Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem tego zdania - porzuciłem AM od śmierci Janusza pomimo że dalej tam mam konto i czasem przeglądne giełde ...

niestety ...syf się zrobił (szczególnie ten jeden admin daje popalić) 

Ale jestem "za" - robienie za "łącznika" nie ma sensu bo po co ... dziki zachód pozostanie dzikim zachodem - a jak chcesz to załóż sobie konto takie jak miałeś z cyfrą "2"  u nich na nowo i napisz do "pana" Dominika


 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, nie warto. Ja dostałam tam bana za zadanie pytania w jakim dniu będą w Roztokach bo będę w podobnym terminie i chciałbym ich odwiedzić. To był mój jedyny post w tamtym okresie. Kilka dni później chciałem dodać post i miałem bana. Pisałem do admina, ale się nie odezwał. Nie warto tracić czasu i energii. Ban po jakimś czasie został zdjęty.

Edytowane przez Setaarius
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, OBERON RD napisał:

Dobre porównanie, stary Astromaniak 4x szybszy ! Z tym, że może to kwestia ilości treści i userów?

Znam ten problem i boli mnie od lat. Silnik, na którym działamy jest w porządku, poza jedną kluczową sprawą - wydajnością. Do tego mamy specjalnie napisaną główną stronę, która generowana jest dla każdego użytkownika w czasie rzeczywistym (wyciąga ostatnie wątki, ustawia liczniki odsłon, oznacza czy je czytałeś, czy nie). To oznacza, że trudno się ją cache'uje. Inaczej mówiąc, główna strona jest bardzo dynamiczna i zawsze wygląda inaczej. Trzeba ją generować wiele razy dla tysięcy użytkowników dziennie. W przypadku Astromaniaka główna strona w zasadzie jest zawsze taka sama. Ustawienie statycznej strony głównej dla Astropolis nie wchodzi w rachubę, bo ja już nie wyobrażam sobie korzystania z forum w taki sposób (przeklikiwanie się przez subfora, albo klikanie w "ostatnie wątki"). Zresztą, nie tylko ja, bo przez chwilę mieliśmy awarię i zniknęła lista "ostatnich wątków" - wstawiliśmy moduł gotowy, jak ma FA i... była ostra draka na forum :P

 

Podsumowując, główna strona AP spełnia swoją funkcję (także wymogi prawne w zakresie ochrony danych osobowych oraz realizacji potrzeb dyrektywy RODO/GPDR), działa, ale... jest fatalnie zoptymalizowana, jak i całe forum (IPB). 

Na pewno jednak jeszcze w tym roku przepiszemy główną stronę tak, żeby mogła odpowiednio się cache'ować (mam już to zabudżetowane). W kolejnych etapach przewiduję także migrację na nowy silnik. Obserwujemy jak rozwija się pewna platforma i jeśli dalej będzie tak pozytywna, to podejmę taką decyzję (priorytet - szybkość, prostota i wygoda, przeszukiwanie archiwów, itp.). Termin - może ten rok, może następny, a może za-następny. Koszty programistyczne/finansowe i czasowe tej operacji są póki co zbyt duże (dla nas). Nowy serwer jest już na to gotowy :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rabbit napisał:

Kąsał, kąsał i już są ofiary. Nerwowy widać człowiek.

 

A tak przy okazji zapytam. Z tego co wiem trzeba co roku płacić za używanie licencji skryptu forum, ale czy można go dowolnie modyfikować? Wtedy jakiś obeznany w programowaniu może by poprawił to na smartfony?

Astromaniak używa darmowy skrypt (phpBB). AP i FA płatny. Niezależnie od wariantu można je spokojnie modyfikować do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania

Połączyłem właśnie 5 wątków o Astromaniaku z ostatnich kilkunastu miesięcy. Sami widzicie ile tego się nazbierało. Nie ma potrzeby generować nowych dla kolejnych problemów czy pytań. Wiemy, że Dominik Woś czyta co tu piszemy, więc jeśli będzie jakiś problem techniczny (np z rejestracją) czy kwestia bardziej "osobista"  to sam będzie o tym wiedział bez potrzeby przeglądania różnych tematów. @Mariusz Psut czy nadal zmagasz się z tym problemem (adres mail)?  

