Skocz do zawartości

Uchwyt do Pentacon/Orestegor 4/300


_vk_

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku chciałem krok po kroku przedstawić proces projektowania i druku uchwytu do obiektywu 300mm oraz szykacza 8x50. Ma to być taka lekka platforma do trochę przyciężkiego obiektywu i szukacza zamontowana na przygowowanym i wydrukowanym wcześniej dovetailu.

orestegor_hdl.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Nie będzie się giął ten uchwyt na tym cienki fragmencie? Może lepiej ciut niżej żeby nie wycinać dziury na obiektyw? Taka sugestia tylko, bez widzenia całości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wessel

Metale kolorowe : kątowniki i rurki w małych wymiarach pilnie poszukiwane :) rurki to cholery są, ale kątownik np. 5x5 jest nie do dostania, trzeba ciąć .

Elegancko to wygląda !

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zrobione. 

Ja bym w tą rurkę aluminiową pręt stalowy wkleił, żeby się nie odkształciła od skręcania. 

Albo pręt mosiężny lub stalowy zamiast rurki. 

W sklepach modelarskich mają różne małe rurki i pręty pasujące do rurek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _vk_ napisał:

Pierwsze przymiarki.

....

ale sie dzieje w tych wydrukach 3D :-), sam się zaczynam zastanawiać czy nie sprobować... :-)

 

Mam taki sam obiektyw, przymocowany na razie na dwóch obejmach z trzema śrubami każda. Takie stare mocowanie teleskopów.

Jak patrzę na Twoje dzieło to myślę sobie że jest chyba dużo wygodniejsze, zwłaszcza przy wkładaniu obiektywu

Pytanko:

Z czego wynika fakt ze nie planujesz srub justujących szukacz (albo się mylę)? Szerokie kąty tylko chcesz atakować?

Co planujesz podpinac do tego obiektywu?

 

Ja mam przerobioną "dupkę" obiektywu i zakończoną gwintem T2, więc mam wybór czy bawić sie kamerą czy lustrzanką.

Jak wpinam kamerkę to pole jest na tyle małe że szukacz by się przydał, ale nie wyobrażam sobie żeby nie miał justowania.

 

Ładnie to wygląda.

Masz zamiar to drukować forumowiczom :-)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.05.2020 o 22:53, pki1234 napisał:

Z czego wynika fakt ze nie planujesz srub justujących szukacz (albo się mylę)? Szerokie kąty tylko chcesz atakować?

Tej końcówki o szerokich kątach nie rozumiem. Co do szukacza, to patrzy tam gdzie obietkyw i tu nie trzeba nic korygować.

 

W dniu 5.05.2020 o 22:53, pki1234 napisał:

Co planujesz podpinac do tego obiektywu?

Canon 600d nie modyfikowany niestety. Pixel 4.3 um. Jeśli chodzi o druk to raczej nie ze względu na permanentny brak czasu.

 

Tak to wyszło po całości.

IMG_20200515_081936_.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.