Skocz do zawartości

Orientacja plikow RAW - czy ma znaczenie ?


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sebastianus zmienił(a) tytuł na Orientacja plikow RAW - czy ma znaczenie ?
Godzinę temu, Tayson napisał:

Bardzo dobre pytanie. 

Sprawdzikes juz sam? 

 

Najgorsze, że wynikowy plik będzie jedynie suma wspólnych miejsc obu kadrów. Niestety resztę trzeba cropowac. 

Nie nie sprawdziłem, bo przeczytałem gdzieś w sieci , że DSS na podstawie informacji zapisanej w pliku sam sobie obróci zdjęcia.

 

 Tego co napisałeś nie zrozumiałem. Jak zwykle, zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak DSS sobie obróci np. o 90 stopni  (zakładam że to ten sam kadr) to nie będzie żadnych części wspólnych.

Jeśli jednak robiłeś ten sam kadr raz poziomo a raz pionowo to będzie tak jak pisał Tayson.

 

U mnie np. czasem robiąc sesję lustrzanką czujnik w body pokazuje początkowe klatki poziomo by później przejść na pionowe. Wtedy przy wywołaniu do tifa obracam je by były jednolite.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o zdjęcia obejmujące to samo tylko obrócone automatycznie przez body, czy o to, jak zamocowales aparat o 90 inaczej obrócony? 

Wydaje mi się że w pierwszym wypadku DSS otworzy rawa i tak poziomo i oleje info o obróceniu (bo plik nadal jest poziomy tylko ma dodatkowe info o obrocie). Tak pamiętam ze swojego dawnego przypadku, ale to było kilka lat temu i mogłem pokręcić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MateuszW napisał:

Ale chodzi Ci o zdjęcia obejmujące to samo tylko obrócone automatycznie przez body, czy o to, jak zamocowales aparat o 90 inaczej obrócony? 

Wydaje mi się że w pierwszym wypadku DSS otworzy rawa i tak poziomo i oleje info o obróceniu (bo plik nadal jest poziomy tylko ma dodatkowe info o obrocie). Tak pamiętam ze swojego dawnego przypadku, ale to było kilka lat temu i mogłem pokręcić... 

 

29 minut temu, Darek_B napisał:

Jak DSS sobie obróci np. o 90 stopni  (zakładam że to ten sam kadr) to nie będzie żadnych części wspólnych.

Jeśli jednak robiłeś ten sam kadr raz poziomo a raz pionowo to będzie tak jak pisał Tayson.

 

U mnie np. czasem robiąc sesję lustrzanką czujnik w body pokazuje początkowe klatki poziomo by później przejść na pionowe. Wtedy przy wywołaniu do tifa obracam je by były jednolite.

 

Chodzi o to, że podczas jednej sesji , jednego obiektu w związku z faktem, że montaż podąża za obiektem zmienia się ustawienie body aparatu i w pewnym momencie przesyłane do komputera klatki (w moim przepadku do Canon zoombrowser) są ustawione poziomo lub pionowo. Kiedy segreguje je potem w camera raw to już są wszystkie w poziomie, więc nie wiem czy tak ma być , czy powinienem je wcześniej obrócić ręcznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.