Skocz do zawartości

LORNETKA BPC 26x70


Kacperr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sympatykow astronomii

Właśnie co przed chwilka zamowilem lornetke BPC 26x70

Nie moge sie juz doczekac jej przyslania

Mam do was panowie pytanie

Co proponujecieee na pierwsza obserwacjeeeee poza miastem ?????????

Bede bardzo wdziecznyyyy

A mam jeszcze jedno pytanko

Czy dobrze zrobilem zamawiajac to lornetke

Moze ktorys z panow posiada ja

i moglby o niej opowiedziec z gory dzieki

pozdrowka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pogratulować zamówienia.

Ale potrzbny jeszcze będzie oczywiście żuraw Pana Jerzego Poruczki.

http://statyw-lornetkowy.teleskopy.pl/

I mapka nieba.

Zobaczysz Dużo.......

Na dziś:

Proponuję.

1. Księżyc w pięknej dziś fazie

2. M 13 w Herkulesie.

3. Warkocz Bereniki.

........

dużo by pisać

 

A generalnie trening z mapkami dla orientacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili coraz jasniekjszy Księżyc uniemozliwi w pełni wyorzystanie BPC. Z obiektów w miarę widocznych o o "normalnej" porze proponuję Albireo w Łabędziu (porzez BPC-bajkowo), M39, M27-Hantle, sławetna gromada podwójna Hi-xi. O lornetce tej znajdziesz masę info przez wyszukiwarkę. Za kilkanaście dni bez Księżyca-sprzęt dopiero pokaże możliwości!

hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Miałem też zamiar kupić lornetkę ale mniejszą 20x60, i zastanawiam się nad modelem, widziałem w podobnej cenie co BPC lornetkę Bresser Saturn 20x60, ale niewiele o niej wiem. Czy ktos z forumowiczów zetknął się z tą lornetką i może coś powiedzieć na jej temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pogratulować decyzji. Wielu nie zdobyło się na dołożenie paru stów i pozostało przy 20x60. Ale po ostatnich obserwacjach i porównaniach lornetek przybyło zwolenników zdania, że Kronos 26x70 to jednak konkret i warty swojej ceny.

 

Do miejskich warunków obserwacyjnych wymażony sprzęcior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Helmut!

Ja mam takiego Bressera [saturn], ale w wersji 15x60 -kupowałem go specjalnie zamiast BPC20x60, bo chciałem mieć lornetkę dającą się zabrać w teren bez statywu [w sumie i tak trzeba użyć podparcia] i nieco jaśniejszą. Gdyby mi zależało na 20x60, brałbym BPC. Generalnie mojemu Bresserowi nie mogę wiele zarzucić, sprawdził się "w boju". Jedynym poważniejszym problemem jest śrubka łącząca uchwyty okularów lornetki ze wspólną osią regulacji rozstawu źrenic i centralnego pokrętła ostrości, ukryta pod zaślepką. Ma tendencję do luzowania się z czasem, co powoduje wahadłowe obluzowanie jednego z okularów. Banalna sprawa, jeśli się wie o tej śrubce [wystarczy zdjąć zaślepkę i dokręcić], ja np. przez wiele miesięcy myślałem, że to uszkodzenie wywołane transportem w plecaku i niepotrzebnie się martwiłem. Ta śrubka to ponoć problem większości lornetek Bressera. Aha, Saturn ma gwint do L-adaptera pod statyw [na osi z przodu, z przeciwnej strony, co ta felerna śrubka]. BPC wymaga odmiennej złączki statywowej [do dostania, przynajmniej kiedyś, w Astrokraku]. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.