Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, lkosz napisał:

Czytanie prywatnych wiadomości z jakiegoś niszowego forum w kraju trzeciego świata to pikuś przy tym

Dzięki. Bardzo fajnie się czyta, co piszesz. Widać, że znasz się na temacie. 


Zacząłem się zastanawiać przez chwilę, po co adminowi byłoby czytanie PW. W zasadzie wychodzi na to, że chyba tylko z przyczyn emocjonalnych, jak np, wiedza, kto go nie lubi, kto mu zagraża, czy jakiś pucz się na forum szykuje, etc. Ale z drugiej strony cała taka wiedza jest publiczna :D Na astro-forach ludzie bardzo dobitnie potrafią wyrazić swoje niezadowolenie i brak sympatii do danego admina. Wartość ze szpiegowania PW jest pomijalna w tym zakresie.

Jeżeli miałby przechwycić np. numer konta (ktoś wrzucił ten argument) to nie wiem, po co? W sumie, to ja z chęcią nawet upublicznię swój. Jakbyście chcieli z niego skorzystać i coś tam przelać to zapraszam, wręcz zachęcam :D 68 1090 1014 0000 0001 3621 5324

Doradźcie proszę, do czego admini mogliby wykorzystać wiedzę przechwyconą z waszych PW? Jakieś pomysły?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam_Jesion napisał:

Dzięki. Bardzo fajnie się czyta, co piszesz. Widać, że znasz się na temacie. 


Zacząłem się zastanawiać przez chwilę, po co adminowi byłoby czytanie PW. W zasadzie wychodzi na to, że chyba tylko z przyczyn emocjonalnych, jak np, wiedza, kto go nie lubi, kto mu zagraża, czy jakiś pucz się na forum szykuje, etc. Ale z drugiej strony cała taka wiedza jest publiczna :D Na astro-forach ludzie bardzo dobitnie potrafią wyrazić swoje niezadowolenie i brak sympatii do danego admina. Wartość ze szpiegowania PW jest pomijalna w tym zakresie.

Jeżeli miałby przechwycić np. numer konta (ktoś wrzucił ten argument) to nie wiem, po co? W sumie, to ja z chęcią nawet upublicznię swój. Jakbyście chcieli z niego skorzystać i coś tam przelać to zapraszam, wręcz zachęcam :D 68 1090 1014 0000 0001 3621 5324

Poradźcie proszę, do czego mógłbym wykorzystać wiedzę przechwyconą z waszych PW? Jakieś pomysły?

Jak masz własny sklep astro i forum z giełdą i skupujesz używki do sklepu , to podpatrywanie pw użytkowników z działu giełda może być przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, endriu624 napisał:

Jak masz własny sklep astro i forum z giełdą i skupujesz używki do sklepu , to podpatrywanie pw użytkowników z działu giełda może być przydatna.

Duże więcej wiedzy mam w tej kwestii na forum publicznym oraz samym sklepie, a także w footprintach (czyli analizowaniu zachowania). Poza tym, nie znam ani 1 sklepu w PL, który skupuje używki i je sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adam_Jesion napisał:

Duże więcej wiedzy mam w tej kwestii na forum publicznym oraz samych sklepie, a także w footprintach (czyli analizowaniu zachowania). Poza tym, nie znam ani 1 sklepu w PL, który skupuje używki i je sprzedaje.

Ja znam , sprzedałem tam w stanie sklepowym zestaw Hyperionów , i edka 80 , pewnie poszedł w sklepie jako fulken nówka. Gdzie to nie powiem, ale niektórzy mogą się domyśleć gdzie.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, endriu624 napisał:

Ja znam , sprzedałem tam w stanie sklepowym zestaw Hyperionów , i edka 80 , pewnie poszedł w sklepie jako fulken nówka. 

Nie oskarżajmy bez dowodów. 

Wracają do głównej tezy - i do czego tu niby szpiegowanie PW miałoby być potrzebne? Ogłoszenia są publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdrowo żyć w cyberprzestrzeni wystarczy uświadomić sobie jedną prostą prawdę:

Każda publikowana informacja, mail, pw. wysłany obrazek lub film niezależnie od stopnia tajności komunikacji i zastosowanych zabezpieczeń należy traktować jako rzecz publiczną ...

Zawsze.

Po wsze czasy.

 

:)

 

To rozwiązuje wiele dylematów a także wskazuje jak zachować się w sieci.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Dzięki. Bardzo fajnie się czyta, co piszesz. Widać, że znasz się na temacie. 

