Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 10 (33) - Pooglądajmy sobie mewę, czyli IC2177 w potrawce z wodoru


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Pawełku, dlaczego ukręciłeś łeb temu ptaszku :)

Akurat ten obiekt w nieco szerszym kadrze pokazuje od groma ciekawych obiektów, istna kopalnia. W samym" łbie" za dużo faktycznie nie ma...

Jeśli się nie pogniewasz wrzucę opis całości z uwzględnieniem " łba"

 

https://astropolis.pl/uploads/post-16913-0-57078600-1426764848.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tayson napisał:

Faktycznie kadr z małą ilością gry cieni i pyłów. Chyba najciekawiej wychodzi w HaRGB. 

Masz rację Tomek, myślałem, że bardziej kontrastowo to wyjdzie - co więcej, praktycznie cały kadr jest w wodorze, tylko sporo słabszym - gdybym to wyciągnął to była by po prostu szara plama. 

 

3 godziny temu, Tayson napisał:

Za rok dokończysz SO i wtedy pokaże się pazur ujęcia ;-)

Właśnie na to miałem nadzieję, ale pogoda pokrzyżowała moje plany :-)

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Pawełku, dlaczego ukręciłeś łeb temu ptaszku :)

Akurat ten obiekt w nieco szerszym kadrze pokazuje od groma ciekawych obiektów, istna kopalnia. W samym" łbie" za dużo faktycznie nie ma...

Jeśli się nie pogniewasz wrzucę opis całości z uwzględnieniem " łba"

Bo taki kadrzyk mi bardzo spasował :-) Przy takim FOV kadr to podstawa :-) Masz rację - cała mewa to kopania obiektów, ostatnio jednak odczuwam niebywałą frajdę by robić wycinki znanych obiektów i pokazywać je w trochę większej skali - to zdjęcie jest właśnie takim podejściem :-) Ostrzę pazurki na inne obiekty :-)

 

Oczywiście, że się nie pogniewam ;-) Widziałem wiele zdjęć mewy w szerszym ujęciu... ale w większej skali jest niedużo.

 

18 minut temu, HAMAL napisał:

Ten obiekt w takiej skali rzadkość xlaugh.png podoba mi się ta praca :)

Dzięki @HAMAL :-)

 

51 minut temu, Grzędziel napisał:

Podziwiam, że z łuny nad autostradą i lotniskiem tyle wyciągnąłeś. Przecież ten obiekt cholernie nisko z Warszawy idzie.

Znam ból walki z LP. Pod dobrym niebem byś miał to samo z 1/10 tego materiału.

Szacunek za cierpliwość

Dzięki Piotrze! :-) Zapomniałeś dodać "nad orlikiem" :-) To prawda - dobrego nieba nie zastąpi nic... ale w takim przypadku mogę palić jak jest tylko okienko pogodowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.