Skocz do zawartości

Pierwsza misja załogowa SpaceX


dj_peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie wiel osób już wie, że Tom Cruise przygotowuje się do lotu w kosmos i przy okazji zrobione zostaną zdjęcia do filmu, ale w pierwszymi astronautami Elona Muska będą Robert Behnken (49l) i Douglas Hurley (53l), obaj znani z misjii STS. Dla Behnkena to będzie trzecia misja (fajny prezent na 50te urodziny) a Hurley czwarta. Planowany start 27 maja. I jak zwykle, będzie to kolejny wielki krok dla ludzkości, a dla astronomów kolejne śmiece w kadrze :):):)

Edytowane przez dj_peterka
Literówka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę, że na Astropolis jest w dobrym tonie tylko krytykować lub śmiać się z Muska? Podobnie niegdyś traktowano Billa Gatesa. A dla mnie akurat Musk jest gościem godnym uznania - za to, że po pierwsze: potrafił zrobić dużą kasę, po drugie: ma bardzo ambitne plany i marzenia, a po trzecie: nie boi się ich realizacji.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dobrychemik napisał:

Czy dobrze widzę, że na Astropolis jest w dobrym tonie tylko krytykować lub śmiać się z Muska?

dobrze widzisz :D co w tym dziwnego że facet który wypuszcza starlinki nie jest lubiany na forum astronomicznym.

 

też mnie to czasem irytuje bo ja lubię śmiać się z muska ale gdy palnie coś głupiego a nie za samo bycie muskiem ^_^ za bycie to go podziwiam i zazdroszczę!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

Czy dobrze widzę, że na Astropolis jest w dobrym tonie tylko krytykować lub śmiać się z Muska?

Po prostu chłopakom nie pasują Starlinki, więc z automatu wszystko, koło czego Musk chociaż przechodził, im się nie podoba.

Do tego, mam wrażenie, dochodzi ładowana ludziom do głów przez pół wieku komuny mentalność, że prywatne = złe. I zupełnie nie czają, że cały amerykański program kosmiczny został zbudowany w oparciu o sprzęt produkowany nie przez Państwowe Zakłady Lotnicze im. Jerzego Waszyngtona, tylko właśnie przez prywatne firmy.

Bardzo lubię takie stwierdzenia typu:

Godzinę temu, HAMAL napisał:

to już wymusza pewne podejście do tematu

To znaczy, konkretnie jakie? Że trzeba się przyłożyć, bo jak coś się zesra i zginą ludzie, to nikt nie będzie z usług danej firmy korzystać?

 

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Tak jak z bezpieczeństwem pieniędzy w PayPalu za czasów panowania Elona M.? :smokin:

Już któryś raz piszesz o tym PayPalu w kontekście Muska. Tyle tylko, że w 2002 PayPala kupił eBay i od tego czasu Musk nie ma z tym nic wspólnego, a wałki z przytrzymywaniem kasy to temat bardziej z okolic 2010.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krzysztof z Bagien said:

Już któryś raz piszesz o tym PayPalu w kontekście Muska. Tyle tylko, że w 2002 PayPala kupił eBay i od tego czasu Musk nie ma z tym nic wspólnego, a wałki z przytrzymywaniem kasy to temat bardziej z okolic 2010.

Dla mnie lata przed rokiem 2000 to nie jest abstrakcja albo żłobek tylko lata dosyć intensywnej działalności zarobkowej, podczas której zmuszony byłem niestety używać PP (na ebajce było to wówczas obowiązkowe).

W związku z faktem, że Musk w owym okresie zaj...bał mi sporo (jak na moje realia ;)) kasy i do dziś nie oddał, jak dla mnie jest frajerem i tyle. :sterb003:

Ta jego fortuna to w części kradzione pieniądze!
W owym czasie wałków były niezliczone tysiące, opisywane na słynnej stronie paypalsucks.com...

W porównaniu z tym, co wtedy się wyprawiało dzisiaj PP jest szacowną instytucją ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HAMAL napisał:

Ciekawe jak będzie z bezpieczeństwem tych lotów :rolleyes:

Jeśli ktoś ma tą kwestię testować, to Tom Cruise jest znakomitym wyborem. Może jeszcze wytwórnia Paramount coś do budżetu dorzuci i zamontuje tu i ówdzie kilka dodatkowych kamer ^_^

  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Do tego, mam wrażenie, dochodzi ładowana ludziom do głów przez pół wieku komuny mentalność, że prywatne = złe

Wchodzimy w nowy etap dyskusji. Kto nie za Muskiem ten komunista! :D (bo Szuu w te same tony ostatnio uderza)

 

Oj chłopcy nam się radykalizują.... dobrze, że do kolejnej wiosny daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Paether napisał:

Jeśli ktoś ma tą kwestię testować, to Tom Cruise jest znakomitym wyborem.