 

Jeśli coś Wam doskwiera na Astromaniaku - piszcie tutaj. Tylko z rozwagą poproszę ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paether napisał:

Połączyłem właśnie 5 wątków o Astromaniaku z ostatnich kilkunastu miesięcy. Sami widzicie ile tego się nazbierało. Nie ma potrzeby generować nowych dla kolejnych problemów czy pytań. Wiemy, że Dominik Woś czyta co tu piszemy, więc jeśli będzie jakiś problem techniczny (np problem z rejestracją) to sam będzie o tym wiedział bez potrzeby przeglądania różnych tematów. @Mariusz Psut czy nadal zmagasz się z tym problemem?  

 

Jeśli coś Wam doskwiera na Astromaniaku - piszcie tutaj. Tylko z rozwagą poproszę ;) 

 

Tak. 

Zdaje się że problem tkwi w moim Gmailu, jak zasugerował mi jeden z "naszych" :neat:

Chyba jest zabroniony na AM:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mariusz Psut napisał:

Tak. 

Zdaje się że problem tkwi w moim Gmailu, jak zasugerował mi jeden z "naszych" :neat:

Chyba jest zabroniony na AM:D

Jak tam zakładałem konto, to użyłem adresu z Gmaila i nie było problemów - ale to było parę lat tamu. Może coś namieszali ostatnio?

 

  

58 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Do tego mamy specjalnie napisaną główną stronę, która generowana jest dla każdego użytkownika w czasie rzeczywistym

Słuchaj - a można jakoś wyłączyć ładowanie obrazków na głównej u góry? Albo nie wiem, odświeżać je np. raz dziennie?

Bo za każdym razem jak włączam AM, najpierw ładuje się lista wątków, widzę, że np. pojawiła się odpowiedź w jakimś interesującym mnie temacie, więc klikam, żeby przejść do niej... i w tym momencie wskakują obrazku u góry i wątki zjeżdżają w dół, w efekcie klikam nie ten post, co chciałem.

I tak za każdym jednym razem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Setaarius napisał:

Odpuść, nie warto. Ja dostałam tam bana za zadanie pytania w jakim dniu będą w Roztokach bo będę w podobnym terminie i chciałbym ich odwiedzić. To był mój jedyny post w tamtym okresie. Kilka dni później chciałem dodać post i miałem bana. Pisałem do admina, ale się nie odezwał. Nie warto tracić czasu i energii. Ban po jakimś czasie został zdjęty.

Chodzi może o "Twój adres IP jest na liście adresów zbanowanych" (czy jakoś tak) ? Jeśli tak to Admin pisał mi, że nie jest zależne to od niego. I nie tylko ja, on i inni też mieli z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, astrokarol napisał:

Chodzi może o "Twój adres IP jest na liście adresów zbanowanych" (czy jakoś tak) ? Jeśli tak to Admin pisał mi, że nie jest zależne to od niego. I nie tylko ja, on i inni też mieli z tym problem.

Dziwne, że za czasów Janusza takie rzeczy się nie działy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, astrokarol napisał:

Chodzi może o "Twój adres IP jest na liście adresów zbanowanych" (czy jakoś tak) ? Jeśli tak to Admin pisał mi, że nie jest zależne to od niego. I nie tylko ja, on i inni też mieli z tym problem.

Mam tak średnio raz na miesiąc. Rozmawiałem z Domkiem, to niezależne od niego. Olewam temat. Kolejnego dnia wszystko działa bez najmniejszych komplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Setaarius napisał:

Dziwne, że za czasów Janusza takie rzeczy się nie działy...

Bo Janusz używał tajnych technik samoobrony :P

 

Dajcie spokój. Kto chce to jest na forum a kto nie to nie. Co innego gdyby to było forum tworzone "społecznie" czy coś w rodzaju forum "państwowego" ale te fora są prywatne i właściciel może zrobić wszystko.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Setaarius napisał:

Odpuść, nie warto. Ja dostałam tam bana za zadanie pytania w jakim dniu będą w Roztokach bo będę w podobnym terminie i chciałbym ich odwiedzić. To był mój jedyny post w tamtym okresie. Kilka dni później chciałem dodać post i miałem bana. Pisałem do admina, ale się nie odezwał. Nie warto tracić czasu i energii. Ban po jakimś czasie został zdjęty.

Tak zrobię... Zresztą sam bym nie chciał ubogacać już swoimi wpisami forum,na którym administruje ten smutny człowiek... Tak jak nie radzi sobie z funkcją admina, tak nie potrafi zapewne zrozumieć, że jako jedyny traci na takim zachowaniu.  To on przegrał, do tego jeszcze walkowerem.

