Skocz do zawartości

Strzały z krakowskiego balkonu


Nedved

Rekomendowane odpowiedzi

3. 01.05.2020 - Galaktyki Bodego i Cygaro (M1 i M82)

 

Canon EOS 600d, SW ED80 na HEQ5. Czas naświetlania: 2 godz 18 min (69 x 120s); crop 75%

 

Tym razem trochę niezgodnie z tematem bo zdjęcie nie z Krakowa. Niestety warunki praktycznie krakowskie bo moja wiejska miejscówka przeszła transformację w dolinę LP :( Pobliska fabryka rozrosła się dokładając przy tym 3 bardzo jasne lampy - i to bez kloszy (świecą na 360 stopni). Do tego postępujące oświetlenie dróg i sąsiad, który w czasie kryzysu postanowił doposażyć ogródek w kilka dodatkowych lampek. I to wszystko w 4 miesiące mojej nieobecności :(

 

Majówkę mamy zdecydowanie pochmurną, ale w nocy z 30/04 na 01/05 postanowiłem spróbować szczęścia i pozbierać coś "między chmurami" bo bywały momenty gdy niebo było czyste. Wynik łowów? Ze 150 klatek w kosz poszło ponad 80 :nerves:. Dobre i to - pomyślałem - bo i tak gryzłem się z myślą czy w ogóle wystawiać setup. Cudów nie ma, ale każde zdjęcie mnie cieszy :)

 

1435141971_m81--m2_crop75-jpg.thumb.jpg.0d0da5db87584f04bc3fcc8c84d027d9.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne, łańcuch Markariana z Krakowskiego balkonu :D kto Ci uwierzy :D Piknie wyszło :)

 

5 godzin temu, Mateusz_D napisał:

Tym razem trochę niezgodnie z tematem bo zdjęcie nie z Krakowa. Niestety warunki praktycznie krakowskie bo moja wiejska miejscówka przeszła transformację w dolinę LP :( Pobliska fabryka rozrosła się dokładając przy tym 3 bardzo jasne lampy - i to bez kloszy (świecą na 360 stopni). Do tego postępujące oświetlenie dróg i sąsiad, który w czasie kryzysu postanowił doposażyć ogródek w kilka dodatkowych lampek. I to wszystko w 4 miesiące mojej nieobecności :(

To ja lepszy jestem :D sam osobiście wyciachałem se-sobie-swego Cisa pod niebo :D okazało się (zapomniałem) zasłaniał mi silną odległą lampę :notify: :mellow::whistling:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Ta jasne, łańcuch Markariana z Krakowskiego balkonu :D kto Ci uwierzy :D Piknie wyszło :)

 

To ja lepszy jestem :D sam osobiście wyciachałem se-sobie-swego Cisa pod niebo :D okazało się (zapomniałem) zasłaniał mi silną odległą lampę :notify: :mellow::whistling:

Dzięki HAMALU :-) To tylko pokazuje jak niewiele trzeba by znacząco poprawić jakość nocnego nieba (wyłączanie latarni na noc). Co do cisa - zostaje Ci czym prędzej posadzić coś nowego tak by służyło na emeryturze ;) Ewentualnie pójść za ci(o)sem i wyciąć ową odległą lampę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.