Pracuję w tej działce :)

 

20 minut temu, Adam_Jesion napisał:

do czego admini mogliby wykorzystać wiedzę przechwyconą z waszych PW? Jakieś pomysły?

Nie pytaj, co mógłbyś zobaczyć w prywatnych wiadomościach, bo zaraz wyjdzie że tu jakieś randki cichaczem są organizowane :D W końcu się tu ludzie umawiają na oglądanie gwiazd, pokażę Ci swój teleskop itd...

 

To czytanie PW chyba bierze się ludziom, którzy zwykle nie mają zielonego pojęcia o pracy admina. Mi się zdarzało usłyszeć pytanie czy jestem hakerem (bo używam terminala), czy podglądam klientów przez kamery, czy używam ich haseł, czy ich podsłuchuję itd. No bo przecież mógłbym. Pytanie po co miałbym to robić pozostaje zwykle bez odpowiedzi. Pomijam, że to karalne, a NDA, które się podpisuje w firmach do czegoś jednak zobowiązuje. Z tego samego powodu pani w banku ma gdzieś kim jestem, lekarza interesuję wyłącznie w aspekcie wyniku FT4, śmieciarzowi mam w ogóle nie zawracać sobą głowy, tylko grabarz z dziwnym uśmiechem mówi "do zobaczenia" :D

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lkosz napisał:

Pracuję w tej działce :)

 

Nie pytaj, co mógłbyś zobaczyć w prywatnych wiadomościach, bo zaraz wyjdzie że tu jakieś randki cichaczem są organizowane :D

 

To czytanie PW bierze się ludziom, którzy zwykle nie mają zielonego pojęcia o pracy admina. Mi się zdarzało usłyszeć pytanie czy jestem hakerem (bo używam terminala), czy podglądam klientów przez kamery, czy używam ich haseł, czy ich podsłuchuję itd. No bo przecież mógłbym. Pytanie po co miałbym to robić pozostaje zwykle bez odpowiedzi. Pomijam, że to karalne, a NDA, które się podpisuje w firmach do czegoś jednak zobowiązuje. Z tego samego powodu pani w banku ma gdzieś kim jestem, lekarza interesuję wyłącznie w aspekcie wyniku FT4, śmieciarzowi mam w ogóle nie zawracać sobą głowy, tylko grabarz z dziwnym uśmiechem mówi "do zobaczenia" :D

:D Tak w ogóle, to największą kopalnią wiedzy o nas nie są prywatne wiadomości, ale to, co zostawiamy publicznie - w dużych ilościach, w wielu miejscach. 

 

Cytat

Powód zawsze się znajdzie. Nie wiadomo co komu do głowy przyjdzie ...

Oczywiście. Ja teraz trochę ironizuję, ale jak już pisałem wyżej, uważam to za poważne naruszenie, choć mimo wszystko, w tym wypadku bardziej w zakresie etyki, niż kodeksu karnego. Bo skrzywdzić nas przez podsłuchiwanie PW byłoby niezmiernie trudno i to już wymagałoby bardzo przestępczego charakteru. A w takim wypadku to nie PW jest problemem, ale niecne zamiary, a przed przestępcą to generalnie niewiele nas uchroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, endriu624 napisał:

A tak przy okazji można sobie sprawdzić swój telefon czy jest na podsłuchu.

 

Wybacz, ale to "typowy jutiub". Ten film nie ma nawet jednego bita wspólnego z podsłuchiwaniem. Gość pokazuje zupełnie normalne funkcje każdego telefonu (przekierowania), które nic nie mają z tym wspólnego. #clickbait

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, endriu624 napisał:

A tak przy okazji można sobie sprawdzić swój telefon czy jest na podsłuchu.

jak już napisano - to nie jest podsłuch tylko przekierowanie. Dobieraj lepiej źródła wiedzy :) Nie ma siły, żeby nastolatek był specem z IT-SEC

 

Podsłuchiwać można aplikacją, której użytkownik daje dostęp do mikrofonu (albo sama sobie dała), przez mikroukład służący do komunikacji GSM (tak tak, to osobny komputer), albo stawiając fałszywy nadajnik GSM i tam zrobić atak MITM - tzw. IMSI catcher. Telefony same się podłączą, bo tak działa GSM. Albo operator może to robić na zlecenie organów ścigania. Zwłaszcza polskie żądają masowo dostępu do danych operatorów. Można też po prostu posłuchać w pociągu. Ludzie się tak drą do tych telefonów podgłośnionych na maxa, że wszystko doskonale słychać :D Zwłaszcza ciekawe rzeczy słychać od biznesmenów. Oczywiście wykryć się tego nie da prostymi metodami, czasem w ogóle jest to niemożliwe. Złodzieje nie mają na czole napisane "uwaga, kradnę" :) Zabezpieczyć się można przed częścią z tych ataków. IMSI catchera możliwe, że wykryje operator, powiadomi służby, które namierzą źródło sygnału.

