Skocz do zawartości

człowiek


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Saint przedewszystkim to poraz kolejny popełniłeś nadużycie. B)

Nie powiedziałem, że "klerycy nie mają takich zajęć".

 

Powiedziałem dokładnie to co powiedziałem:

Saint powiedz, mi którym roku saminarium omawia się, które księgi biblijne?  B)

 

Sain jeszcze tylko poprosze o ramówke Biblii na seminarium. Kto jak kto ale powinieneś wiedzieć  :Boink:

Hehe juz wiadomo, że niewiesz.... B)

 

bo przecież Saint obiecał, że "przedstawi" ramówkę studium Biblii na seminariach  :rolleyes: bo "nie pamiętał" tak z głowy  B)

Juz wiadomo kto przedstawi i nie będziesz nim ty, nie, że niepamiętałeś tego tylko niemiałeś o tym zielonego pojęcia. Czego dodatkowym dowodem jest treść maila.

 

Radzę moje teksty rozumieć dosłownie. :rolleyes:

 

...załącze tutaj na stałe twój mail dla potomnych B)

ClipBoard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przytocze to co sam napisałem:

 

 

bede ją miał w niedziele. może być ??? bo wczesniej nie dam rady jej załatwić.a nie znam na pamięć planu zajęć seminarium 

 

 

wytłuszczony text chyba wyraźnie oddaje to, że nie znam planu zajęć seminarium, a (jak to nazwałes) "ramówkę" ZAŁATWIE - co nie oznacza, ze bedzie pochodziła z mojej pamioęci B)

 

 

W każdym bądź razie musze cie przeprosić. Miałabyć w niedziele, a jej nie było. sorry, ale glaukocystofity i spr z biologii zrobiły swoje :Beer:

 

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając na chwileczke do postów o mądrosci zwierząt :D

 

Z pamiętnika tresera:

 

Dzień pierwszy.

Pies nasikał na dywan. Wsadziłem mu pysk w kałużę i wyrzuciłem przez okno

Dzień drugi.

Pies nasikał na dywan. Wsadziłem mu pysk w kałużę i wyrzuciłem przez okno.

Dzień trzeci.

Pies nasikał na dywan. Wsadziłem mu pysk w kałużę i wyrzuciłem przez okno.

Dzień czwarty.

Pies nasikał na dywan, wsadził pysk w kałużę i wyskoczył przez okno.

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Saint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D Zawsze jak mi kot nasika na dywan wsadzam mu pysk w kałużę i wrzucam za karę do łazienki. Nie dlatego, że to coś daje, ale dlatego, że przecież nie można tego puścić płazem :icon_wink: Teraz jest już tak, że od razu wiem, że coś zbroił gdy mnie nie było w domu, bo zamiast mnie witać w drzwiach siedzi cicho w łazience. Ale nie wiem, czy to świadczy o jego mądrości. Gdyby faktycznie był taki mądry, to po prostu nie sikałby na dywan. Najwyraźniej ciągle nie potrafi zajarzyć podstawowych związków przyczynowo-skutkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak mi kot nasika na dywan wsadzam mu pysk w kałużę i wrzucam za karę do łazienki. Nie dlatego, że to coś daje, ale dlatego, że przecież nie można tego puścić płazem

 

 

To daje dużo ... Twoje zachowanie w takim przypadku opiera sie na warunkowaniu negatywnym. Siku = mokra mordka = nieprzyjemnosć

 

 

po jakims czasie kot powinien zrozumieć że nie należy sikać w miejscach nie dozwolonych. Przynajmniej z psami tak jest :D

 

 

 

Teraz jest już tak, że od razu wiem, że coś zbroił gdy mnie nie było w domu, bo zamiast mnie witać w drzwiach siedzi cicho w łazience. Ale nie wiem, czy to świadczy o jego mądrości.

 

 

to raczej swiadczy o tym, ze kotek wyczuwa twój nastrój. Jesli jestes zły - kot sie chowa. I znowu przynajmniej tak jest z psami :D

 

 

 

 

Najwyraźniej ciągle nie potrafi zajarzyć podstawowych związków przyczynowo-skutkowych.

 

 

Mylisz sie ... To raczej ty jako opiekun nie potrafisz zajarzyć co kot przez swoje zachowanie chce ci powiedzieć. Np. gdy sika na łóżko, to oznacza że boi sie osoby, która na tym łóżku spi ...

 

 

I znowu przynajmniej tak jest z psami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz opierasz na swoim doświadczeniu z psami, ale koty to zwierzaki z zupełnie innej beczki. Prawie niemożliwością jest je wytresować, warunkowanie negatywne niewiele daje (wiem z doświadczenia) i w ogóle dużo trudniej zrozumieć kota niż psa. Intencje psa są oczywiste, nawet dziecko załapie czy piesek chce się bawić, czy chce ugryźć, kota tak łatwo nie przeczytasz, niestety. Nie twierdzę, że koty są głupsze, powiedzmy, że są inteligentne inaczej :icon_wink: Ale dosyć już tego, bo temat schodzi na psy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunkowanie negatywne niewiele daje (wiem z doświadczenia)

 

 

a próbowałes wygaszania ujemnego, albo wygaszania pozytywnego ??? Wiem że koty to zupełnie inna bajka niż psy, ale może któres z nich zaskutkuje ???

 

 

 

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kotka

Kicia lubi sikać tam gdzie przedtem . Jak zmienisz zapach tego miejsca na nieprzyjemny dla kota i przygotujesz mu w miejscu przez niego akceptowanym coś z piaskiem to jak Cię lubi powinien tam sikać . Może jak gdzieś nasika to posyp miejsce piaskiem i włóż go do kuwety gdzie ma robić swoje .