Pozdrawiam

 

23 godziny temu, lkosz napisał:

A może zróbmy inaczej: co się dzieje w Vegas, zostaje w Vegas. Co się dzieje na Astromaniaku, niechże tam zostanie. To jest jakaś przedziwna maniera zasypywania sąsiednich forów dramami z astromaniaka.

Tak na pewno jest najwygodniej i najprościej, bo na solidarność i wspólnotę forumowiczów powołujemy się wtedy, gdy próbujemy zbić tymi wartościami cenę sprzętu na giełdzie. Niedawno w moim mieście człowiek palił się w samochodzie na jednej z głównych ulic... I też nikt mu nie pomógł, bo pewnie też uznali,ze co się w jego samochodzie dzieje to niechaj tam zostanie.... Ostatecznie jednak trafił się patrol policji i chłopinę przez zbitą z tyłu szybę wyciągnęli...  Ale i tu są tez tacy co "manierę" mają wyższą i sprawę mam już załatwioną Za co dziękuję koledze, który mi pomógł.

 

Edytowane przez krzychb
  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Też mnie czasem dziwi ta olewka problemów społeczności astromaniaków, gdy coś się źle dzieje w innym miejscu Internetu. Przecież w większości to ta sama społeczność tylko inna platforma.

Jak co poniektórych tak bardzo boli, że pisze się tu niezależnie o innym forum, to możecie (decydenci) do kosza powrzucać wszystkie archiwalne wątki w tej sprawie i uznać, że sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, mając lat 16, pamiętam zatargi z adminem na pewnym forum tematycznym w związku z tym, że zrobił coś nie tak czy zbanował jakiegoś ulubieńca użytkowników nie pamiętam już dokładnie. Koniec, końców po przewrocie sam razem z prawie wszystkimi aktywnymi użytkownikami założyłem nowe forum. Po dwóch latach powtórka z rozrywki i to ja byłem tym złym. Rola administratora jest często niedoceniana i ktoś kto nigdy nie piastował takiej roli ma zerowe pojęcie na ten temat.

 

Ogólnie to bardzo dziecinne zachowanie i dziwi mnie fakt, że z pozoru dorosłe chłopy na forach o tak wysokim poziomie merytorycznym trzęsą się nad jakimś administratorem jak nastoletnie dziewczynki. Mało tego, ciągną te brudy na zupełnie inne forum. Żałosne.

Edytowane przez Martyn
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Martyn napisał:

 

 

Ogólnie to bardzo dziecinne zachowanie i dziwi mnie fakt, że z pozoru dorosłe chłopy na forach o tak wysokim poziomie merytorycznym trzęsą się nad jakimś administratorem jak nastoletnie dziewczynki. Mało tego, ciągną te brudy na zupełnie inne forum. Żałosne.

Może postaw się Domkowi na Astromaniaku. Jak wylecisz to zdanie zmienisz.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Jeśli nie dotyczy to jakiś ostrzeżeń finansowych to podobnie jak wielu przedmówców uważam że roztrząsanie problemów innego forum tutaj jest niesmaczne. Dajcie już spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel
4 minuty temu, dark1 napisał:

Może postaw się Domkowi na Astromaniaku. Jak wylecisz to zdanie zmienisz.  

 

Toczyłem kiedyś boje z Domkiem, ale teraz żyjemy w dobrej komitywie. Dlaczego? Bo trzeba się nawzajem zrozumieć. Na forum niekomercyjnym prawem jest prawo admina - i basta! Naprawdę- dajcie już spokój, bo zrobiliście tutaj magiel.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dark1 napisał:

Może postaw się Domkowi na Astromaniaku. Jak wylecisz to zdanie zmienisz.  

 

Zacznij sadzić się do jakiegokolwiek szanujacego się admina forum i zobaczysz drzwi. Przejrzałem z ciekawości wpisy na AM i zauważyłem, że posty jakichś roszczeń w stronę admina były często bardzo lekceważące i pozbawione kultury.  Nikt nie będzie nikogo nianczył jeżeli nie potrafi się zachować. 

 

Trzeba mieć naprawdę tupet by takie rzeczy wywlekać na inne fora, ale przynajmniej mam niezły ubaw. Przypominają się czasy technikum... :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzychb napisał:

Niedawno w moim mieście człowiek palił się w samochodzie na jednej z głównych ulic... I też nikt mu nie pomógł, bo pewnie też uznali,ze co się w jego samochodzie dzieje to niechaj tam zostanie...

