Skocz do zawartości
  • 0

SW 150/750 - szukam teleskopu do kamery pod guiding.


Mariusz Ciepieńko

Pytanie

Cześć i witam wraz z moim pierwszym postem!

Dwa lata temu zacząłem się bawić w obserwacje przy użyciu teleskopu. W zeszłym roku zacząłem przymierzać się do astrofotografii i potknąłem się przy tym o własne nogi. W tym roku chcę wyciągnąć z tego w końcu COŚ. A więc mianowicie, posiadam teraz taki sprzęt:
- Tuba SW 150/750
- montaż EQ5 (dokładniej Bresser Exos-2)
- statyw na nogach stalowych 2 calowych
- body CANON EOS600D
- GoTo OnStep

Zamówiłem kamerę T7 od chińczyków. Dość polecana, kosztowała 331 zł, czekam za dostawą. Jaki teleskop do guidingu będzie tutaj polecany? Wydawało mi się, że im większe powiększenie tym lepiej, natomiast często widzę, że polecane są proste lunetki. http://deltaoptical.pl/tuba-optyczna-sky-watcher-bk-80-400-ota - rozważałem zakup tego. Natomiast w innym sklepie polecali mi to: 
https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_279_327&products_id=5326

I teraz się zastanawiam - jaki będzie najlepszy budżetowy teleskop do guidingu? Do głównej tuby podłączam lustrzankę. Na tubę zakładam drugi teleskop/lunetę, do której podłączam kamerę T7. Co mi przysporzy najmniej kłopotów i jednocześnie da najlepsze rezultaty? Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Mariusz Ciepieńko napisał:

Okej, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanko ;) Zostawię to swojej uwadze na ewentualną przyszłość ;)

To jest DOKŁADNIE odpowiedź na Twoje pytanie. Potrzebujesz takiej ogniskowej, takiej apertury i takiego tubusa od strony kamery . Mocowanie do ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem OAG byłby ok ale nie wiem jaki wyciąg siedzi w tubie. Jeśli stockowy to zdecydowałbym się na rozwiązanie Maćka. Dając aparat, OAG i kamerę plus korektor, może się okazać że będą ugięcia na wyciągu a i sama tuba też będzie podatna. W ostatecznym rozrachunku tylko wdasz się w wojenkę ze sprzętem i niepotrzebnymi nerwami.

Edytowane przez DominikRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To fakt, również obawiam się o dodatkowy ciężar na montażu. 

Natomiast zastanawia mnie czy teleskop z dużo większym powiększeniem nie będzie lepszy zamiast lunetki. W końcu każdy ruch będzie pozornie większy. To tylko moje rozważania. Lunetkę od Maćka wezmę i z tym zacznę, głównie z powodu ryzyka dodatkowego obciążenia. 

A wojenki ze sprzętem właśnie już nie chcę - w zeszłym roku ją przegrałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.