Skocz do zawartości

Ceny


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Ajot napisał:

W teleskopach.pl też ceny w górę. Przymierzałem się do dokupienia dwóch Morpheuszy, a tu cena + 150zł/szt. Odpuściłem.

W teleskopach pl nie zauważyłem wzrostu cen, może na inne artykuły,albo nieznacznie ale ja patrzyłem okulary. W Astroshop Na przykład interesujący mnie Pentax jest już ponad 200zł droższy niż parę tygodni temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

Zakładam że w astroshop ceny sa automatycznie zmieniane po kursie waluty

Dokładnie tak jest. Polskie sklepy też będą musiały zareagować, przecież nie kupują tego wszystkiego w kraju. Cena sprzedaży musi być wyższa od ceny zakupu, inaczej to będzie działalność harytatywna.

Edytowane przez Astrobonq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 08:25, Astrobonq napisał:

Dokładnie tak jest. Polskie sklepy też będą musiały zareagować, przecież nie kupują tego wszystkiego w kraju. Cena sprzedaży musi być wyższa od ceny zakupu, inaczej to będzie działalność harytatywna.

Sklepy mają zawsze jakiś zapas magazynowy i trzymają teleskopy kupione po starym kursie, dlatego mogą je sprzedać w oryginalnej cenie. Dopiero po dostawie cena pójdzie w górę. W Astroshop jest z tym gorzej, bo przecież kupujemy tam za euro, czyli gdyby cena się nie zmieniła, to sklep dostałbym mniej za sprzedaż.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Mateusz pisze, ceny produktów, które są na stanie sklepów nie zmienią się. Jak kupowałem większy teleskop i okazało się, że to jeden z dwóch ostatnich na stanie udało mi się go ogarnąć za prawie 1 tys. zł mniej niż kosztowały teleskopy z nowej dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MateuszW napisał:

Sklepy mają zawsze jakiś zapas magazynowy i trzymają teleskopy kupione po starym kursie, dlatego mogą je sprzedać w oryginalnej cenie. Dopiero po dostawie cena pójdzie w górę. W Astroshop jest z tym gorzej, bo przecież kupujemy tam za euro, czyli gdyby cena się nie zmieniła, to sklep dostałbym mniej za sprzedaż.

Wszędzie kupujemy za obcą walutę. Czy okulary, czy teleskop jest przecież importowane. 

Ciekawą jest też rozbieżność cen. Na przykład Tele Vue w Teleskopy. pl były dużo droższe niż w Astroshopie. Explore Scientific odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym podniecać. Normalna sprawa w dobie kryzysu. Rynek wszystko ureguluje w swoim czasie. Jak nie będzie sprzedaży przez wysokie kursy, to zejdą z marży. A sprzedaży  nie będzie, bo ludzie nie będą mieli kasy na takie kosmiczne dziwactwa. Niech sobie podnoszą, za miesiąc będą dawali 20-30 % bonusy, żeby w ogóle coś sprzedać i opłacić czynsz i ludzi. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko idzie, tak jak mówiłem. 

Ze strony astroshop:

Ze wzgledu na kryzys koronaawirusowy nasze salony beda tymczasowo zamkniete. Jednakze, sklep internetowy i wysylka zamówien beda kontynuowane. Nasz dzial obslugi klienta i doradcy techniczni sa do Panstwa dyspozycji - równiez telefonicznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether przypiął/eła ten temat

W moim przypadku wzrost cen, m.in. HEQ5 przyniósł kuriozalny skutek: pomógł mi zdecydować się na zakup używanego montażu, którego cena z dnia na dzień stała się nieco korzystniejsza. :)

Gdyby nie to pewnie jeszcze długo zwlekałbym z zakupem.

 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.