Skocz do zawartości

Problemy ze skokiem jasności na klatkach w timelapsie.


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Czy macie jakiś pomysł na to, dlaczego w poniższym filmie są skoki jasności.

Wszystko robione na ustawieniach manualnych.

30 sek, f.28, - łączna ilość klatek 273

Canon 6dMII / Samyang 12mm, f 2.8 /

 

Obróbka w Lightroom CC, obrobiona jedna klatka i skopiowane ustawienia dla wszystkich.

Film złożony w Adobe Premiere - Import -> Sekwencja zdjeć i render. W Premiere nie było totalnie nic ruszane.

 

 

 

Edytowane przez PawelBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelBe Problem dotyczy niektórych obiektywów, których przysłona jest sterowana z poziomu lustrzanki. Nie będziesz miał takiego problemu manualem bez elektroniki. Zawsze pojawia się minimalna różnica w ustawieniu przysłony. Efekt zwyczjowo nazywa się flickeringiem. 

Bardzo dobre rezultaty osiągniesz używając LRTimelapse,  a na pewno dobrze zrobisz, jak się zapoznasz z materiałem autorstwa  @bartoszw https://www.youtube.com/watch?v=GxRWng8EkiQ, bo napisał narzędzie, do radzenia sobie z tym problemem.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Morth napisał:

U mnie czasem jak panoramy robiłem, to jedna lub więcej klatek była jaśniejsza. Aparat był na manualu. Chyba błąd elektroniki i tyle.

Morth. Napisałeś, że czasem Ci się pojawia. Dobrze rozumiem, że raz tak jest, a innym razem nie?

U mnie wcześniej ten dziwny efekt nie występował.

 

2 minuty temu, count.neverest napisał:

@PawelBe Problem dotyczy niektórych obiektywów, których przysłona jest sterowana z poziomu lustrzanki. Nie będziesz miał takiego problemu manualem bez elektroniki. Zawsze pojawia się minimalna różnica w ustawieniu przysłony. Efekt zwyczjowo nazywa się flickeringiem. 

Bardzo dobre rezultaty osiągniesz używając LRTimelapse,  a na pewno dobrze zrobisz, jak się zapoznasz z materiałem autorstwa  @bartoszw https://www.youtube.com/watch?v=GxRWng8EkiQ, bo napisał narzędzie, do radzenia sobie z tym problemem.

 

No właśnie tutaj był pełny manual, ustawienia manualne na Canonie, a obiektyw to manual Samyang 14mm, f.2.8, ale dziękuje za link, chętnie oglądnę.

 

PS. Tak się jeszcze zastanawiam, czy możliwe jest, żeby światła samochodu oddalonego o około 100m (awaryjne, przy otwieraniu samochodu co jakiś czas) mogły by spowodować coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.