Skocz do zawartości

Kraków wyłączy oświetlenie uliczne!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy u mnie w Dąbrowie Tarnowskiej wyłączyli oświetlenie uliczne w całym mieście do miałem takie Bieszczady na 70%. Oczywiście geriatria była pierwsza z telefonami do burmistrza, że jak to tak można, złodzieje, strach, kradzieże ! Burmistrzowi po tygodniu zmiękła faja pod ich naciskiem bo to główny elektorat, matecznik pisu i oświetlenie wróciło na 100%. W trakcie tygodnia nie było zwiększonej ilości kradzieży, nikt nie zginął itp., ale pustaki umysłowe nie przeskoczą pewnych progów. Nie ma co liczyć na zmianę mentalności w tym zabobonnym kraju... czas musi zrobić swoje.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że pozostanie i tak sporo światła, szczególnie od prywatnych osiedli, okien w blokach, kościoły itp (choć te ostatnie też mają problemy finansowe, więc może pogaszą...). No i fabryki, sklepy itp.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Obawiam się, że pozostanie i tak sporo światła, szczególnie od prywatnych osiedli, okien w blokach, kościoły itp (choć te ostatnie też mają problemy finansowe, więc może pogaszą...).

Ja się obawiam łuny ze Skawiny i Wieliczki ;);)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Behlur_Olderys napisał:

Ja się obawiam łuny ze Skawiny i Wieliczki ;);)

Z Wieliczką coś postaram się zrobić, skoro wszyscy tak wyczekują tych przestępców to przejdę się ze spluwą i porozwalam trochę lamp :P Dajcie mi tylko namiary na forum przestępców, zapytam się jaki model polecają do tłuczenia szkła :) 

  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

Z Wieliczką coś postaram się zrobić, skoro wszyscy tak wyczekują tych przestępców to przejdę się ze spluwą i porozwalam trochę lamp :P Dajcie mi tylko namiary na forum przestępców, zapytam się jaki model polecają do tłuczenia szkła :) 

www.sejm.gov.pl

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu czytałem w jakiejś książce na temat energii atomowej, umieszczone tam zamiast wstępu wyjątki z gazet sprzed stu pięćdziesięciu lat (czy kiedy tam pojawiły się pomysły, żeby oświetlać nocą ulice). No i zabawne jest to, że dokładnie takie same były wtedy argumenty przeciwników nocnego oświetlenia - że będzie to ułatwiać zadanie złodziejom i wszelkim innym bandytom :D

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winter napisał:

Kiedy u mnie w Dąbrowie Tarnowskiej wyłączyli oświetlenie uliczne w całym mieście do miałem takie Bieszczady na 70%. Oczywiście geriatria była pierwsza z telefonami do burmistrza, że jak to tak można, złodzieje, strach, kradzieże ! Burmistrzowi po tygodniu zmiękła faja pod ich naciskiem bo to główny elektorat, matecznik pisu i oświetlenie wróciło na 100%. W trakcie tygodnia nie było zwiększonej ilości kradzieży, nikt nie zginął itp., ale pustaki umysłowe nie przeskoczą pewnych progów. Nie ma co liczyć na zmianę mentalności w tym zabobonnym kraju... czas musi zrobić swoje.

Spokojnie, wszystkie te argumenty spłyną po lokalnych władzach jak budżety się zaczną nie domykać.

 

Mały OT: Czy wiesz może jakie warunki z LP są na ul. Grzybowskiej? Mam tam rodzinę i nie wiem czy warto targać swój złom.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Obawiam się, że pozostanie i tak sporo światła, szczególnie od prywatnych osiedli, okien w blokach, kościoły itp (choć te ostatnie też mają problemy finansowe, więc może pogaszą...). No i fabryki, sklepy itp.

I jednostka wojskowa 30m od moich okien z widokiem wprost na południe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dziś efekt nie był spektakularny, to na pocieszenie cytat z komunikatu Zarządu Dróg:

"Część latarni zostanie wyłączona zdalnie, pozostałe ręcznie – co potrwa kilka dni."

Więc na efekt końcowy może trzeba będzie trochę poczekać.

Edytowane przez Mareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orlen napisał:

Jak wam się jakaś strzyga zacznie kręcić pod domem to się skończą żarty 

Na strzygę wiedźmina się wezwie :)

55 minut temu, Mareg napisał:

Jakby dziś efekt nie był spektakularny, to na pocieszenie cytat z komunikatu Zarządu Dróg:

"Część latarni zostanie wyłączona zdalnie, pozostałe ręcznie – co potrwa kilka dni."

Więc na efekt końcowy może trzeba będzie trochę poczekać.

Ja tego trochę nie rozumiem - skoro kilka dni się wyłącza lampy, to jak mają to robić każdej nocy? :) Chyba że te nie-zdalne zostaną wyłączone na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MateuszW napisał:

Ja tego trochę nie rozumiem - skoro kilka dni się wyłącza lampy, to jak mają to robić każdej nocy? :) Chyba że te nie-zdalne zostaną wyłączone na stałe?

Ja też nie wiem, ale mam parę pomysłów...

 

 

876175236_rczynyprzyrzddoregulacjinateniaowietlenia.jpg.51b13612cde0142e219ad1f1af69236f.jpg

Pan Czesiek z panem Mietkiem całego miasta w jeden dzień nie obskoczą przecież :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Ja tego trochę nie rozumiem - skoro kilka dni się wyłącza lampy, to jak mają to robić każdej nocy? :) Chyba że te nie-zdalne zostaną wyłączone na stałe?

gdyby na przykład hipotetycznie te lampy miały mechanizmy zegarowe zaprogramowane na określone godziny to dalej byłoby głupie ale przynajmniej nie nielogiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobrychemik napisał:

Jest! Kraków wygaszony! :)

 

Rzeczywiście, teraz jest tak ciemno, że na balkonie nie widziałem końca nosa....

 

A tak naprawdę to u mnie na osiedlu nic specjalnie nie zgasło. Za to na Kapelanie i owszem. Widzę teraz sporo gwiazd tuż nad ulicą, zdecydowanie zmiana na plus. Ale żeby były sprzyjające warunki dla złodziei? Panie, przecież tu nadal jest bardzo jasno! Neony, mieszkania, osiedla - jeszcze odpierają zawiedzionych przestępców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.