Skocz do zawartości

Albireo w sosie miejskim


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero jak to napisałeś to sam się zorientowałem, że lepiej wyszło :D Ale materiał też chyba lepszy mimo że z miasta no i bez rozlewającej się na dużych gwiazdach luminancji.

 

To też dobra lekcja dla mnie - mam jeszcze jeden materiał LRGB "sprzed zaciemnienia" ;) ((c) "Bladerunner 2049" ;)) - może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne, przypomniałeś mi dzieciństwo, kiedy przez 250 mm refraktor Grubba w Ostrowiku podziwiałem tą podwójną w całej swojej krasie. Ale to były czasy, kiedy wszystkie cuda na niebie oglądane pierwszy raz w życiu wzbudzały niezapomniany zachwyt. Miałem to szczęście, że mogłem niebo poznawać przez największą wówczas w Polsce lunetę do wizuala.

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 16:21, dziki napisał:

Dawno chciałem uwiecznić tę parkę

Ładne, ale gdzie pogubiłeś większość gwiazdek z nieba? ;)  U mnie w sierpniu zeszłego roku w bardzo krótkiej sesji parka wyszła jak niżej.

Albireo_crop_2800_2100_resize_1600_1200.jpg.031f106f187b304912eca968d3095a02.jpg

Edytowane przez diver
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek - wpisuję na listę :) Na najbliższy wyjazd pewnie, bo mi Niedźwiedzica ucieka za balkonowe pole widzenia.

 

Ech jak ja żałuję, że kiedyś mając wybór koła filtrowego 7 pozycyjnego i 5 pozycyjnego wziąłem to drugie :( Bałem się ugięć i że nie ogarnę... jak to było dawno. Teraz mam zapakowane filtry narrow i RGB odpada bo się we flatach nie odnajdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 15:22, dziki napisał:

Materiał zbierałem z Warszawy, 50 metrów od giełdy Wolumen.

Hmm, nie wiem jaki tam masz LP... Ja zbierałem swój obrazek 30 x 8 s czyli raptem 4 minuty przy Bortle5 i gwiazdek wyszło mi mnóstwo.

U Ciebie jeżeli dobrze rozumiem było 12 x 60 s na kanał, więc ekspozycja znacznie dłuższa. Dlatego odniosłem wrażenie, że może gwiazdki wygasiłeś przy obróbce...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj obserwowałem ją w Syncie 8 przy okazji hoppingu od Vegi w kierunku M71 . Na początku byłem zaskoczony, bo w Stellarium widziałem tą gwiazdę jako jedną a wyraźnie widziałem ją w okularze, jako podwójną. Szukałem, czy się nie zagubiłem w okolicy ale jednak to była Albireo.

 

Pięknie wyglądają i kontrastują ze sobą oba składniki, @dziki twoje zdjęcie idealnie ten kontrast oddaje.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.