Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Edgens napisał:

Witajcie.

Poinformowałem Karola syna Janusza Głównego Administratora Forum Astromaniak , który ma dać znać serwisantowi Astromaniaka iż jest problem z Forum.Myślę że sprawa zostanie w miarę szybko pozytywnie załatwiona. To nie kwestia opłat i domeny , raczej jakieś sprawy techniczne.

Pozdrawiam Admin Forum Astromaniak.

Krzysztof Pawlik z Krakowa.:icon_wink:

 

Proponuję, byś jako Admin sam miał możliwość kontaktowania się z serwisantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam kontakt telefoniczny z serwisantem , ale rano w Niedzielę poinformowałem Karola , gdyż może nie będzie potrzeby ingerencji Serwisanta a wystarczy tylko ingerencja Karola.Niebawem sprawdzi co jest przyczyną i jak jej sam nie usunie to da znać serwisantowi.

P.S.

Problem jest z serwerem , rozmawiałem przed chwilą z serwisantem i powinien być rozwiązany najdalej do wieczora dzisiaj , ze względu na potrzebę dojazdu do serwerowni.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majer napisał:

Na googlemaps sklep wciąż jest (i jakiś Taurus za szybą):

 

image.thumb.png.35d88d57936e10e3160f7e6f48d577bc.png

 

Ściana ze sklepami to atrapa. Ma "zerową" grubość względem drugiego planu. Coś w ten deseń: 

 

 

avenue.jpg

 

 ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji odświeżenia tego wątku z powodu niedostępności strony astromaniaka, wtrące swoje 2 grosze.

Jak zaczynałem swoją przygodę z astro na jesieni zeszłego roku, chciałem zadać pytanie na jakimś forum astro. Znajomy polecił astromaniaka. Udało mi się zarejestrować, zadałem pytanie, ale dostałem info, że moje zapytanie przed publikacją musi sprawdzić moderator. OK, niech będzie. Czekam dzień, dwa, kilka, w końcu straciłem cierpliwość i zarejestrowałem się na astropolis, gdzie zadałem to samo pytanie w minimalnie zmienionej formie bez żadnych problemów. Po czym po ponad 6 tygodniach dostałem na mail odpowiedź z astromaniaka, że moje pytanie zostało odrzucone bo "Raportowana wiadomość nie dotyczy tematu". OK, moge nawet zrozumieć, że admin ma jakieś obiekcje co do tematu czy treści, ale tempo w jakim się to odbyło i brak jakiejkolwiek sugestii co zmienić by pytanie jednak pojawiło się na forum jest co najmniej dziwne. Dla mnie teraz astromaniak ma wartość tylko historyczną jako źródło cennych porad Janusza Pleszki, na pewno nie będę tam aktywnym forumowiczem.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zapewne w tym czasie był niedostępny Admin Dominik m.in. zatwierdzający posty nowych użytkowników.Był taki dłuższy okres czasu ładnych parę miesięcy , kiedy nie było aktywnego Admina na Astromaniaku a ja miałem w tym czasie oko na to co dzieje się i zamieszcza na Forum , bez możliwości ingerencji za pomocą narzędzi Forum.

Aktualnie sprawa jest już uregulowana i takie sytuacje raczej jak wystąpią to są sporadyczne.Decyzja co do aktywności i przynależności do każdego Forum to sprawa indywidualna.Pomimo wszystko jednak wielu miłośników nocnego nieba nadal korzysta z zasobów wiedzy Forum Astromaniaka , choć nie udzielają się na nim publicznie.Astromaniak nie konkuruje i nie będzie konkurował z żadnymi innymi Forami w kraju.Kto chce być członkiem Astromaniaka i jego użytkownikiem jest mile widziany.Forum chcemy aby było i trwało , m.in. ku pamięci jego założyciela i naszego przyjaciela , miłośnika Astronomii św.p.Janusza , oraz dzięki chęci przynależności do Forum Astromaniaka jego wielu długoletnich członków i użytkowników.

 

P.S.

Fotka: To był nasz ostatni wspólny Zlot Kudłacze 2018r.Aktualnie podtrzymuję tradycję i organizuję coroczne Zloty Kudłacze , które mają z roku na rok coraz więcej zadowolonych uczestników.

Pozdrawiam Admin Astromaniaka.

Krzysztof_P z Krakowa.:icon_wink:

Janusz.P.Zlot 2019r.Kudłacze..jpg

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, twegier napisał:

Przy okazji odświeżenia tego wątku z powodu niedostępności strony astromaniaka, wtrące swoje 2 grosze.