Przecież on niczym nie ryzykuje. Wróci jako ktoś inny i tyle :)


'Każda osoba jest nieśmiertelną istotą duchową (określaną jako thetan), która posiada ciało i umysł;
Każdy thetan przeżył już wiele żyć i żyć będzie ponownie po śmierci ciała; Thetany istnieją od miliardów lat.
Przez ten czas były wystawione na cały szereg traumatycznych przeżyć i podejmowały wiele decyzji, które wpłynęły na ich stan obecny.
Według jednego z wczesnych wykładów Hubbarda przypomnienie sobie każdego z tych wydarzeń jest niemożliwe i niepożądane.
Dlatego też jego trzydziestoletnie rozwijanie scjentologii skupiało się na usprawnieniu procesu przywoływania jedynie kluczowych wspomnień.
Według Hubbarda niektóre z tych traum zostały celowo wszczepione w formie „implantów” przez dyktatury pozaziemskie w celu kontroli nad jednostkami.
Doktryna scjentologii zawiera w sobie wiele wierzeń w cywilizacje pozaziemskie i obce interwencje na Ziemi, opisywanych łącznie przez Hubbarda jako „space opera”.' (Scjentologia/Wikipedia).

Strach się bać kim był 2000 lat temu :)

 

 

***

"Nasa przewiduje współpracę z Cruise przy filmie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Musk powiedział , że projekt powinien być świetną zabawą!"
Więcej:
https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-52556699


Siema
Link do grafiki
_112164973_cruiseget.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agent Smith napisał:

Dla mnie lata przed rokiem 2000 to nie jest abstrakcja albo żłobek tylko lata dosyć intensywnej działalności zarobkowej, podczas której zmuszony byłem niestety używać PP (na ebajce było to wówczas obowiązkowe).

W związku z faktem, że Musk w owym okresie zaj...bał mi sporo (jak na moje realia ;)) kasy i do dziś nie oddał, jak dla mnie jest frajerem i tyle. :sterb003:

Ta jego fortuna to w części kradzione pieniądze!
W owym czasie wałków były niezliczone tysiące, opisywane na słynnej stronie paypalsucks.com...

W porównaniu z tym, co wtedy się wyprawiało dzisiaj PP jest szacowną instytucją ;)

Ciekawe rzeczy piszesz.

Firma Confinity, która to wymyśliła PayPala, powstała w grudniu 1998, a sam PayPal został udostępniony szerokiej publiczności we wrześniu 1999. Czyli już z tych "lat przed rokiem 2000" w których w ogóle mógłbyś mieć szansę z PayPala korzystać zrobiły się cztery miesiące. Inna sprawa, że wtedy to była usługa płatności online na PalmPilota. Dalej - o ile dobrze kojarzę, to eBay włączył płatności PayPalem w pierwszej połowie 2000 - więc nie mogłeś na eBayu płacić przez PayPala przed 2000. Na pewno natomiast, bez względu na to kiedy się na eBayu pojawił, PayPal nie był obowiązkowy; zresztą już pod koniec 1999 eBay kupił Billpointa, a w marcu 2000 ogłosił, że będzie to domyślna forma płatności, konkurencyjna dla PayPala.

A teraz najlepsze - Confinity oficjalnie połączyło się z założoną przez Muska firmą X.com (bo wbrew pozorom Musk nie był współzałożycielem PayPala jako takiego - natomiast mocno przyczynił się do tego, żeby PayPal zmienił się w to, czym jest dziś) w marcu 2000. A w lipcu 2002 PayPal został kupiony przez eBay.

Czyli Musk w ogóle miał coś z PayPalem wspólnego od marca 2000 do lipca 2002.

 

Więc ten... musisz popracować nad chronologią tej twojej opowieści, bo się nie klei.

 

1 godzinę temu, Marek_N napisał:

Wchodzimy w nowy etap dyskusji. Kto nie za Muskiem ten komunista!

Pokaż palcem, gdzie tak napisałem.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Krzysztof z Bagien said:

Ciekawe rzeczy piszesz.

Firma Confinity, która to wymyśliła PayPala, powstała w grudniu 1998, a sam PayPal został udostępniony szerokiej publiczności we wrześniu 1999. Czyli już z tych "lat przed rokiem 2000" w których w ogóle mógłbyś mieć szansę z PayPala korzystać zrobiły się cztery miesiące. Inna sprawa, że wtedy to była usługa płatności online na PalmPilota. Dalej - o ile dobrze kojarzę, to eBay włączył płatności PayPalem w pierwszej połowie 2000 - więc nie mogłeś na eBayu płacić przez PayPala przed 2000. Na pewno natomiast, bez względu na to kiedy się na eBayu pojawił, PayPal nie był obowiązkowy; zresztą już pod koniec 1999 eBay kupił Billpointa, a w marcu 2000 ogłosił, że będzie to domyślna forma płatności, konkurencyjna dla PayPala.

A teraz najlepsze - Confinity oficjalnie połączyło się z założoną przez Muska firmą X.com (bo wbrew pozorom Musk nie był współzałożycielem PayPala jako takiego - natomiast mocno przyczynił się do tego, żeby PayPal zmienił się w to, czym jest dziś) w marcu 2000. A w lipcu 2002 PayPal został kupiony przez eBay.

Czyli Musk w ogóle miał coś z PayPalem wspólnego od marca 2000 do lipca 2002.

 

Więc ten... musisz popracować nad chronologią tej twojej opowieści, bo się nie klei.

Ciekawe rzeczy piszesz. Z głowy czy z Wikipedii?  

PayPal mnie obrobił z kasy gdzieś na przełomie wieków - rok w tą, rok w tamtą, wsio rawno, dawno...

Jeśli Elona tam wówczas nie było, sorry Elon, widać obrobili mnie twoi kolesie ale i tak masz u mnie przerąbane za te Starlinki :sterb003:

 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.