Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Zorg7 napisał:

Tyle czasu idzie przelew.... nie mogli puścić ekspresu

To nie takie proste. Właścicielem forum jest rodzina Janusza...Domek i Bogdan tylko administrują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest dosłownie kwestia wykonania jednego przelewu, trzeba tylko ustalić na jakie konto, jaka kwota i jaki tytuł - w sensie gdybym to ja chciał taki przelew wykonać, to musiałbym to ustalać, bo admin powinien to po prostu wiedzieć. A informacja o tym kiedy domena wygasa jest publicznie dostępna, poza tym hosting zapewne od kilku miesięcy przysyła maile z przypomnieniem na ten temat.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nikt nie przypilnował domeny niestety niezbyt dobrze świadczy o poziomie "zarządzania" tym przedsięwzięciem - wydaje się, że panuje tam chaos. Hosting, domena - pytanie co następne... Szkoda.

Edytowane przez Sebo_b
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jarzyna B. napisał:

 

Panowie widzę, że pozjadaliście wszystkie rozumy i szczerze nie chcę tutaj przytaczać wulgaryzmów ani się wkurzać :ermm:

Oczywiście wiedzieliśmy o tym  znacznie wcześniej! Prosiłem rodzinę Janusza o opłacenie domeny wiedząc, że zbliża się termin jej ważności. Dokument przyszedł dopiero trzy dni przed terminem zapłaty i po prostu Karol syn Janusza tego nie zauważył. Cała korespondencja i dokumenty znajdują się na skrzynce Janusza do której niestety nie mamy dostępu.

Dorota,  żona Janusza postanowiła zgodnie ze swoim sumieniem zapłacić za domenę dopiero w momencie przepisania na nią praw do Astromaniaka. Taka jest jej wola i trzeba to uszanować! Komplet dokumentów został już przez nią dostarczony i mam nadzieję, że płatność zostanie uregulowana najpóźniej dzisiaj bądź jutro! Pozostaje mi tylko poprosić o wyrozumiałość i cierpliwość użytkowników  i jestem pewien, że Forum Astromaniak wkrótce ruszy na stałe bez kolejnych przerw !!!

Podzielam zdanie Bogdana, ton wypowiedzi delikatnie mówiąc był niesmaczny. Najprościej jest krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego osobnika nawet dobre że chwile nie ma dotepu do Astromaniak. Zamiast fuczec na forum wróci na chwile do realnego świata :)) A tak na powaznie to dobrze wiedzieć dlaczego sie nie da na Astromaniaka wejść myslałem że to juz koniec. 

Edytowane przez Amator-astro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Byłem przekonany - i pewnie nie tylko ja, bo taka informacja pojawiła się jakiś czas temu jako argument za tym, że nie wolno nowej administracji Astromaniaka krytykować - że to właśnie ta nowa administracja wzięła na siebie kwestie finansowe i że z własnej kieszeni utrzymuje to forum. Więc, w domyśle, odpowiada także utrzymanie domeny. A teraz piszesz, że to jednak żona Janusza musiała domenę opłacić.

Od rodziny Janusza nikt przecież nie wymaga utrzymywania forum i myślę, że wszyscy rozumieją, że mają oni mnóstwo ważniejszych spraw na głowie. Ale sytuację przedstawiono nam trochę inaczej.

  • Lubię 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Zaraz, zaraz. Byłem przekonany - i pewnie nie tylko ja, bo taka informacja pojawiła się jakiś czas temu jako argument za tym, że nie wolno nowej administracji Astromaniaka krytykować - że to właśnie ta nowa administracja wzięła na siebie kwestie finansowe i że z własnej kieszeni utrzymuje to forum. Więc, w domyśle, odpowiada także utrzymanie domeny. A teraz piszesz, że to jednak żona Janusza musiała domenę opłacić.

Od rodziny Janusza nikt przecież nie wymaga utrzymywania forum i myślę, że wszyscy rozumieją, że mają oni mnóstwo ważniejszych spraw na głowie. Ale sytuację przedstawiono nam trochę inaczej.

