Skocz do zawartości

PGC 57129


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Mateusz_D napisał:

Fajnie wyszło, ale zdecydowanie lepiej nie powiększać na nowej karcie ^^

No własnie wielbiciel wielkiej skali doceni potencjał tej obróbki, dostrzeże majaczący kształt małych galaktyk, detal ukryty we wzmocnionym szumie :grin: to nie jest astrofoto w klasycznym rozumieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, alinoe napisał:

Przyznaj się, pędzlem przedłużyłeś ramię?;)

No no :D Obrabiam globalnie, wiem, że w obecnych czasach to niedorzeczność, ale tak mam :) 3 kliknięcia i gotowe :grin: Wychodzi co ma wyjść i można porównywać detal z lepszymi :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tytuł zachęca żeby wejść - w końcu coś innego niż jakieś NGC czy Messier :P
Galaktyka sama w sobie wyszła super, ale chciałbym zobaczyć to pole w tej skali z większą ilością materiału. Widać pełno małych galaktyczek, które tylko czekają żeby być bardziej widoczne. 

I jeszcze dopowiem, bo @Mateusz_D pisze, ze lepiej nie otwierać w nowej karcie - moim zdaniem wręcz przeciwnie! :) 

Edytowane przez ANowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ANowak napisał:

Galaktyka sama w sobie wyszła super, ale chciałbym zobaczyć to pole w tej skali z większą ilością materiału. Widać pełno małych galaktyczek, które tylko czekają żeby być bardziej widoczne. 

Też bym chciał :) oj bardzo, ale pogoda siada, niebo ucieka, może za rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mateusz_D napisał:

Z ciekawości wrzuciłem nazwę obiektu w google grafika i lepszego detalu ze świeczką szukać.

Ja wrzuciłem w zwykłe google, a tam na pierwszym miejscu wyszukiwania amerykański HAMAL, który zrobił bardzo podobne ujęcie :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paether napisał:

Ja wrzuciłem w zwykłe google, a tam na pierwszym miejscu wyszukiwania amerykański HAMAL, który zrobił bardzo podobne ujęcie :D 

E tam, polski lepszy , bardziej swojski. :)

 

ps. ciekawe w ilu kopiach istnieje Hamal ? :Astrobrać:

Nawet nazwę gwiazdy mu dali.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TUR napisał:

A tak przy okazji zapytam czy focisz coś jeszcze 224, czy poszła w odstawke ?

Pamiętam o niej, często gości na biurku focąc nocami w mroku grzbiety książek w ramach testów, podobnie jak rozterkuję TU kuuuszącą ofertę, oryginalnie chłodzona, bez amp-glow, który moja 224 ma mega.

 

Ale generalnie OSC nie ma przyszłości dla tego co robię, jedynie na planetarkach na wysokim kontraście, równie dobrze mogę w mono włączyć bin2 i obniżyć czymś sobie czułość, czy warto więc tracić tak cenny czas? Testuje 224 ciasne podwójne w kolorze, może być fajnie, ale muszę dopracować temat.

 

Ciekawe też, że akurat wspomniałeś o 224, bo zdjęcie powyżej 290 zawdzięcza 224, długo szukałem optymalnych parametrów dla mojego zestawu z 290 do galaktyk i znalazłem właśnie dzięki testom z 224 przy biurku.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.