Skocz do zawartości

Problem z konfiguracja guidingu


wajoman1991

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Jestem od paru godzin posiadaczem lunety do guidingu ZWO finder /guide scope fi = 60 mm f=280 mm, z oprawą i dovetailem

Do tego planuje chwilowo stosować kamerę Kamera BRESSER Full HD Deep Sky & Guider, 1,25".

 

Próbowałem zgodnie z tutoriałem z forum "Instrukcja PHD" Pana Piotra Malińskiego skonfigurować wszystko w programie PHD. Lunete z kamerą wyostrzyłem w software kamery TopySky i wyłączyłem ten soft.

 

Ponieważ ww. kamera ma w sobie port ST4 autoguider, wiec kabelek z kamery do montażu, drugi z kamery do Laptopa, podłaczyłem zasilanie do montażu, wstępne procedura godzina/data na pilocie SynScan GoTo itd jest następnie odpaliłem PHD 2 Guiding 2.6.7. I tutaj napotkałem pewne niepewności.

 

Jak to ustawić

 

Zgodnie z tutorialem wybieram kamerę. Nie ma typowo mojej więc Windows WDM i wybrałem Brassera, była jeszcze do wyboru kamera laptopa.

 

Montaż - zgodnie z tuorialem mam st4 w kamerze więc "on camera" a co z Montaż aux? Co bym nie wybrał to albo jakiś error albo "ask for coordiantes" to niby puszcza dalej ale ekran głowny cały czas czerwona albo żółta kropka, że coś nie działa.

 

Za nic nie moge zobaczyć obrazu w PHD

 

W Toup Sky obraz jest. Oczywiście nie są włączone dwa program jednoczęśnie

 

Proszę uprzejmie o pomoc.

 

obraz.png.9626d6810c39effc8d1ef4807e951a69.png

 

 

Edytowane przez wajoman1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr4d

 

Zgodnie z Twoją zachęta zapoznałem się z instrukcją z działem "Aux-Mount Connection using Ask for coordinates" oraz "Aux Mount Selection". Nigdy nie miałem styczności ze sterownikami ASCOM itd jedynie to zainstalowałem i próbuje od kilku godzin co klikać próbować, konfigurować. Przechodzę dalej do konfiguracji ascom itd. na chwilę obecną wiem:

 

  • wiem, że jeśli wybrałem montaż na połączenie (on camera) ST4 to interferjs ten nie może być użyty do zapytania o pozycję wskazującą teleskopu
  • wiem, że w przypadku użytkowników systemu Windows montaż „aux” może korzystać z dowolnego sterownika zgodnego z ASCOM
  • wybór montowania „aux” zostanie użyty tylko wtedy, gdy główny interfejs montowania nie będzie mógł zwrócić informacji wskazujących

To którą pozycje wybrać? Jedynie co w miarę rozumiem na chwilę obecną to Ask for coordinates, gdzie rozumiem, że jak złapie okolice obiektu który chce focić, zczytam z pilota wartość DEC i wpisze a następnie side of pier dam Unspecified bo nie bardzo rozumiem ten obszar. Czy to jest określenie strony kuli ziemskiej? Czy jakiś inny niezrozumiały dla mnie parametr.

 

Wybieram któryś parametr ascom to zaraz przenosi mnie do kolejnych okien, których nie rozumiem. Tutoriali na internecie jest sporo jednak dla kogoś kto się tym zajmuje od paru miesięcy jest to dalej niewystarczające, wśród wielu niezrozumiałych określeń i zmiennych, dla kogoś raczej zielonego lub coś już umiejącego ale z wieloma wątpliwościami.

 

Czy ktoś mógłby jakoś tak w skrócie opisać co spróbować wybrać dalej żebym mógł zagryżc się w jakiś kolejny temat/setup i spróbować go rozumieć

 

Z całym szacunkiem do wszelakich help-ów / instrukcji itd Czasami poprostu one więcej mi mieszają niż cokolwiek pomagają zrozumieć. Moi ulubieńcy instrukcji sprzętu SW, czasami czytając ich instrukcję mam ochotę napisać w podobnym stylu ale o rozbrajaniu ładunku wybuchowego dać im ją i kazać rozbroić ten ładunek wg tejże instrukcji.

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam w domu kabel st4 do kamer, kamere z autoguiderem wiec tym polączeniem chciałbym na początek wystartować w dziedzinę guidingu. Otrzymałem dzisiaj wszystko przesyłka a noc zapowiada sie dorze jak na razie więc chciałbym dzisiaj sprobować sam cos potestować ale mam problem z tym startem. :) Teraz oglądałem, i trafilem na moment ze pali kabel st4 ogniem i tyle z niego i juz sie poirytowalem :D:emotion-5: na pewno ma racje i sam sie przekonam o tym za pewne, ale co ja dzisiaj zrobie jak sklepy w naszych oklicach tak srednio otwarte przez sytuacje na swiecie a przesylka idzie z 2 dni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.