Skocz do zawartości

człowiek


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Juz mamy PO wyborach , nie lepiej bylo zalozyc wlasna partie? Demokracja tak dziala .

Platforma Obywatelska to w skrocie PO nie p,o tylko po - tak jak po ptokach . W nazwie juz to po maja .

nic straconego moze wiosna beda nowe wybory?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

fajnie sie konczy tu wielkie tematy o ludzkim istnieniu , kwintesencji ludzkosci a tu nagle kolebka ludzkosci POLSKA POLITYKA:)))))) polskie piekno pokazane w calej okazalosci w tv i gazecie:) i na forum:)))))))))

 

Ksiadz Tadeusz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/1. wykorzystujemy chyba tylko 20 % możliwości muzgu.

2. O naszym zachowaniu decyduje LOS

3. Ok. 3 cm od tego worka jest 1 powłoka energetyczna

4. prędkość przekazywania odczuć , wrażeń innym jest większa od c

Nie zależy od ośrodka i przenika znaną nam materię .

5. Są opisane takie zjawiska jak telekineza , teleportacja

6. Głupie stwierdzenie -oczy są źwierciadłem duszy - w jaki sposób

7. hipnoza

8 tzw. odmienne stany świadomości

9. .../

 

1. mozg caly czas sie wpelni wykorzystuje i swiadomie w ok 20 % ( to chyba zalezy tez od kierunku rozwoju czlowieka tudziez jego brak) tak czy siak mozemy sobie wyobrazic co z nas moze jeszcze wyewoluowac mimo iz wydawaloby sie ze jestesmy juz tak dalece rozwinieci :):Beer:

 

2. no niestety jestesmy czescia wiekszej maszyny i pewnych rzeczy nie da sie uniknac choc nad niektorymi mamy (badz wydaje nam sie ze mamy) kontrole :ha:

 

3. gdzies musi byc ;)

 

4. prawde powiedziawszy patrzac na to wszystko co sie wokol nas dzieje nic nie jest wstanie mnie zdziwic...poczawszy od worka atomow poprzez czastki o zerowej masie spoczynkowej skonczywszy na anihilicji czy teleportacji obserwujac przy tym galaktyki oddalone od nas zaledwie o kilkadziesiat ,milionow lat swietlnych(i to wcale nie jest daleko) wewnatrz ktorych swiatlo potrzebuje na przemieszczanie sie od jednego kranca dysku do drugiego zaledwie 100 tys lat a na niebie jest to mgielka o szerokosci jednego centymetra (przypuscmy)

to wszystko chyba jest troche bezsensowne ...pozniej wlaczam DVD i ogladam Cube :)..ale mamy za to duze pele manewru....i ladne niebo :)

 

5. fizyka matka nauki...tylko czy wystarczy jej jezyka (czyt. matematyki)...pewnie czas pokaze

 

6. :)

 

7. dowod na to ze nie panujemy nad swoim umyslem w takim stopniu jak mozemy

 

8. dowod na to ze mozemy

 

9. jak oddzielic prawde od falszu w swiecie widzialnym np. skad wiemy ze czerwony samochod rzeczywiscie jest czerwony?... skoro sa organizmy ktore moga go widziec inaczej

 

10. czym jest i jak dziala pamiec ?

 

11. czym jest swiadomosc ?

Edytowane przez KOPER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. czym jest swiadomosc ?

i to jest dobre pytanie:) bo w sumie prawdopodobnie za jakis czas wymyslimy komputer , ktory bedzie mogl miec swiadomosc , byc moze teraz to tylko fantastyka ale mysle ze jeszcze kilka lat i uzyskamy swiadomosc w komputerze.