Jak zaczynałem swoją przygodę z astro na jesieni zeszłego roku, chciałem zadać pytanie na jakimś forum astro. Znajomy polecił astromaniaka. Udało mi się zarejestrować, zadałem pytanie, ale dostałem info, że moje zapytanie przed publikacją musi sprawdzić moderator. OK, niech będzie. Czekam dzień, dwa, kilka, w końcu straciłem cierpliwość i zarejestrowałem się na astropolis, gdzie zadałem to samo pytanie w minimalnie zmienionej formie bez żadnych problemów. Po czym po ponad 6 tygodniach dostałem na mail odpowiedź z astromaniaka, że moje pytanie zostało odrzucone bo "Raportowana wiadomość nie dotyczy tematu". OK, moge nawet zrozumieć, że admin ma jakieś obiekcje co do tematu czy treści, ale tempo w jakim się to odbyło i brak jakiejkolwiek sugestii co zmienić by pytanie jednak pojawiło się na forum jest co najmniej dziwne. Dla mnie teraz astromaniak ma wartość tylko historyczną jako źródło cennych porad Janusza Pleszki, na pewno nie będę tam aktywnym forumowiczem.

Wszyscy wiemy, kto za tym stoi, a nie jest to Krzysztof :heehee:.

Inaczej było za czasów Ś. P. Janusza... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy,

 

Nie wiem co robic. Administrator KrzysiekP z astromaniaka szaleje. Kasuje merytoryczne posty, które są niezgodne z jego światopoglądem sprzętowym. Zaczęło się w sierpniu od skasowania kilkadziesięciu wypowiedzi o doświadczeniach obserwacyjno-sprzętowych uczestników w temacie Zlotu na Kudłaczach. Być może "belką w oku" były super obrazy planet z planetarnego 200mm F/9 Netwona ATM MateuszaF, który według mnie z łatwością (różnicę było widać od razu po spojrzeniu do okularu) na Saturnie pokonał 130 mm refraktor APO Daniela. Ten Newton kosztuje ułamek ceny tego APO. Inny obecny na zlocie refraktor APO 185 mm w mojej opinii również nie pokonał wspominanego Newtona. Nie było tego wow po spojrzeniu w ten 185 mm refraktor. W każdym razie uwagi o wrażeniach z obserwacji i porównania tych teleskopów były systematycznie przez Krzyska z astromaniaka usuwane i umniejszane. Za zwracanie uwagi na ten fakt i "jakość" jego moderacji, którą nazywałem CENZURĄ, oraz merytorykę odpowiedzi jakie Krzysiek udziela dostałem bana.

 

Niestety moje i innych uwagi na zachowanie administracji astromaniaka nie pomogły. Krzysiek cały czas usuwa swoje i posty innych użytkowników, które merytorycznie pokazują mu, że jest w błędzie, albo że pisze głupoty. Część swoich postów bezpośrednio edytuje w bazie, tak że nie widać że były edytowane. Sam o tym napisał w jednym z wątków. Użytkownik witos  nawet ostatnio zastosował autocenzurę i usunął (wykropkował treść - bo nie mół skasować) swoje pochlebne wpisy o jakości wykonania Newtona ATM Mateusza. Ratujcie..... bo jaki astromaniak był to był, ale czasem coś mądrego można było tam przeczytać, ale teraz to jest kompletna tragedia i strasznie mi się nie podoba, że praca jaką włożył Mateusz w zbudowanie tego teleskopu na najwyższej klasy optyce Pana Stefana jest w taki sposób umniejszana, byleby nie podważać pozycji świętego grala w sprzętowym świecie teleskopów, czyli drogiego, premium (jak jeden z użytkowników maniaka napisał) refraktora APO.

 

Zobaczcie chociaż ten wątek póki jeszcze jest. 

https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&p=566899#p566899

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astromaniak   był i jest forum wodzowskim gdzie kasowanie wypowiedzi to forma dyscyplinowania "wiernych". Wątki których inspiracją były wrażenia z ostatnich obserwacji na Kudłaczach dostarczyły mi niezłego ubawu :). Jak ten newton śmiał się rozpychać wśród szanownych APO..

No i bidulka cudowny mak ORION z mikrusią obstrukcją ze wstydu schował się w torbie.. :)

Edytowane przez Bocian
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Cenzura na Astromaniaku

Witajcie.

