Skocz do zawartości

IPOLAR Ioptron - pytanie


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktos z Was to uzytkuje?

 

Mam pytanie.

W instrukcji napisane jest, zeby dokonac kalibracji urzadzenia. Ok, to jest oczywiste, ale.... Napisali również ze trzeba ja powtórzyc po kazdrowazowej:

Step 5. Calibration the CameraThe calibration process will tell the software if the iPolar is aligned to the mount RA axle after installation. Calibration is only needed when:

(1)First timeuse iPolar;

(2)iPolar is adjusted (removed, rotated, etc);

(3)You are suspect that the alignment is off.NOTE:You may need to click on Clear Centerof Camerain order to perform a new calibration.

 

Czy oznacza, to ze jeśli wypoziomuje montaż inaczej niż przy kalibracji to trzeba ja powtórzyc?

MOntaz CEM60 automatycznie wyznacza pozycje HOME. Jeśli bedzie inne poziomowanie to wydaje mi się ze urzadzenie bedzie miało inny kąt w osi RAm czyli takjakby bedzie po rotacji.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby proste pytanie a jednak... ani w instrukcji, ani w sofcie nie jest jasne czy ten "center of rotation" oznacza punkt w który wycelowana jest oś RA, czy punkt w który wycelowana jest oś kamerki... Tak czy siak, przy wypoziomowaniu dodatkowym oba te punkty zmienią pozycję, więc na moje trzeba skalibrować raz jeszcze. Z drugiej strony, to tylko minuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ziebol1 napisał:

niby proste pytanie a jednak... ani w instrukcji, ani w sofcie nie jest jasne czy ten "center of rotation" oznacza punkt w który wycelowana jest oś RA, czy punkt w który wycelowana jest oś kamerki... Tak czy siak, przy wypoziomowaniu dodatkowym oba te punkty zmienią pozycję, więc na moje trzeba skalibrować raz jeszcze. Z drugiej strony, to tylko minuta.

wlasnie o to chodzi ze mam dosyc juz krecenia montazem za kazdym razem przy ustawianiu biegunu. obecnie uzywam Polemaster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 15:52, Tayson napisał:

Czy oznacza, to ze jeśli wypoziomuje montaż inaczej niż przy kalibracji to trzeba ja powtórzyc?

MOntaz CEM60 automatycznie wyznacza pozycje HOME. Jeśli bedzie inne poziomowanie to wydaje mi się ze urzadzenie bedzie miało inny kąt w osi RAm czyli takjakby bedzie po rotacji.

Tomek, w pkt. 3 chodzi o to czy iPolar jest skolimowany z osią RA. Ustawienie monta na polarną czy poziomowanie nie ma tu znaczenia. Alignujesz oś kamery do osi RA i tak długo jak coś się nie stanie, tak długo tego nie ruszasz. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tayson napisał:

Używałem SharpCap i jest dla mnie zupełnie nieprzydatny. Kreseczki skaczą jak sobie chcą. Nie mogę nic sensownie wyregukowac.

Zawsze można patrzeć tylko na wartości na dole, tam jest napisane w którą stronę kręcić.

A w iPolar ile trzeba wykonać pomiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 15:36, Tayson napisał:

Używałem SharpCap i jest dla mnie zupełnie nieprzydatny. Kreseczki skaczą jak sobie chcą. Nie mogę nic sensownie wyregukowac.

Nie może to być !!!

Toż używam z podobnym setupem i nic a nic problemów nie uświadczyłem. Ustawienie na biegun zajmuje parę minut - a już zwłaszcza z CEM60, tutaj regulacja to sama przyjemność.  Czasem - owszem, program nie chce solva zrobić, jak niebo za jasne , czy jakiś cirrus wisi , ale to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.