Skocz do zawartości

Poprawka ładowania obrazków na głównej stronie


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Bo za każdym razem jak włączam AM, najpierw ładuje się lista wątków, widzę, że np. pojawiła się odpowiedź w jakimś interesującym mnie temacie, więc klikam, żeby przejść do niej... i w tym momencie wskakują obrazku u góry i wątki zjeżdżają w dół, w efekcie klikam nie ten post, co chciałem.

I tak za każdym jednym razem.

To też będzie poprawione. Proszę cierpliwość. W tej chwili walczymy nadal z formułą prawną (Fundacja Astropolis), jak tylko te kwestie się zakończą (pewnie jeszcze z miesiąc), to wtedy bierzemy się za kolejne etapy. Dzięki za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

jeszcze w tym roku przepiszemy główną stronę tak, żeby mogła odpowiednio się cache'ować (mam już to zabudżetowane). W kolejnych etapach przewiduję także migrację na nowy silnik.

to może być dobry moment żeby zrobić więcej za mniej bo podobno stawki bardzo spadły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na prosty pomysł, jak póki co, możemy poradzić sobie z irytującym przeskakiwaniem wątków na głównej stronie, zanim załadują się obrazki. Zerknijcie. Przeniosłem moduł do prawej kolumny, co powoduje, że same wątki są teraz na stronie znacznie wyżej (czyli lepiej). Co sądzicie o takiej zmianie? W prawej kolumnie chyba będzie lepiej. Co nie?

Chciałbym, żeby były tam 4 lub 6 miniaturek, ale coś się nie chce moduł ustawić :( Walczę dalej.

 

image.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Wpadłem na prosty pomysł, jak póki co, możemy poradzić sobie z irytującym przeskakiwaniem wątków na głównej stronie, zanim załadują się obrazki. Zerknijcie. Przeniosłem moduł do prawej kolumny, co powoduje, że same wątki są teraz na stronie znacznie wyżej (czyli lepiej). Co sądzicie o takiej zmianie? W prawej kolumnie chyba będzie lepiej. Co nie?

Według mnie takie ustawienie jest milsze dla oka. Wydaje się wszystko bardziej uporządkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mógłby powiedzieć że problem został zamieciony pod dywan - oczywiście to nieprawda, ciągle jest na dywanie tylko w drugim pokoju :szczerbaty:

 

czy te obrazki tak naprawdę są tam od początku wczytywania i tylko się potem powiększają czy mam jakieś zwidy? gdyby miały od razu wpisany właściwy rozmiar to by pewnie nie skakało. nawet jeżeli są dodawana dynamicznie to można tam wcześniej zrobić element o stałej wysokości i dodawać do niego.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można poprostu na skróty sobie linka do nowych podstawowych treści klikać z zakładek na własnym urządzeniu? :

https://astropolis.pl/index.php?&app=forums&module=forums&controller=findpost&do=fluidStuff

 

Same statusy też tak można wydzielić: https://astropolis.pl/index.php?app=core&module=system&controller=plugins&do=bimStatusFeed&widgetKey=bcsq92nhp

 

Tak tylko podpowiadam jak kogoś obrazki nie interesują i chce szybkiego dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rabbit napisał:

A nie można poprostu na skróty sobie linka do nowych podstawowych treści klikać z zakładek na własnym urządzeniu? :

I będziesz klikał za każdym otwarciem głównej strony? To zamiast wczytywania jednej będziemy mieć wczytywanie dwóch stron lub trzech. Bez sensu totalnie.

 

Moim zdaniem szybkość ładowania jest już przyzwoita, nie przeszkadza mi. Brak problemu skaczących obrazków daje sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ty to masz chyba jakiś poważny uraz do mnie. Najpierw proponuje mi, że mi baterie kupi, bo noce w miastach dla mnie ostatnio zbyt ciemne, a teraz to. Zakładkę ulubionych w przeglądarce robisz i masz skrót. Całe mnóstwo stron tak obsługuję i się z tym czuję świetnie. Ale dzięki za opinię. Strona główna powinna być bogata w bilbordy by zachęcić swym bogactwem nowych ciekawskich przybyszy, a stali bywalce mogą iść już na skróty, co czynię z przyjemnością. Możliwe, że ktoś pomyśli podobnie jak ja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie leży mi ..

 

a nie da się ramki galerii wczytać od razu i tylko wypełnienie komórek - czyli miniaturki - się wczytają z opóźnieniem?

Wtedy od razu przeglądarka ładowała by tematy poniżej w odpowiednim miejscu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rabbit napisał:

Nie wiem. Ty to masz chyba jakiś poważny uraz do mnie. Najpierw proponuje mi, że mi baterie kupi, bo noce w miastach dla mnie ostatnio zbyt ciemne, a teraz to.

Nawet nie skojarzyłem że to Ty. Po prostu uważam ten pomysł za bezsensowny i tyle. Takie jest moje zdanie i je wyraziłem, nic więcej.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2020 o 15:30, szuu napisał:

ktoś mógłby powiedzieć że problem został zamieciony pod dywan - oczywiście to nieprawda, ciągle jest na dywanie tylko w drugim pokoju :szczerbaty:

 

czy te obrazki tak naprawdę są tam od początku wczytywania i tylko się potem powiększają czy mam jakieś zwidy? gdyby miały od razu wpisany właściwy rozmiar to by pewnie nie skakało. nawet jeżeli są dodawana dynamicznie to można tam wcześniej zrobić element o stałej wysokości i dodawać do niego.

Nie mam pojęcia, dlaczego autor tak to zrobił. Zadałem mu bezpośrednio to pytanie, a także zgłosiłem poprawkę, bo kolejny bug znalazłem. Płacę za to cholerstwo abonament, więc wolałbym, żeby to kiedyś naprawił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.