Skocz do zawartości

Maski, maseczki...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Maski to teraz modny temat, wziąłem się za niego i ja. W końcu trzeba być trendy, no nie? :)

Jeśli zajmujesz się astrofotografią i używasz obiektywów o średnicach do 100 mm to jest oferta dla Ciebie.

Wykonam dla Ciebie maseczkę Bahtinova dla Twojego obiektywu. Nie dość że chroni przed wirusem to jeszcze umożliwia perfekcyjne fokusowanie.

Cena jak zwykle konkurencyjna. Preferowana przesyłka InPost 13 pln.

Przykładowa maseczka 62 mm to mojego Tamrona - poniżej.

bah2.thumb.JPG.a6054b29a92b93dc45fd0d495e7b16f5.JPG

bah3.thumb.JPG.099a940c548f291825c5c37504b80c84.JPG

bah1.thumb.JPG.dcf89149786f2056f3d8a0a03d6eb1ef.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś parę dni wcześniej zaproponować. Kupiłem swoją na teleskopy.pl a mogłem u Ciebie :)

Jeszcze się zastanawiam, czy guiderka nie zamówić u Ciebie pod ASI120mini, ale nie wiem, jak by go wczepić, żeby nie stosować obejm :)

Mógłbym zrezygnować z OAG wtedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wczepia do wewnątrz obiektywu, w gwint filtrowy.

Do tego TS to potrzebuje średnicę filtra na froncie. To jest generalnie konstrukcja do obiektywów fotograficznych i tak ma zaprojektowane mocowanie. Z refraktorem może być kłopot, no chyba że podasz mi tą średnicę.

17 minut temu, wismat napisał:

obiektyw kitowy nikona 18-55. 
Na kapselku 52mm.

53 zł z wysyłką inpost paczkomat

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OnlyAfc napisał:

Mogłeś parę dni wcześniej zaproponować. Kupiłem swoją na teleskopy.pl a mogłem u Ciebie :)

Jeszcze się zastanawiam, czy guiderka nie zamówić u Ciebie pod ASI120mini, ale nie wiem, jak by go wczepić, żeby nie stosować obejm :)

Mógłbym zrezygnować z OAG wtedy.

 

Zrób zdjęcie setupu to coś wymyślimy z tym guiderkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wessel napisał:

To się wczepia do wewnątrz obiektywu, w gwint filtrowy.

Do tego TS to potrzebuje średnicę filtra na froncie. To jest generalnie konstrukcja do obiektywów fotograficznych i tak ma zaprojektowane mocowanie. Z refraktorem może być kłopot, no chyba że podasz mi tą średnicę.

53 zł z wysyłką inpost paczkomat

A to już rozumiem. Do obiektywu kupiłem sobie taką Farpointa mocowaną w oprawie filtra na obiektyw. Też fajne rozwiązanie.

 

Ja też myślałem, że jest oferta na maseczki. Zimą kupowałem po 5,60zł /50 szt a teraz 150zł/50 szt.  - granda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maseczki można zamówić sobie w innym kolorze, niekoniecznie czarne lub szare :) dopłaty za kolor nie przewiduję no chyba że metalic albo perła :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi tu robi konkurencję widzę na maski Bahtinova ;) no cóż, mamy kapitalizm :D to tak tylko nadmienię @wessel, że maski powinny być dobrane nie tyle pod średnicę filtra, co pod ogniskową - dla obiektywów poniżej 100mm ogniskowej siatka powinna być zdecydowanie gęstsza, żeby spajki były dobrze widoczne :) np pod Samyanga 135mm przerwy między żeberkami wynoszą u mnie niecałe 0.5mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.