Ale pytanie brzmi czym jest swiadomosc. Byc moze to tylko zespol uczuc , polaczonych ze soba. Kombinacje z liczba n niewiadomych i tu wchodzi matematyka . Mozna wtedy powiedziec ze wszystko to matematyka , czlowiek jest zespolem genow , ktore mozna rozpisac chemicznie. inaczej mowiac czlowieka mozna przedstawic na kartce papieru. i gdzie ta dusza :) niby energia , ale czy energi nie mozna przedstawic? pewnie ze mozna. Energia to ruch czastek elementarnych:) , odzialywania itp.

 

Byc moze swiadomosc to tylko program , ktory jest tak zaawansowany ze kazdemu z nas wydaje sie ze jestesmy swiadomi:), w sumie czlowiek jest maszyna biologiczna. a role komputera odgrywa mozg. Tylko dlaczego tylko 20%:) co prawda u niektoryc mozna zaobserwowac 1% albo i mniej:))))

 

no nic koniec mojego tak pieknie napisanego wywodu:)

 

Szoda ze ten dzial jest tak slabo oblegany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiadomosc - to w/g mnie wewnetrzna cecha materii , przez wiekszosc ludzi w swej pysze uznawana, ze tylko oni sami ja maja.

rozne swiadomosci ze soba wspolistnieja, w czesci nawet dostosowuja do oczekiwan tej o wiekszej samoswiadomosci. :Boink:

 

Co do pytania od worka w rownowadze emocjonalnej jest jakas powloka z 3 cm od niego.

Nad glowa latwo ja wyczuc rekami . Gdy worek jest rozdrazniony to od strony glowy rozszerza sie . inna osoba moze sciagnac ja do tych 3 cm i na kilka dni rozdraznienie mija.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. O naszym zachowaniu decyduje LOS

 

A moim zdaniem nie decyduje i jak mnie przekonasz??

 

5. Są opisane takie zjawiska jak telekineza , teleportacja

 

To może przytocz jakieś źródło.

 

7. hipnoza

 

Zanim zaczniemy dociekać czy hipnoza jest na coś dowodem trzeba zdemaskować bujdy na jej temat.

Z "wiedzy i życia" wiem iż ludzie pod wpływem hipnozy nie zapadają w żaden trans; są cały czas świadomi tego co się z nimi dzieje więc nie mogą być zmuszani do bezrozumnego wykonywania poleceń.

I tutaj może kilku z was zmartwię ale nie można przypomocy hipnozy od uczyć człowieka palenia papierosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie decyduje i jak mnie przekonasz??

To może przytocz jakieś źródło.

Zanim zaczniemy dociekać czy hipnoza jest na coś dowodem trzeba zdemaskować bujdy na jej temat.

Z "wiedzy i życia" wiem iż ludzie pod wpływem hipnozy nie zapadają w żaden trans; są cały czas świadomi tego co się z nimi dzieje więc nie mogą być zmuszani do bezrozumnego wykonywania poleceń.

I tutaj może kilku z was zmartwię ale nie można przypomocy hipnozy od uczyć człowieka palenia papierosów.

co do palenie papierosow to dziala tylko sygestia , ktora hipnotyzer sugeruje.

To jak babcie w kosciele jak sie wierzy to sie zdrowieje, (bez obrazy dla wierzacych to tylko moja interpretacja , ktora niekoniecznie musi byc prawda).

Hipnoze mozna raczej traktowac jak spotkanie z psychologiem , a nie gotowya recepta na palenie:) w sumie jak ktos idzie na takie spotkanie to w glebi duszy chce skonczyc z nalogiem:) i tu mamy sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też jest. Niestety większość ludzi (mimo iż sobie nie zdaje z tego sprawe) wyobraża sobie hipnoze w taki sposób w jaki przedstawiają ją media:

- stan transu po którym człowiek nie pamięta co się z nim działo

-stan w którym człowiek może być zmuszony do rzeczy których by normalnie nie zrobił.

 

Kiedy już zdemaskujemy mity dotyczące hipnozy traci sens twierdzenie iż jest to dowód na brak kontroli nad świadomością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.