, liczyłem przerwy między pasami zamiast je same. Dopiero zdjęcie mnie oświeciło a później jeszcze się upewniłem.

Każdemu się zdarza pomylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, zmieniliscie trochę temat, a miało być o Celestronie FirstScope 114 EQ - którego posiadam od dni kilku. Czy mogę dołączyć się do wątku i zapytać :notworthy: jakie przydałyby sie jeszcze okulary do tego podstawowego zestawu? Bo niestety nawet do obserwacji księżyca wydaje sie za ubogi. I jeśli Barlow to jaki proponujecie ? a okulary?

A mam jeszcze jeden problem, chyba żle ustawiłam mój sprzęt, bo u mnie każdy obiekt ma "przerwę Cassiniego" :Boink:

Sorry za błahe pytanie,na które odpowiadaliście już pewnie wiele razy :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jeden problem, chyba żle ustawiłam mój sprzęt, bo u mnie każdy obiekt ma "przerwę Cassiniego"  :Boink:

Sorry za błahe pytanie,na które odpowiadaliście już pewnie wiele razy  :unsure:

opisz co to znaczy , masz podwójne obrazy?

Uzyteczne , stosowane powiekszenia to ok 60x , 100x , 150x . W Twoim wypadku jakis okular 17 - 20 mm , 10 mm plosl i moze barlow czy ok 6 mm . Zawsze przyda sie ok 30 mm . Najtaniej jakis ruski ok 30 zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mizar i Mirak to na moim telepie dwa okręgi (przerwane- znaczny odstęp, zresztą inne gwiazdy też tak wyglądają :blink:

W zestawie mam tylko 2 proste okulary - Kellnery 20 i 10 mm i to wszystko, a chciałabym mieć większe możliwości obserwacji. Ksieżyc jest spoko, chociaż też niezbyt widać szczegóły :unsure: .

Napewno musze kupić Barlow'a tylko, którego wybrać, ... i ... co jeszcze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów sie moze z kims z Lublina . Z opisu domyślam się, że gwiazdy widzisz jak krążki . Różnie to bywa , gdy widzisz jak współosiowe pierscienie to dobrze - tzw. obraz dyfrakcyjny gwiaddy . Masz po prostu niewyregulowaną ostrosc . Dla kazdego okularu z osobna sie ją reguluje pokretłem przy wyciągu gdzie wkładasz okular . Tak aby obraz gwiazd był w miare punktowy . Podobnie jak w starych aparatach fotograficznych ustwiasz ostrość . Na księzyc z osobna .

Choć jest możliwość, że w zakresie regulacji wyciągu ostrosci nie złapiesz . Ale to tylko amatorom budującym swój teleskop się zdarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.