Myślę tak iż jak emocje i podekscytowanie świetnymi planetarnymi Newtonami minie to sprawy wrócą do normy.

Pamiętam też ochy i achy trzy lata temu jak było z nami na Zlocie Kudłacze APO CFF 185mm , choć wtedy na Jowiszu naprawdę nie było w nim nic widać ze względu na słaby Seeing.Potem na Forum , och , ach i też minęło ,dzisiaj już mało kto pamięta.

Przepychacie się w temacie o Zlocie , gdzie powinny być zdjęcia i relacje z wrażeń po Zlocie , miłe wspomnienia ze wspólnego spotkania a nie wasze sprzętowe przepychanki.Do członków Forum należą też osoby nie piszące w tym czy innym temacie a jedynie czytające takie relacje.Od nich też dostałem wiele uwag , że jak to wygląda , takie przepychanki sprzętowe w temacie o Zlocie , jak i od tych użytkowników przepychankami pokrzywdzonych.Dlatego te posty i powiązane z nimi m.in. wylądowały w koszu.Temat Zlotu czyta wiele osób , też tych z zewnątrz  i nie powinien on zawierać takich postów ze sprzętowymi przepychankami.

To jak kiedyś Forum Astromaniak było naprawdę cenzurowane , to myślę co po niektórzy nie pamiętają i nie byli wtedy nawet jego członkami.Teraz jest dużo większa swoboda wypowiedzi , przynajmniej w jakości używanego sprzętu , okularów , itp.Kiedyś nie było tego wcale.Były ochy i achy jedynie na sprzęty wybrane , te które miały być przede wszystkim sprzedawane i przez użytkowników kupowane.Ponadto jak ktoś porównuje 4"-5" zacne APO do bardzo dobrego Teleskopu Newtona 8" czy 10" , to wybaczcie...Ale jakie to porównanie , to żadna wartość? Mirka D APO CFF 185mm z nasadką Bino do jednoocznie oglądanego obrazu z innym dużym Teleskopem?

Moim zdaniem pewne instrumenty powinny byś adekwatnie przynajmniej z podobną aperturą do siebie porównywane.Tak aby można było wyciągnąć jakieś faktycznie wartościowe wnioski z takiego porównania w praktyce.

Dziękuje za cenne uwagi.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, że Newton Mateusza zjadł w kryterium jakości obrazu mniejsze 130mm APO, tylko chodzi o to, że usuwasz posty z wypowiedziami. Jak już piszesz, że ktoś tam do Ciebie pisał żeby pousuwać wypowiedzi, to dodaj też, że równie liczne były głosy krytki i żalu skierowane w Twoją stronę, że te ciekawe wrażenia i opinie obserwacyjne oraz porównania skasowałeś i nie tylko z jednego wątku tylko dwóch. A potem zacząłeś kasować w innych tematach tak jakby Cię bolało, że tańszy Netwon potrafi stanąc do walki z droższym i mniejszym refraktorem APO. Potem pojawiła się jeszcze wsteczna autocenzura witosa. 

 

Proszę Cię Krzysztowie wyjaśnij niby dlaczego piszesz, że takie porównania nie mają żadnej wartości? Czy sam napis APO daje temu teleskopowi immunitet na pórównania do prostyszych (i jak pokazał zlot lepszych) konstrukcji? Czy może tylko Ty masz uprawnienia do decydowania, który teleskop jest lepszy. Ja osobiście przed zlotem raczej obstawiłałbym, że wygra APO, ale było inaczej i była przepaść (na korzyść Newtona) w obrazach między APO Daniela i ATM Newtona Mateusza.

 

Sam jeszcze wczoraj dodałeś wpis, że 6" SCT pokonał 98mm APO WO na planetach i że Zbyszek sprzedaje WO i zostawia sobie SCT, które pokazało ładniejsze obrazy. Jakoś Ci nie przeszadzało wtedy, porównywanie teleskopów o różnych aperturach, więc wyjaśnij mi dlaczego 8" planetarny Netwon z minimalną obstrukcją, super optyką nie może dać lepszych obrazów planet od 130 mm APO, jeśli jak sam tutaj https://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=63781&start=0 zauważyłeś, APO daje gorsze obrazy od niewiele większego teleskopu SCT ?