Pisanie czegoś do Ciebie  równa się waleniu głową w mur! ale spróbuję jeszcze raz to na spokojnie wytłumaczyć:fool:

Dorota przekazała administrowanie forum Dominikowi oraz mi (Bogdan Jarzyna) ale nie przekazała nam tego forum na własność. Domena stanowi jej i tylko jej własność włącznie z tym, że sama chce dokonywać za nią płatności! Gdyby było inaczej już dawno domena była by opłacona! Wszelkie koszty jakie żona Janusza  poniesie oczywiście zostaną jej zwrócone!

Jeszcze raz napiszę, że Dorota wystąpiła o uregulowanie formalnej przynależności domeny astromaniak.pl po śmierci Janusza. Te formalności spowodowały chwilową przerwę w dostawie forum. Nic więcej nie mogę i nie możemy zrobić bo nie mamy do tego żadnych uprawnień.

Pozdrawiam,

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może należało takie rzeczy wyjaśnić wprost i z wyprzedzeniem, żeby nie było żadnych niedomówień? Przecież sytuację znacie nie od dziś, prawda? Wiedzieliście, że formalności trochę czasu zajmują, wiedzieliście kiedy domena wygasa? Wystarczyłoby napisać parę dni wcześniej, że mogą być problemy z dostępem, dopóki temat nie zostanie ogarnięty od strony formalnej i wszyscy by wiedzieli na czym stoją.

 

Żona Janusza ma prawo do domeny teraz. Nie wiem czy masz świadomość, ale ktoś założył opcję na tę domenę (czyli zarezerwował sobie prawo do niej w razie gdyby obecny właściciel jej nie opłacił lub zrezygnował) - jak nie zostanie opłacona w terminie, to ten ktoś ją po prostu przejmie. Nie wiem, może któryś z Was to zrobił jako formę zabezpieczenia, wtedy OK - tylko może zastanów się, jak to wygląda od strony zwykłego użytkownika: strona nie działa od kilku dni, domena właśnie wygasa, ktoś się już na nią czai... A Wy, administratorzy, w żaden sposób nie informujecie co się dzieje (teraz to faktycznie trudno to zrobić, bo strona nie działa). Nawet jeśli nie macie możliwości faktycznego działania, to przekazać informacje o stanie rzeczy mogliście. A tego nie zrobiliście, więc nie dziw się, że znów ktoś Was krytykuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

To może należało....

"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem" (Ew. św. Jana 8:7)

Daj już Krzychu spokój...

 

Może zamiast wypisywać żale i pouczać co należało zrobić, trzeba było się zgłosić do pomocy w administrowaniu forum. Uważam, że mimo tej wpadki Domkowi i Bogdanowi należy się podziękowanie za uratowanie forum po nagłym odejściu Janusza.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaniak działa tylko jest problem z DNSem. Można się wbić tymczasowo po IP strony. Zamiast nazwy wklepcie lub kliknijcie ten adres https://80.82.22.69/

i zaakceptujcie wyjątki lub należy dodać do pliku hosts w windowsie tłumaczenie adresu:

 

80.82.22.69     astromaniak.pl

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja została założona już 5-go lutego przez trzeźwo myślącą i świadomą osobę. Ale to mógł być ktokolwiek, nawet zupełnie nie związany z astro-tematem. 

 

Ale jeśli zostało to zrobione w celu zachowania dorobku Forum, to OK. 

Edytowane przez vroobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest tak prosta jak można by tu odnieść z waszych wpisów. 

Po pierwsze domena nie należy do żony Janusza tylko była wykupiona na Astrokraka. Ta firma została już wykreślona z rejestru.

Po drugie jeśli firma astrokrak nie przedłużyła  tej domeny to nikt tego nie może zrobić w jej imieniu bo to po prostu będzie przestępstwo. Można by tu wspomnieć kilka kwestii jak podszywanie się pod kogoś, próbę bezprawnego przejęcia czyjejś własności, działanie na szkodę osoby wykupującej opcję itp.

