Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem kolejną metodę logowania do forum AM bez żadnych modyfikacji.
Zrobić to można sposobem poprzez logowanie do Czata z DNS Czata https://80.82.22.69/chat/
Tyle że tuż po zalogowaniu przekieruje was na Czata a do forum nie będzie dostepu (przynajmniej u mnie tak jest).
Jeśli jednak macie dość wolne łącze to tuż po kliknieciu potwierdzenia logowania na Czata, gdy strona przekierowuje na kilka sekund na forum a potem do strony Czata, trzeba w te kilka sekund gdy strona forum jest widoczna błyskawicznie przeklikać jakikolwiek link na wyświetlonej właśnie stronce forum. Wtedy proces przekierowania na Czata zostaje wstrzymany i normalnie zaczynamy korzystać z forum pod jego IP DNS.

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści!

Ponieważ Dorota uczciwie podchodząc do przepisów wystąpiła do firmy posiadającej domenę astromaniak.pl o przeniesienie na nią praw do tej domeny w końcu otrzymała pozytywną odpowiedź od Administratora Danych Osobowych.

W związku z tym na pewno na początku tygodnia domena zostanie opłacona już zgodnie z prawem i przepisami a Forum Astromaniak zacznie na nowo funkcjonować!

Pozdrawiam,

Bogdan Jarzyna

 

 

 

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soczi napisał:

Odkryłem kolejną metodę logowania do forum AM bez żadnych modyfikacji.
Zrobić to można sposobem poprzez logowanie do Czata z DNS Czata https://80.82.22.69/chat/
Tyle że tuż po zalogowaniu przekieruje was na Czata a do forum nie będzie dostepu (przynajmniej u mnie tak jest).
Jeśli jednak macie dość wolne łącze to tuż po kliknieciu potwierdzenia logowania na Czata, gdy strona przekierowuje na kilka sekund na forum a potem do strony Czata, trzeba w te kilka sekund gdy strona forum jest widoczna błyskawicznie przeklikać jakikolwiek link na wyświetlonej właśnie stronce forum. Wtedy proces przekierowania na Czata zostaje wstrzymany i normalnie zaczynamy korzystać z forum pod jego IP DNS.

Heh przynajmniej na czata można wejść :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz_M napisał:

Super wieści!! Choć ni w ząb nie kumam roli ADO w tym problemie. Skoro rejestrator jak rozumiem postawił taki warunekto opłacajcie już bo to przeważnie leci później już automatycznie a i w sobote pewnie też jakiś admin tam pracuje

Czy warto w to wnikać? Ważne, że AM wróci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest dobry moment, żeby napisać, że bardzo cieszymy się, że Pani Dorota Płeszka stara się pomóc.

Jesteśmy i będziemy jej zawsze wdzięczni jeśli AM przetrwa  i zachowa treści i sposób funkcjonowania jaki ma teraz, czyli - zarazem - nadany mu przez Janusza.

 

Rozumiem, że powstaje zacna tradycja. Jakby Astropolis natrafiło na życiowe problemy to na AM pojawi się najpewniej przychylne miejsce na omawianie sytuacji itp.

 

Siema

Moja wypowiedż o konkurowaniu forów dotyczyła raczej nie wyjątkowych sytuacji tylko bieżącego zwykłego funkcjonowania, a starałem się w niej odrobinę zrozumieć Agenta.

i nic na szybko teraz jak już idzie ku dobremu ;)

:excl:

EDIT (po zobaczeniu odpowiedzi)

Nie doszukiwałem się żadnej interesowności, ale temat jest tak społeczno-filozoficzny, że nie będę wnikał i spory toczył ... spoko.

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ekolog napisał:

To chyba jest dobry moment, żeby napisać, że bardzo cieszymy się, że Pani Dorota Płeszka stara się pomóc.

Jesteśmy i będziemy jej zawsze wdzięczni jeśli AM przetrwa  i zachowa treści i sposób funkcjonowania jaki ma teraz, czyli - zarazem - nadany mu przez Janusza.

 

Rozumiem, że powstaje zacna tradycja. Jakby Astropolis natrafiło na życiowe problemy to na AM pojawi się najpewniej przychylne miejsce na omawianie sytuacji itp.

 

Siema

Moja wypowiedż o konkurowaniu forów dotyczyła raczej nie wyjątkowych sytuacji tylko bieżącego zwykłego funkcjonowania, a starałem się w niej odrobinę zrozumieć Agenta.

i nic na szybko teraz jak już idzie ku dobremu ;)

 

Dlaczego doszukujesz się jakieś interesowności? Czyż nie jest tak, że to ludzie wybierają bezinteresownie? Czyż nie jest tak, że to jest jedna społeczność, a forum jest wiele, i to z wielu forum czerpiemy wiedzę? Po co szufladkować, że ten pomógł tamtemu, i teraz jest to i to winien? Każdy pownien mieć swoje zdanie na dany temat, bez względu czy ktoś komuś pomógł/wpłynął na coś czy nie... Ja to tak rozumiem, a nie mam nastu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ekolog napisał:

To chyba jest dobry moment, żeby napisać, że bardzo cieszymy się, że Pani Dorota Płeszka stara się pomóc.