 

Ile razy  mam pisać, że nie było wypowiedziach pozlotowych żadnych wypowiedzi, które swoim tonem zasługiwały na taki los. A to, że była tam krytyka skierowana pod Twoją stronę (w grzecznej formie), bo przecież obiecałeś na zlocie pokazać tego super hiper maka, to jak widać była zasłużona, bo obiecałeś i z obietnic się nie wywiązałeś.

 

Niszczysz astromaniaka przez swoją administracje i moderację, przez edytowanie wsteczne postów i kasowanie wypowiedzi innych użytkowników oraz swoich własnych, szczególnie tych które okazały się nie na miejscu i pokazały Cię w złym świetle.

 

 

 

Edytowane przez mkowalik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To jest twoje zdanie i jakiejś tam jeszcze grupki osób , tu nie miejsce na takie dyskusje.Podziękowałem tylko za cenne uwagi.Co do pokonania przez SCT 6" Refraktora APO WO 98FLT , to raczej swobodnie się wypowiedziałem bez dokładnych porównań , iż obrazki były tak ładne z SCT 6" Jowisza iż byliśmy pozytywnie zaskoczeni.Napisałem że obrazki były dla nas ładniejsze w odbiorze , nie napisałem nigdzie że SCT 6" pokonało APO 4" WO 98FLT.Czytaj ze zrozumieniem.To była swobodna wypowiedż.Kolega sprzedał mniejsze APO , gdyż pozostawił jeden instrument bardziej wszechstronny do wszystkiego , ze względu na większą Aperturę do DS.To małe APO WO 98 FLT pokazało nam najładniej Marsa kolorystycznie podczas zeszłorocznej Opozycji.To iż SCT 6" pokazał nam wtedy ładniej w odbiorze Jowisza wcale nie świadczy o tym iż jest lepszym sprzętem do oglądania Planet.Nie przeprowadzaliśmy żadnych konkretnych testów z tymi dwoma instrumentami , tylko małe szybkie porównanko sprzętu.Najlepiej przy Pow. 120X-130X na Jowiszu wypadł dublet fluorytowy Vixen 80FL F-8.Tu bez dwóch zdań wszyscy byli zgodni , co do walorów i jakości uzyskanego obrazu.Potem przy większych powiększeniach większe Refraktory w tym mój LZOS 115 APO , APM ED 152/1200mm przejmują priorytet , co porównaliśmy też u mnie w domu z balkonu , również na Jowiszu.Myślę ochłońcie i Zapraszam na Forum , jak już będziecie emocjonalnie ustabilizowani.Nikomu sprzeczki czy przepychanki jeszcze nie przysłużyły się na dobre.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam świetne Planetarne Newtony , byłem też po części ich inicjatorem i wspierałem w budowie , trzymając kciuki , aby Mateusz zdążył z tym teleskopem na nasz Zlot.I aby był tak dobry iż będzie najlepszy ze wszystkich teleskopów i dostępnych sprzętów na Zlocie.

Uciekam szkoda zaśmiecać temat.Macie swoje jakieś zdanie że chcę wam cenzurować wypowiedzi i jakieś prawdy co po prostu jest nieprawdą.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Edgens napisał:

Doceniam świetne Planetarne Newtony , byłem też po części ich inicjatorem i wspierałem w budowie , trzymając kciuki , aby Mateusz zdążył z tym teleskopem na nasz Zlot.I aby był tak dobry iż będzie najlepszy ze wszystkich teleskopów i dostępnych sprzętów na Zlocie.

Uciekam szkoda zaśmiecać temat.Macie swoje jakieś zdanie że chcę wam cenzurować wypowiedzi i jakieś prawdy co po prostu jest nieprawdą.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Nie byłeś żadnym inicjatorem ,nie pochlebiaj sobie ,teleskop Mateusza to była kontynuacja mojego wcześniejszego projektu Newtona 150/1240 zbudowanego 13 lat temu.Przechodzisz już samego siebie.

Edytowane przez krzysiek81
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie i podobne Newtony z małym F na sferycznej optyce budowałem ponad 30-lat temu jak byłem nastolatkiem , w tym  mój największy D-215mm F-2150mm jak i kilka mniejszych.Ale z optyką wykonaną własnoręcznie i mam te tematy już dawno poza sobą , jak i tymi Teleskopami zachwyt czy zauroczenie.Możecie pisać co uważacie.Nie wchodzę w dalszą polemikę , gdyż klepać w klawiaturę jest łatwo a sprawa ma się inaczej podczas rozmów i spotkań na Zlocie.Tak że z mojej strony dziękuje za dalszą dyskusję i opuszczam ten temat.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.