Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, ja też miałem wysłać już zapłacony montaż (Astro 3). I też wszystkie namiary na kupującego zostały na poczcie. Nawet nie pamiętam jego nick'u. Wysłałem mu SMS'a w treści przelewu zwrotnego (za 10gr) ale nie sprawdza historii na rachunku. Poczekam jeszcze z tydzień i oddam mu pieniądze. Jeśli śledzi to forum, to tą drogą proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam Wojtek.

Edytowane przez wfifiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wfifiak napisał:

Kurcze, ja też miałem wysłać już zapłacony montaż (Astro 3). I też wszystkie namiary na kupującego zostały na poczcie. Nawet nie pamiętam jego nick'u. Wysłałem mu SMS'a w treści przelewu zwrotnego (za 10gr) ale nie sprawdza historii na rachunku. Poczekam jeszcze z tydzień i oddam mu pieniądze. Jeśli śledzi to forum, to tą drogą proszę o kontakt.

 

 

Nie musisz czekać. Zedytuj sobie plik hosts i będzie działać astromaniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie róbcie se siary. Mało rozgarnięci nieco jesteście co poniektórzy. Bez urazy za mocne słowa.:original:

Możecie sie zalogować bez problemu na forum AM.

Właśnie tam siedze sobie.

Tak jak wyżej pisali KONIECZNE do tego jest wyszukanie na dysku systemowym zwykłą wyszukiwarką windowsową pliku "hosts" potem otwieracie w notatniku systemowym i na koncu textu w nowej linijce dodajecie wpis:

 

80.82.22.69 www.astromaniak.pl

 

zapisujecie.

 

Wchodzicie na przeglądarkę i śmiga. Jest dostep do PW i wszystkiego innego.

Początkowo coś z https nie wystartowało, ale teraz już działa

 

Edytowane przez soczi
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po dodaniu do pliku hosts wpisu: 80.82.22.69        www.astromaniak.pl 

(wpis musi być bez # na początku) i nie zadziała, to trzeba wyczyścić cache DNSa. 

Należy otworzyć okno wiersza poleceń cmd.exe 

i wpisać komendę: ipconfig /flushdns 

 

I zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własne potrzeby zarejestrowałem darmową domenę, aby otwierać na telefonie. Tylko oczywiście ostrzega, że certyfikat ssl nieprawidłowy. Po http otwiera się  inna strona z serwera. Administracja AM mogłaby pomyśleć o jakiejś zapasowej domenie na czas awarii. Jak admini z AK nie mają nic przeciwko to mogę podać ten adres i ustawienia w pliku hosts nie będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pracuje właśnie nad próbą prostego obejścia problemu logowania bez tych modyfikacji pliku hosts. Trochę siedziałem kiedyś w html i javascript więc mam pewną intuicję programistyczną w tym względzie. Jak się uda powinno działać na wielu przeglądarkach.

Wstępne próby wskazują że się to może udać.

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja, ale gdyby wygenerować prostą stronę umieszczoną na innym serwerze i z wysyłaniem danych logowania bezpośrednio do DNSa to i na komórce pewno by zadziałac mogło choć oczywiście pod adresem https://80.82.22.69/ a nie astromaniak.pl

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczi super robota. jest bardzo proste roziązanie według Twojego pomysłu.

wchodzicie na link

http://astromaniak.keep.pl/index.html

logujecie się i zostajecie zalogowania na astromaniaka.

strona jest prosta i zawiera tylko formularz logowanai do astromaniak działajacego pod IP bez domeny, skryptów itp. z tego co wyczytałme na tym hostingu po 1 lipca zaczną się tam pojawiać jakieś reklamy ale proponuje w nie nie wchodzić.

Edytowane przez Łukasz_M
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem to samo pod innym linkiem. Kilku osobom na PW wysłałem do testowania ale czy na smartfonach wam odpala?

Napewno bedzie nieufność metod pośredników co do przesyłania danych logowania. ale kto nie ryzykuje nie wygrywa

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu na nieufnośc dodałem do adresu index.html żeby każdy sobie mógł zobaczyc kod tego pliku. Sam formularz bez zbytecznej zawartości wysyłany prosto na serwer astromaniak.pl po jego IP.

w praktyce wystarczy adres http://astromaniak.keep.pl

zauważyłem że przez komórkę wspomniane reklamy już sie właczają.

PS. Nie jestem zainteresowany przechwytywaniem danych logowania astromaniaków - decyzja należy już do nich to jest to tylko jeden z możliwych sposobów na obejście problemu jaki powstał.

Edytowane przez Łukasz_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.