Skocz do zawartości

Dobór lunety guidującej oraz korektora komy


wajoman1991

Rekomendowane odpowiedzi

@MateuszW

Bardzo dziękuje za konkretnie wytłumaczenie, teraz na prawdę rozjaśniłeś mi sprawę aczkolwiek muszę zapytać jeszcze o pewne kwestie. Dopóki już nie bede miał w rece korektora komy to i tak będę miał wątpliwości, muszę to widzieć niestety lub rysunek 2d mieć przed sobą, zamówię to się przekonam. 

 

Załóżmy taka kwestię, że kupuję jutro wczęśniej wspomnianą lunetę do guidingu zwo 280 mm i do tego korektor aby już poprawić obecne osiągniecia setupu i pytanie mam następujące, czy ten korektor połącze bezpośrednio do pierścienia T2-M42, ktory siedzi w Canonie, a nastepnie korektor wsune w wyciag 2" i wstępnie swoją rolę spełni? (Jestem swiadom, że sztywne mocowanie to mus) Nie bedzie problemu z ostrością? Wiadomo, że zabieram się od razu za zamawianie złączek itd ale muszę mięć korektor i sam to przeanalizować i zrozumieć.

 

Bardzo dziękuje za cierpliwość ale po prostu jest tyle informacji różnych, a dla mnie jeszcze pojęć, które nie do konca jeszcze dobrze czuje. 

 

Chodzi mi czy jak zamówię ten korektor i go odbiorę to od razu go użyję? Na samym mocowaniu śrubami w wyciągu 2"? Czy okaże się, że brakuje mi złączki itd? I od razu zabieram się za kompletowanie sztywnego mocowania

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wajoman1991 napisał:

Chodzi mi czy jak zamówię ten korektor i go odbiorę to od razu go użyję? Na samym mocowaniu śrubami w wyciągu 2"?

Tak, włożysz i będzie działać, tak to zostało wymyślone a ta złączka to tylko nasze fanaberie :)

Z drobnym wyjątkiem - stare tuby SW miały przez pewien czas montowane dziwne niestandardowe wyciągi i tam korektora tak łatwo nie zamocujesz. Ale jak jesteś w stanie wsadzić coś 2" bezpośrednio w wyciąg (bez fabrycznej przedłużki) to znaczy, że problem Cię nie dotyczy. Dla pewności możesz pokazać zdjęcie. Te stare wyciągi mają poszerzoną średnicę uchwytu gdzie są śrubki. Od co najmniej kilku lat jest już noralnie,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.