Po trzecie jeśli osoba wykupująca opcję jest świadoma sytuacji to wszelkie działalna na domenie mogą zostać przez nią zakwestionowane a wtedy NASK zablokuje domenę do wyjaśnienia co praktycznie na 99% skończy się oddaniem domeny w ręce osoby roszczącej sobie prawo z tytułu opcji. Stanie się tak dlatego ze sprawa otrze się o sąd arbitrażowy, polubowny lub powszechny, który rozpatrzy problem pod kątem dochowania terminów przez spadkobierców Janusza. Mam przekonanie graniczące z pewnością że te terminy nie zostały dochowane bo w momencie wykreślenia astrokraka z rejestru ktoś powinien zostać właścicielem tej domeny (żona?) jak wiemy tak się nie stało.

po czwarte opcja została założona pewnie przez tę samą osobę która założyła opcje na astrokraka co znaczy że są szersze plany i sprawy pewnie tak łatwo nie odpuści.

Po piąte odnowienie domeny będzie teraz droższe niż gdyby wróciła ona na wolny rynek i w takim celu wiele osób wykupuje opcje zamiast po prostu przedłużyć domenę.

Moim zdaniem lepiej nie kombinować z ta domeną bo można sobie ściągnąć na głowę problemy. Wspominane tutaj pomysły typu wystarczy tylko znać numer konta i tytuł faktury… to nic innego jak nawoływanie do przestępstwa wedle powyższego punktu drugiego

 

Edytowane przez Łukasz_M
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, może nie. 

 

Ale jeśli ten ktoś się nie ujawni, proponuję wykupić jakąś zblizoną domenę i ogłosić publicznie, "gdzie się da", że w przypadku problemów serwis będzie działał w innej domenie. Wtedy też przepięcie domeny będzie proste, a przestój chwilowy. Tak myślę. 

Edytowane przez vroobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz_M napisał:

Wspominane tutaj pomysły typu wystarczy tylko znać numer konta i tytuł faktury… to nic innego jak nawoływanie do przestępstwa wedle powyższego punktu drugiego

 

Jakie przestępstwo masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepięcie forum na inna domenę wymaga pracy z bazą danych i wiedzą co gdzie zmienić więc nie jest to takie proste dla przeciętnego administratora forum. Forum np jest pełne linków w treści niektóre odwołują się do samego forum i są źle edytowane tj. zawierają domenę. po przeniesieniu na inną domenę przestana działać prawidłowo. Nie wyobrażam sobie żeby Bogdan i Dominik sami to ogarnęli na takim poziomie - niczego im nie ujmując oczywiście. phpBB to nie wordpress - tym bardziej że to stare phpBB jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Jakie przestępstwo masz na myśli?

Jeśli faktura zostanie wystawiona na nieistniejący podmiot to jej opłacenie jest równoznaczne z podszyciem się pod taką firmę w tym przypadku a ta nie istnieje więc klasycznie dokonujesz oszustwa.  Osobno jeśli ktoś wykupił opcję na domenę a ty tak podstępnie pozbawiasz go możliwości jej wykupienia to okradasz go bez względu na to co myślisz o takich osobach. Mechanizm opcji na domenę jest uczciwy - płacisz i masz prawo pierwokupu jeśli dotychczasowy właściciel ją porzuci lub o nią nie dba należycie- nic nikomu na siłe nie zabierasz. Wystawianie faktur na nieistniejące firmy jest przestępstwem skarbowym i jako takie może zwrócić uwagę skarbówki a to oznacza kontrolę  i  po nitce do kłębka kto taką fakturę opłacił, z jakiego konta, w jakim celu i czemu nie zgodnie z prawem itd. Firm pośrednicząca w przedłużeniu domeny działa w nieświadomości i może w problemu wyjść obronna ręką w przeciwieństwie do podszywającego się. I co im powiesz że nie wiedziałeś że ta firma nie działa? Ostatnio ściganie mafii VAT-owskiej jest na topie;)

Z drugiej strony wykupujący opcję sprawdza że domenę przedłużyła nieistniejąca/ wykreślona z rejestru firma wszczyna alarm.... że go okradli, idzie na policję, do skarbówki, do NASK i gdzie tam jeszcze uzna za stosowne.

Edytowane przez Łukasz_M
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.