Jesteśmy i będziemy jej zawsze wdzięczni jeśli AM przetrwa  i zachowa treści i sposób funkcjonowania jaki ma teraz, czyli - zarazem - nadany mu przez Janusza.

 

Rozumiem, że powstaje zacna tradycja. Jakby Astropolis natrafiło na życiowe problemy to na AM pojawi się najpewniej przychylne miejsce na omawianie sytuacji itp.

 

Siema

Moja wypowiedż o konkurowaniu forów dotyczyła raczej nie wyjątkowych sytuacji tylko bieżącego zwykłego funkcjonowania, a starałem się w niej odrobinę zrozumieć Agenta.

i nic na szybko teraz jak już idzie ku dobremu ;)

:excl:

EDIT (po zobaczeniu odpowiedzi)

Nie doszukiwałem się żadnej interesowności, ale temat jest tak społeczno-filozoficzny, że nie będę wnikał i spory toczył ... spoko.

 

Rozumiem, nie ma problemu. Wg. mnie forum to forma przekazu, jednemu odpowiada to, innemu tamto. Każdy wybierze to co mu odpowiednie :) 

Edytowane przez execve
literówka
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Na każdym Forum zawsze można znależć ciekawy dla nas temat.Osobiście jestem użytkownikiem Forum "Astropolis" jak i "Astromaniaka".

To dobra wiadomość że "Astromaniak" niebawem będzie funkcjonował , mam tam sporo opisów i małych Recenzji do których sam chętnie powracam , czy na bieżąco uzupełniam.

 

Pozdrawiam Krzysztof z Krakowa.:-)

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, ekolog said:

(...) Starałem się w niej odrobinę zrozumieć Agenta.

 

 

Ekologu - rada od serca : daj sobie z tym spokój.

Mnie się nie udało to i Ty masz małe szanse. ;)

Zwłaszcza, że Twoje "próby zrozumienia" to zwykle mniejsze lub większe zaowalowane insynuacje - tutaj na przykład mieszasz mnie w swoje teorie o jakiejś "rywalizacji forumów", z których próbujesz się wyplątać...

Przepraszam za OT.

Edytowane przez Agent Smith
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: było by źle gdyby Astromaniaka miało by nie być, a to ze względu na dotychczasowy dorobek. Sądzę nawet że będzie ono niczym Astro4u gdzie także jest mnóstwo ciekawych 

wpisów a mimo to jest ono martwe, choć działa i bardzo dobrze.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, anatol said:

To jak w końcu jest z tym astromaniakiem? Działa czy nie? Normalnie, czyli przez proste wpisanie adresu w przeglądarce nie można wejść. 

Działa w "trybie awaryjnym"

https://80.82.22.69/

 

przeglądasz ale bez logowania

tu instrukcje jak sie zalogować

https://80.82.22.69/viewtopic.php?f=2&t=53949&start=0&sid=b4e5eb886ff38ad3f0db14acb43956d8

 

Edytowane przez Maxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i jak oceniacie z perspektywy kończącego się roku stan ASTROMANIAKA za nowej władzy?

 

Masa wartościowych ludzi nie udziela się już aktywnie na Astromaniaku. Mnie też tam być nie musi skoro jestem PERSONA NON GRATA.

 

Tyle w temacie!

 

 

Edytowane przez soczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Z tego jak rozumiem nowa administracja AM nie chce wprowadzać żadnych drastycznych zmian. Logo jest jakie jest, trochę nawiązuje do starego, ja już przestałem zwracać na logo uwagę. Całe forum jest może starodawne, ale Janusz (jak sam zauważyłeś) też nie chciał tego zmieniać.  Może za jakiś czas przyjdzie dobry moment na zmiany, ale chcąc nie chcąc to właściciele forum mają decydujący głos kiedy będzie ten odpowiedni czas. Trzeba trochę wyluzować. 

 

Zdecydowanie nie zgadzam się z tym, że forum wygaśnie, jest tam często bardzo merytoryczna pomoc w tematach sprzętowych czy astrofotografii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problemy z Astromaniakiem albo adminami to raczej powinien je wylewać tam, ale jak rozumiem autora wylano razem z jego problemami.

Astropolis to nie przytułek dla wykluczonych.

Przepraszam że trochę w imieniu innych, ale staż mnie chyba upoważnia - zapraszamy na Astropolis gorąco, omawiajmy tu wszystkie problemy - ale związane z naszą społecznością.

Inne problemy pozostawmy tam gdzie są.

I nie róbmy kolejnej dyskusji o niczym. Proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adam_Jesion zablokował(a) ten temat
  • 4 miesiące temu...

Witajcie Moi Drodzy. 

Próbuję zarejestrować się na Astromaniaku. Napotykamy taki problem:

Wpisuję pierwszy raz Email w dwóch oddzielnych rubrykach  przedzielonych znakiem @. Wpisuję pierwszą część, @pomijam bo już jest. W drugiej rubryce wpisuję drugą część i na dole w pojedynczej rubryce powtarzam cały adres. Dostaję komunikat że Email jest nieprawidłowy. Co robię źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.