 

29 minut temu, Adam_Jesion napisał:

:D Tak w ogóle, to największą kopalnią wiedzy o nas nie są prywatne wiadomości, ale to, co zostawiamy publicznie - w dużych ilościach, w wielu miejscach. 

Ojj tak, portale społecznościowe to kopalnia wiedzy... na podstawie lajków można wywnioskować dużo ciekawych rzeczy odpowiednimi algorytmami (gdzie nie wynika to wprost z lajkowanych rzeczy oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lkosz napisał:

Ojj tak, portale społecznościowe to kopalnia wiedzy... na podstawie lajków można wywnioskować dużo ciekawych rzeczy odpowiednimi algorytmami (gdzie nie wynika to wprost z lajkowanych rzeczy oczywiście)

Tu akurat możemy podziękować Michałowi (nasz rodak, pewnie kojarzysz). Oczywiście nie bezpośrednio, bo jego badania są ekstremalnie ciekawe i potrzebne, ale jak to zawsze bywa, najpierw ktoś musi z tego zrobić broń atomową, a dopiero potem zmienić pozytywnie świat ;) 

https://www.michalkosinski.com/research

 

i więcej po PL dla zainteresowanych: 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam_Jesion o to to. Nie mogłem sobie przypomnieć gdzie o tym czytałem :D Trafiłem na to po którymś TEDx

Malutkie boom już mieliśmy - Cambridge Analytica + Facebook. Tak się przerazili, że aż ucięli API. Oczywiście i to można ominąć, i nadal masowo ciągnąć dane. Ale żeby przed tym się zabezpieczyć w 100%, trzeba by wyłączyć Facebooka, albo ludzie musieliby przestać publikować tam rzeczy o sobie. Także czekamy na kolejną aferę. Ciekawe z drugiej strony ile takich afer nie wypłynęło, i ile firm analizuje dane kupione w FB...

 

swoją drogą... jak myśmy doszli od niesubordynowanych adminów na Astromaniaku do Facebooka i socjotechniki? :D

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lkosz napisał:

swoją drogą... jak myśmy doszli od niesubordynowanych adminów na Astromaniaku do Facebooka i socjotechniki?

Staram się odwrócić uwagę jak tylko potrafię - żeby chłopaki admini na AM mogli spokojnie pracować. To jest dopiero socjotechnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace integracyjne na Astromaniaku zyskują nowy wymiar , wojna się skończyła , i idzie ku dobremu. 

Mamy dobrą propozycję nowego LOGO zrobionego przez Kolegę Soczi.

Oto jeden z efektów jego pracy. Połączenie starego LOGO z nowym i upamiętniającym Janusza. Prawdopodobnie również powstanie jego biografia na Astromaniaku. 

 

Image

Edytowane przez endriu624
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W statusach ktoś już napisał, że wystarczy dodać do pliku hosts, który się znajduje w lokalizacji C:\Windows\System32\drivers\etc zapis:

80.82.22.69 www.astromaniak.pl

 

4 godziny temu, Tuvoc napisał:

Poważnie? :D Szkoda trochę, że panuje takie rozdrobnienie jesli chodzi o liczbę forów. Wiele tematów się powiela co znacznie utrudnia znalezienie pomocy. Wielu świetnych specjalistów działa w ramach tylko jednego forum etc.

Gdyby było tylko jedno forum byłby monopol... w zależności które by pozostało mogłoby być płatne, ocenzurowane albo jeszcze coś gorszego. Jak jest konkurencja to jest zdrowy rozwój z pożytkiem dla wszystkich.

 

4 godziny temu, wessel napisał:

Trzeba czytać forum. Ktoś tam nie opłacił domeny i jest chwilowo niedostępna. Ale wiem że od piątku admini pracują nad tym.

Tyle czasu idzie przelew.... nie mogli puścić ekspresu

Edytowane przez Zorg7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.