Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, dobrychemik napisał:

Śmieszna sytuacja: trzy fora astronomiczne w Polsce, znaczna większość treści i użytkowników ta sama. Niestety Astromaniak jako jedyny wizualnie pozostał jeszcze w XX wieku.

Wizualnie może w średniowieczu. Za to nowoczesny admin:laughing1:

Edytowane przez dark1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dobrychemik napisał:

Śmieszna sytuacja: trzy fora astronomiczne w Polsce, znaczna większość treści i użytkowników ta sama. Niestety Astromaniak jako jedyny wizualnie pozostał jeszcze w XX wieku.

Wizualnie XX czy XVII wiek to mniej istotne ale problemy są w czym innym. 

Edytowane przez DominikRD
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie narzekał. Każde forum ma swoją specyfikę i nie należy z tego sobie jaj robić. Dominik z Bogdanem ciągną to forum dla użytkowników. Janusz to przynajmniej jakieś zyski miał z handlu, ale oni? Pro publico bono...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dobrychemik napisał:

Niestety Astromaniak jako jedyny wizualnie pozostał jeszcze w XX wieku.

I niech tak zostanie jak najdłużej. Jest po prostu w sam raz. Ja nie lubię tych nowoczesnych for. AM jest proste, ma to co potrzeba. I jest ładne graficznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu administrowałem inne fora tematyczne gdzie też było ich 3-4 w Polsce i mimo, że baza użytkowników powiedźmy była podobna, to nie wspominaliśmy o sobie nawzajem. Wręcz były punkty w regulaminie odnośnie zakazu darmowej reklamy. Trochę zabawne, ale z drugiej strony również całkiem fajne jest to, że jeżeli o astro chodzi, to nie ma takich problemów i na każdym z tych forów widać wspominki o innych czy też nawet z żywca wklejone linki do sąsiednich for stanowiących konkurencję. 

 

Co do Astromaniaka, to faktycznie w 2020 roku odpada nieco jeżeli chodzi o skrypt, ale z drugiej strony w dzisiejszej dobie bardzo mało jest takich stron trzymających klimat "starego" internetu, także to się też ceni. :)

Edytowane przez Martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astropolis jest mocno astrofotograficzne, Astromaniak posiada wielu młodych użytkowników, z małym tanim sprzętem, robiących na jego temat świetne tematy, w których wrzucają fotki porównawcze anten itd, wymieniając się widzą i ułatwiając zakup nowym adeptom hobby, za to Go zawsze ceniłem :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, isset napisał:

Zwłaszcza wersja mobilna

Kwestia gustu. Mi bardzo odpowiada forma Astromaniaka. Tu czy FA korzystam tylko z lajków i to w sumie taka różnica względem AM. Nawet nie wiem jak inne funkcje mają te nowoczesne fora.

 

Astropolis - astrofotografia

Forum astronomiczne - wizual

Astromaniak - sprzęt

 

Ja tak to widzę. Choć na AM było tak raczej 2-3 lata temu a teraz to w sumie ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Martyn napisał:

Co do Astromaniaka, to faktycznie w 2020 roku odpada nieco jeżeli chodzi o skrypt, ale z drugiej strony w dzisiejszej dobie bardzo mało jest takich stron trzymających klimat "starego" internetu, także to się też ceni. :)

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

Edytowane przez lolak89
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobrychemik napisał:

Astropolis wydaje mi się główny nacisk kładzie na astrofotografię, Astromaniak bardziej na... nie wiem w sumie co, może atm i obserwacje wizualne? A jak jest z ForumAstronomicznym?

Astromaniak? Hm... giełda i ogólnie sprzęt astronomiczny (jednak dla mnie coraz mniej merytorycznie). 

FA to z mojego punktu widzenia najlepsze miejsce do dyskusji o wizualu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej

teoretycznie jest tam tapatalk (teoretycznie w sensie że nie sprawdzałem), ale nawet gdyby nie, to wystarczy dodać w CSS warunkowe formatowanie dla małych ekranów i byłoby bardzo wygodnie na komórkach a ciągle tak samo szybko. to że strona korzysta z htmla sprzed 10 lat nie musi oznaczać że jest mniej wygodna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lolak89 napisał:

Chyba wolę jednak astromaniaka nawet w wersji mobilnej :) pomijając oczywiście treści "MNIE" interesujące bo wtedy AM bije na głowę AP.

AstropolisAstromaniak

no i jeszcze AM ma tę zaletę, że backup forum robią na dyskietkach 5 1/4" ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OBERON RD napisał:

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Kwestia optymalizacji strony, może hosting, sprawdź w nocy czy poprawi się prędkość, wątpię. Nie chodzi o to, żeby jechać po AP tylko bez kitu, pisanie że AM ma stary skrypt i niby jest przez to gorsze? Jakiś ponury żart ;)

37 minut temu, ZbyT napisał:

no i jeszcze AM ma tę zaletę, że backup forum robią na dyskietkach 5 1/4" ;)

 

pozdrawiam

Trzeba pobierać interesujace podstrony na dysk (bez zdjęć) wtedy rachunki za telefon są mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Słuchajcie zwracam się z nietypową prośbą. Otóż do wczoraj byłem  członkiem forum Astromaniak.  Wstawiłem się tam za jednym użytkownikiem, co wywołało niezbyt przyjemną, jednak pozbawioną niegodnego zachowania dyskusję z adminem Dominik Woś .... Wystarczyła ona by jegomość ten zablokował moje konto. Tym samym po 10-ciu latach  przestałem być jego członkiem...  Całość dyskusji możecie zobaczyć tutaj:

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=57338

 

oraz:

 https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=55920&start=75


Jako, że nie mogę zadać już osobiście pytania wspomnianemu adminowi chciałbym prosić chętnego stąd by wkleił w moim imieniu zapytanie do Dominika Woś następującej treści :

"Panie Dominiku, Kylob z tej strony.

Jako,ze nie dopatruję się w swoim zachowaniu znamion, które byłyby przesłankami do zablokowania użytkownikowi konta na forum, chciałbym spytać....
Czy zablokowanie mojego konta było wynikiem nieradzenia sobie ze słowami krytyki? ... Nieradzenia, które powoduje nielogiczne i pochopne zachowania
 ?

Czy może poszukiwany od pewnego czasu niejaki Kim Dzong Un w rzeczywistości przebywa u Pana na wspólnych obserwacjach. Co z kolei skutkuje tymi nielogicznymi poczynaniami Pana , jakże podobnymi w metodzie działania do preferowanych przez wspomnianego dyktatora?  "


Wiem,że wielu z Was posiada również konto na Astromaniaku. Gdyby ktoś był chętny to będę wdzięczny.  Powyższe pytanie prosiłbym wkleić jako odpowiedz na stronie do której odnosi ten drugi link.


Dziekuję i pozdrawiam

 

Krzysiek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 07:00, Rabbit napisał:

Dajcie spokój bo już się sfrustrowanemu adminowi podniosło ciśnienie i "kąsa" na AM.

Kąsał, kąsał i już są ofiary. Nerwowy widać człowiek.

 

A tak przy okazji zapytam. Z tego co wiem trzeba co roku płacić za używanie licencji skryptu forum, ale czy można go dowolnie modyfikować? Wtedy jakiś obeznany w programowaniu może by poprawił to na smartfony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.