U mnie krulik sikał i robił swoje do kuwety 2 m od klatki gdzie nocuje . Niestety żona tak mocno domestosem wyczyściła ,że zaczął znowu w klatce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kotka

Kicia lubi sikać tam gdzie przedtem . Jak zmienisz zapach tego miejsca na nieprzyjemny dla kota i przygotujesz mu w miejscu przez niego akceptowanym coś z piaskiem to jak Cię lubi powinien tam sikać . Może jak gdzieś nasika to posyp miejsce piaskiem i włóż go do kuwety gdzie ma robić swoje .

Tylko, że ona jeżeli już sika za kuwetą (nie zdarza się to często, ale raz na tydzień to i tak dla mnie za dużo) to nie zawsze w tym samym miejscu. Najczęściej jest to jednak łóżko. I tu zaczyna się problem, bo nie mogę przecież spryskać łóżka domestosem, ani wysypać na nie piachu. Ja Tam śpię! :rolleyes:

Postanowiłem oddać ją na kilkutygodniowe wakacji do koleżanki na wioskę. Może takie traumatyczne doswiadczenie coś zmieni w jej zachowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jakiej wielkości jest mózg psa, a jakiej mózg kota? kota jest ze 3-5x mniejszy. Z tego komputra sie dużo nie wyciśnie. Debilo tranzystoro bambino i już. :szczerbaty:

Arti, mózg słonia jest pewnie parę razy większy niż mózg człowieka so what? :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 30 lat temu przeczytałem ok 100 stron Bibli . Ciekawie ciężko się ją czyta . Co chwilę trzeba zrozumieć ustalić co z tekstu wynika , pamiętać o powiązaniach , czasem puścić w niepamięć to co nauczano w kościele lub stwierdzić ,że nie ma podstaw do pewnych kościelnych oczekiwań .

W Polsce w większości jest tzw. chrześcijaństwo naiwne . Skoro klerycy są szkoleni w traktowaniu Bibli jako bajki to co innego może z tego wyniknąć .

A to polscy misjonarze mieli ewangelizować świat . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti, mózg słonia jest pewnie parę razy większy niż mózg człowieka so what? :icon_wink:

 

Radek ty "nierozumiesz" :lol: musi analizować móstwo spraw "do których ma nosa" i które "ma w nosie" :szczerbaty:

 

ps. zobacz jak ratlerek ma taki mały muzk jak kot to jaki gupi jezd. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti pinczery miniaturowe są bardzo inteligentne. W rodzinie zazwyczaj wybierają sobie jedna osobę i ja faworyzuja, co nie znaczy, ze nie lubią innych domowników. Z powodu swej nadzwyczajnej czujnosci nadaje sie na psa "alarmowego".Czesto struzujacego w parze z duzym obronnym psem. Z powodu swej inteligencji i temperamentu to pies mogacy brac udzial w psich sportach,w konkursach posluszenstwa Z powodu wielkiej milosci do wlasciciela to niezastapiony towarzysz ludzi starszych i samotnych Z powodu swych niewielkich rozmiarow nadaje sie praktycznie do każdego mieszkania.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Saint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Oskara! Czy i na którym roku miałeś historie prawa?  :rolleyes:

 

Odpowiadam: miałem na pierwszym roku, ale niewiele pamiętam i dziś mi się to do niczego nie przydaje. Ale była historia prawa rzymskiego, potem w ogóle i jeszcze prawa polskiego, co było najciekawsze (np. jak baby topili co by sprawdzić czy to nie czarownice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasza rozmowa przypomina mi taka zabawe:Mamy dwa obrazki,prawie takie same i trzeba znalesc szczegoly ktorymi sie roznia.

Mamy tu takie dwa obrazki czlowiek-zwierze.Co ma wiecej plusow??

Ale kochani "pamietajcie by wam plusy nie przeslonily minusow" :D

Milej zabawy :banan:

Ps. Pozdrawiam dawnych Stronikow i Adwersarzy :helo:

Juz sie klocic nie bede z otoczeniem,tylko rozwijac sie bede w interakcji z otoczeniem,szczegolnie z Wami drodzy rozmowcy :D:D:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tematu kot-pies z doświadczenia uważam, że kot bije swoją mądrością każdego psa na głowę. Podejrzewam czasem, że koty patrzą z pewną pogardą na ludzi i ich starania aby kotu przemówić do rozumu.

Też uwielbiam Garfielda. :D

Ale psy to nawierniejszy przyjaciel człowieka.

OOO Elwira wróciła

:buzi::przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tematu kot-pies z doświadczenia uważam, że kot bije swoją mądrością każdego psa na głowę.

 

 

nie zgodze sie z tym ... patrząc chociażby na pracę border collie przy zaganianiu, albo gdy spaniel, (chociażby moj :D ), lub jakikolwiek inny pies biega po torze agility, albo ringu posłuszeństwa, to niewątpliwie stwierdzam, że jednak kot nie wykazuje takowych checi współpracy z człowiekiem jak pies :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti trafiłeś z tym K. i Sb . :Beer: Koty są rozgrywające . To tak z dawniejszego postu .

 

:Boink:

Jak ocenić plusy i minusy Elwiro . Bardziej potrafię określić różnice . Np. wydaje mi się ,że zwierzęta nie mają potrzeby wiary . Może nas uznają za zwierzchników ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.