Skocz do zawartości

Najtańsza kamera do guidingu i astrofotografii planetarnej


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Kosztuje....250 zł. Wymiary: 42x42x30 mm ( bez noska ). Nosek 1.25 cala.

Parametry:

2011951711_Parkam.jpg.0d2d5e292afaa3aa6bd3483067810f63.jpg

 

Minusy: na stałe zabudowany kabel USB o długości ok. metra. Miękki "nosek" kamery - trzeba uważać przy blokadzie śrubką. Nosek kamery zamontowany na stałe, nie ma możliwości montażu "na gwint".

Kamera - sam to sprawdziłem- współpracuje bez żadnych cudów z PHD i Maximem pod sterownikiem WDM. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Kam.thumb.JPG.c919dd943daae2f32a7e514cafee5d10.JPG

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powstała wersja dizajnerska kamery - w tej samej cenie! Przygotowałem ją specjalnie  pod kolor- myśląc o właścicielach montaży i sprzętu ASA oraz Officina Stellare. Albo Mazda 5 w modnym kolorze.

763926532_Kamdesign.thumb.jpg.770ebc2e7f4ccf7c3ea6aa03888f3c93.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

A jak mono to czemu nie kolor? Kolor!. Dla guidingu- moim zdaniem - bez znaczenia. I tak PHD i Maxim traktują ją jak b/w. Natomiast kamerkę kolorową zawsze można dodatkowo do planetek użyć :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Dla guidingu- moim zdaniem - bez znaczenia.

Dla precyzji pewnie bez, bo i tak dokładność wystarcza, ale dla czułości to rzecz istotna. Dla jasnych i krótkich lunetek będzie ok, ale pod dłuższą optykę i na pewno oagi to już nie da rady.

A da się w ogóle dorwać tą matrycę jako mono? Wiem że istnieją obie wersje, ale nie wiem jak z dostępnością właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wniosek kolegów, nie przyzwyczajonych do innych kształtów kamery jak okrągłe wprowadzam także okrągłą obudowę.

Ponadto, gdyby ktoś chciał sobie potestować kamerkę z Maximem, SharpCapem albo PHD to zapraszam. Wystarczy zainstalować sobie TeamViewera i zgłosić się do mnie na PW z podaniem numeru swojego telefonu. Kamera nie pracuje z najnowszymi wersjami Firecapture ( do wersji 2.4 pracuje) no ale to wybór twórcy FC który po prostu wyciął z softu możliwość współpracy z webcamami. Ten monolityczny guider to 30/135 , waga 138 gram, skala 5.7 arcsec/pix, idealny do najmniejszych montaży. Kamera NIE MA wyjścia ST4!

544641381_Obkamer.thumb.jpg.bf74010b744a9d5dd36e2c25c4035747.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najnowsze dane: kamerka działa pod Busterem na Raspberry Pi 3B+. Driver Indi pozwala na regulację wszystkich niezbędnych do guidingu parametrów.

 

IMG_0949.JPG.487e447260a40892700ee488b9dc1fa5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wessel kompletnie nie znam na druku 3d i naprawdę podziw ale zapytam, czy ta kamerka nada się do kolimacji na przykład newtona z popularnymi softami mir de colimation itp ? A dokładniej czy matryca w niej jest idealnie pośrodku i wypoziomowana żeby nie zakłamywało ostatecznie tego co zobaczę na monitorze ? W swojej ASI mam niestety matrycę lekko krzywo i gdy włożę kamerkę w wyciąg niestety obrys mojego focusera nie jest idealnie po środku obrazu co mi przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Selmak napisał:

czy matryca w niej jest idealnie pośrodku

Same w sobie piksele nie są na środku chipa: image.thumb.png.8cf10b2b057c3fbd5094fafc192f24ab.png

W kamerce T7 na tej matrycy jest to widoczne (obiektyw allsky daje kółko obrazu lekko przesunięte). Płytka musiałaby mieć celowo niecentrycznie miejsce na matrycę, żeby to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MateuszW napisał:

Same w sobie piksele nie są na środku chipa: image.thumb.png.8cf10b2b057c3fbd5094fafc192f24ab.png

W kamerce T7 na tej matrycy jest to widoczne (obiektyw allsky daje kółko obrazu lekko przesunięte). Płytka musiałaby mieć celowo niecentrycznie miejsce na matrycę, żeby to wyrównać.

Sorry nie wiem jak to ująć....no czy wykonanie jest na tyle dobrze by posłużyła mi do sprawdzenia kolimacji. ?

Kiedyś ludzie przerabiali Microsoft live cinema i dokręcali nosek 1,25 cala i dawało radę w kolimacji.

Szukam czegoś taniego do takiego zastosowania.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.