Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie najlepiej kupic EQ6 ?


pidr

Pytanie

Hej,

 

Jestem poczatkujacy i chcialbym docelowo pojsc w kierunku astrofoto. Dlatego, rozgladam sie za sprzetem i chcialbym kupic montaz EQ6. Ktos moze polecic sklep w ktorym najlepiej kupic? Czytalem gdzies, ze najlepiej w takim w ktorym zrobia serwis przedsprzedazowy, tzn regulacja luzow, smarowanie, nie wiem co tam jeszcze.

 

Myslalem tez, zeby pojsc w SW BKP250/1200. Z tego co wyczytalem EQ6 powinien sie nadawac.

 

Dzieki z gory i pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Winter

Jeżeli to twoje pierwsze kroki w astrofoto to zdecydowanie na początek odradzane są krowy typu 250/1200. Bezpiecznie jest zacząć od 150/750. Przy newtonach będzie potrzebny korektor komy np. MPCC. Według mnie powinieneś polować na używki na naszej giełdzie od zaufanych użytkowników. Aktualne ceny są według mnie tak kosmiczne, że ie ma sensu kupować nowej sztuki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

250/1200 stacjonarnie to może i tak, ale w terenie byle dmuchięcie wiatru i będzie lipa. To wielki żagiel.  Mniej stresowo będzie z 200/1000. Używam takiego zestawu i EQ6 daje radę, ale też pod warunkiem że nie wieje za bardzo. No i tak jak chłopaki piszą, dolicz korektor komy. Do tego dolicz guiding. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Winter
21 minut temu, monter napisał:

250/1200 stacjonarnie to może i tak, ale w terenie byle dmuchięcie wiatru i będzie lipa. To wielki żagiel.  Mniej stresowo będzie z 200/1000. Używam takiego zestawu i EQ6 daje radę, ale też pod warunkiem że nie wieje za bardzo. No i tak jak chłopaki piszą, dolicz korektor komy. Do tego dolicz guiding. 

 

200/1000 przy minimalnych ruchach powietrza na EQ6 drży jak galaretka - mam i przerabiam temat. Dla początkującego to tona frustracji, a nie o to przecież chodzi. Aby wejść w to hobby bezstresowo autor posta powinien zakupić jak najlepszej klasy montaż na który go stać, detektor i obiektyw lub teleskop z krótką ogniskową. W czasie nauki oprogramowania, zbierania materiału, stackowania i obróbki rozglądać się za na giełdzie za używanym teleskopem o większej ogniskowej. Spokojnie zleci pół roku lub więcej przy naszej pogodzie zanim opanuje co i jak.

@pidr napisz coś więcej o lokalizacji, detektorze jakim chcesz zbierać materiał, a na pewno dostaniesz porady aby uniknąć frustracji lub zniechęcenia jako początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

 

Moze troche doprecyzuje, ten 250/1200, to chcialbym nie na sam poczatek, ale za jakis czas, ale tez nie upieram sie przy akurat tym konkretnym teleskopie. Dlatego, z tego co czytalem warto zainwestowac w lepszy montaz. Zdaje sobie sprawe, ze na poczatek 250/1000 to kiepski pomysl, wiec jako pierwszy teleskop to pewnie wybiore mak 127 albo refraktor sw 120/600, ale to akurat najmniej istotne w tym watku.

 

@GRZEGORZ139, Co do budzetu, to raczej chcialbym zamknac sie w 10k PLN

 

@Maro21Tayson  tak, chodzi o neq6

 

@Winter jestem z Legionowa, wiec pewnie czesto bede sprzetu uzywal w miescie, sporadycznie wypady poza miasto. Mam lustrzanke DSLR, wiec raczej tym bede rejestrowal material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.