Skocz do zawartości
  • 0

Problem z guide


szary19

Pytanie

Hej, Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Od trzech nocy walczę z montażem eq6 bez owocnie w kontekście guide.

Setup: TS80/480 + SW 80/400 jako guider, wczesniej probowałem  tairem  na stopce. SW przymocowany solidnie na barana.

Montaż na statywie na stabilnym podlozu, allign na GP w SharpCap. Ra i Dec pięknie wyważone. Kamera do guide QHY V II

ustawienia próbowałem rożne czasy od 1-5 sec, agresywność 40-100,  historia inne parametry. Zawsze kończy się podobnie 

DEC guiduje sie świetnie a  i RA momentami idzie dobrze a  potem narasta i odbicie na ujemne wartości i tak w koło (w szczytach dobija do 2-3 arcsec co dyskwalifikuje dłuższe klatki) . Po probie wszystkiego wyjąlem kabel ST4  z monta i obserwowalem dluższy czas zachowanie gwiazdy w polu. Załączam wykres przykładowy guide  dla typowych parametrów ( obrazek 2)

i wykres ruchu gwiazdy z wyjetym kabelkiem st4 (obrazek 1)

PHD3 WYLACZONY ST4S.jpg

PHD2.jpg

Edytowane przez szary19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
32 minuty temu, Szymek_O napisał:

Sprawdzałeś luzy? oczywiście wyważenie z przeważeniem na wschód to podstawa :)

kasowałem ostatnio luzna DEC bo  było czuć lekkie stukanie przy poruszaniu setupem ale po kilku korektach zniwelowałem ten luz. Ra chodzi ciasno chyba że wkradły sie jakieś luzy na przekładniach. Co do przeważenia to nie zastosowałem niestety uciekłomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam.

po aktualizacji PHD do wersji 2.6.7 też mam takie jazdy, Dec mieści się w 1 arcsec, Ra jeździ po wykresie z góry na dół nawet poza ramkę,  po flipie to już całkiem jakaś masakracja, wykresy obu osi wyglądają jak jakaś sinusoida, kalibrację robię po każdym odpaleniu PHD, ba nawet po flipie, wyważam też z przeważeniem na wschód, kamerka taka sama QHY 5-II z tym że guiding przez EQMOD, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, esiulek napisał:

witam.

po aktualizacji PHD do wersji 2.6.7 też mam takie jazdy, Dec mieści się w 1 arcsec, Ra jeździ po wykresie z góry na dół nawet poza ramkę,  po flipie to już całkiem jakaś masakracja, wykresy obu osi wyglądają jak jakaś sinusoida, kalibrację robię po każdym odpaleniu PHD, ba nawet po flipie, wyważam też z przeważeniem na wschód, kamerka taka sama QHY 5-II z tym że guiding przez EQMOD, 

Może to kwestia nowego update.. Wrócę do starej wersji, pamiętasz która ostatnio miałeś stabilna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.