Skocz do zawartości

Czy to SARS-CoV-2 oczyścił nam niebo ?


anatol

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że COVID nawet troszkę zanieczyścił niebo, bo straż miejska nie kontroluje tak ochoczo palenisk kopciuchów. Zanieczyścił też ziemię jednorazowymi rękawiczkami i workami foliowymi, które zużywamy 100 bardziej, niż na początku roku, gdy płakaliśmy nad nadprodukcją plastiku :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Od niedawna jestem aktywny na astropolis, ale chyba mi to już weszło w krew, czyli: grzebanie w starych tematach. ;) Z ciekawości przeczytałem ten wątek i muszę stwierdzić, że niezłe bicie piany tu zrobiliście. :) Rozumiem, że to było tak w okresie wiosennym wczesno-przed ogórkowym. ;):) Z mojego podwórka (zgodnie z tematem), to jedno co mogę potwierdzić, to zbawienne wygaszanie Orlików szczególnie w okresach kiedy wprowadzane są większe zaostrzenia w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa antycovidowego! Mam takie boisko w środku mojego osiedla, gdzie idiotycznie zaprojektowano i wykonano oświetlenie. Bateria mocnych reflektorów świeci w bok prosto na moje balkonowe stanowisko obserwacyjne z odległości ok 200m!! :(

 

Pozdrawiam: Jurek

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako, że czasy są nowe to wykorzystałem moduł analizy danych w płatnym openAI i niżej to co wyszło

Wykres roczny z ilością dni o małym zachmurzeniu dla trzech stacji meteo. Przyjąłem, że dzień o niskim zachmurzeniu to 2,6 i mniej w skali 0-8

image.thumb.png.9f504f4e7316b607b7c025127704e6d7.png
 

W dniu 20.04.2020 o 14:43, dobrychemik napisał(a):

Z tabeli wynika, że najwięcej pogodnych dni było w 1982 - zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego.

😉
kolega AI ma inne zdanie na ten temat. Twierdzi, że rok 1982 był jednym z najmocniejszych zarejestrowanych okresów El Niño.

to jeszcze tabelka pokazująca ilość dni o małym zachmurzeniu dla miesięcy
 

Miesiąc Rzeszów Warszawa Wrocław
Styczeń 3 3 3
Luty 4 3 3
Marzec 5 5 5
Kwiecień 6 6 5
Maj 6 7 6
Czerwiec 6 5 5
Lipiec 7 6 6
Sierpień 9 8 7
Wrzesień 7 6 6
Październik 7 5 5
Listopad 3 2 3
Grudzień 3 2 3


Stąd ewidentnie wynika że w lecie mamy najwięcej pogodnych dni, a w zimie jest najgorzej.

 

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.