A co gdyby ten człowiek siedział w samochodzie należącym do kogoś innego i w każdej chwili mógł wysiąść? ;) Nikt nikogo nigdzie nie trzyma na siłę. Mamy 3 fora i jednym z pozytywów takiego stanu rzeczy jest prosty wybór. Jeśli admin na Astromaniaku, Astropolis czy Forumastronomicznym generuje problemy, zawsze jest alternatywa.

Od tego momentu proszę o powstrzymanie się od opinii typu "ten admin jest taki czy owaki". Taka kwestia albo bezpośrednio do adresata albo wcale. Na pewno nie w tym wątku.

 

Jeśli jest problem z Astromaniakiem, którego z jakiegoś powodu nie można załatwić bezpośrednio z Dominikiem czy Bogdanem, ten temat jest otwarty. Tylko konkretne kwestie. Osobiste wycieczki będą wycinane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Martyn napisał:

Zacznij sadzić się do jakiegokolwiek szanujacego się admina forum i zobaczysz drzwi. Przejrzałem z ciekawości wpisy na AM i zauważyłem, że posty jakichś roszczeń w stronę admina były często bardzo lekceważące i pozbawione kultury.  Nikt nie będzie nikogo nianczył jeżeli nie potrafi się zachować. 

 

Trzeba mieć naprawdę tupet by takie rzeczy wywlekać na inne fora, ale przynajmniej mam niezły ubaw. Przypominają się czasy technikum... :D

Tam nie miał nic konkretnego do powiedzenia choć ciągnął go za język to wpadł tutaj popluć jadem, tutaj już może smarować do woli bez obaw że wyjdzie na głupka bo mu Dominik nie odpisze, wystarczy że na AM się popisał choć jak twierdzi wygrał "walkowerem" :lol: wiecie jak to jest, jak sobie nie radzę to idę do innej grupki obsmarować typa i udawać że to ja jestem tutaj górą. W "kupie" siła.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że zakładając konto zgadzamy się na warunki jakie sobie wymyśli właściciel forum. jednak z astromaniakiem historia jest nietypowa.

trochę jak z Polakami, którzy po wybuchu wojny stwierdzili ze zdziwieniem że nie ruszając się z miejsca mieszkają za granicą.

dużo łatwiej założyć konto na innym forum niż uciekać z dobytkiem do innego kraju ale z drugiej strony nostalgia, przyzwyczajenia, przywiązanie do sąsiadów...

 

1 godzinę temu, Martyn napisał:

i zauważyłem, że posty jakichś roszczeń w stronę admina były często bardzo lekceważące i pozbawione kultury.

tak bywa wszędzie, ale tylko na AM widziałem posty admina bardzo lekceważące i pozbawione kultury (bo ktoś śmiał skrytykować jakąś decyzję)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szuu doszukiwać sie sprawiedliwości na tym świecie oczywiście można, ale czy warto? Chyba bedac dorosłym wiemy jak wygląda życie. Zawsze znajdzie się coś, co nam nie odpowiada, nieważne czy to polityka, praca czy nawet jakieś błahe forum dyskusyjne. Administrator ma na sobie ciężar prowadzenia całego forum i jest też tylko człowiekiem. Trzeba potrafić nauczyć się funkcjonować w takim środowisku jeżeli chce się tam przebywać.

 

Nikt przecież nikogo na siłę nie trzyma? Jest to dobrowolny wybór. W pracy do szefa przecież też sie nie pyskuje mimo, że często wie się po prostu lepiej?

 

Przyzwyczajenie do forum, użytkowników, atmosfery to rzecz normalna. Co jednak zauważyłem z prowadzenia różnych for, użytkownicy z większym stażem często obrastaja w piórka, podchodzą do wszystkiego bardzo emocjonalnie i zaczynają stawiać swoje warunki próbując przeskoczyć admina i najlepiej objąć stery. Robiąc to często w bardzo nieprzyjazny sposób co jest bezcelowe. Szefa w pracy mimo stażu 10 lat też się nie ustawia. Owszem, można więcej powiedzieć, ale są granice których się nie przekracza. Tutaj w świecie astro forów, ktoś został jakby wywalony z jednego zakładu pracy i od razu wskoczył do drugiego, wylewajac w dziecinny sposób fale pomyj na byłego pracodawcę. Zabawne i bardzo słabe. Życie administracji do najłatwiejszych nie należy. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.