Skocz do zawartości

PGC 43495


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, MaPa napisał:

Luminancja jest bardzo plastyczna i zdecydowanie lepiej się prezentuje niż wersja z pierwszego ;)

To prawda ale każdy z nas wie, że dopiero kolor to prawdziwe wyzwanie !!!

Kuba na luminancji  jądro wygląda świetnie ale warto pozbyć się tych przepalonych środków gwiazd :-(

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

To prawda ale każdy z nas wie, że dopiero kolor to prawdziwe wyzwanie !!!

Kuba na luminancji  jądro wygląda świetnie ale warto pozbyć się tych przepalonych środków gwiazd :-(

Szczerze mówiąc , już mi się wczoraj nie chciało :) W wersji do LRGB poprawiałem je, ale kosztem średnicy, a w L chciałem utrzymać je jak najciaśniej. Ale poprawię.

 

 

46 minut temu, MaPa napisał:

Dokładnie ! Dlatego kubaman ma robotę tutaj jeszcze do wykonania w projekcie :)

U  mnie gradienty z powodu sąsiedztwa miasta (Kraków) są za duże na komfortową pracę. Oczywiście plus moje braki w obróbce i kalibracji, ale łuna daje mi popalić naprawdę sporo.

Z mojego okna w sypialni widzę kominy kombinatu w Hucie, jestem jakieś 3km w linii prostej od pierwszych blokowisk.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

U  mnie gradienty z powodu sąsiedztwa miasta (Kraków) są za duże na komfortową pracę. Oczywiście plus moje braki w obróbce i kalibracji, ale łuna daje mi popalić naprawdę sporo.

 

Bardziej mi chodzi o "fakturę" koloru dla galaktyki. Spróbuj iść w kierunku usunięcia wyraźnej (dla mnie) ziarnistości. To już da duży plus w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaPa napisał:

Bardziej mi chodzi o "fakturę" koloru dla galaktyki. Spróbuj iść w kierunku usunięcia wyraźnej (dla mnie) ziarnistości. To już da duży plus w odbiorze.

Hmmm

jak robiłem te dwa niedawne zdjęcia:

 

 

 

To byłem zachęcany do radykalnego ostrzenia. Tak tez się starałem zrobić tutaj. Ziarnistość to wynik wyostrzania i braku odszumiania na jasnych partiach (przy 400 subach z L nie ma tam szumu, kolor w centrum ledwo widać).

 

Generalnie zastanawiam się nad porzuceniem focenia w L na rzecz wyłącznie focenia w RGB. Niestety będzie trudniej, bo moja Lka to IDAS LPS D2, ale dodawania tak mocnego sygnału L do koloru całkowicie zagłusza informacje o kolorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.