Skocz do zawartości

Opuszczone, zapomniane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was! 

Zawodowo sporo czasu zajmuje mi między innymi oglądanie różnych programów telewizyjnych. Czasem oglądam programy o budowach domów czy adaptacji ciekawych miejscówek, np. młynu, starej stodoły, stacji kolejowej przy wyłączonej trakcji albo latarni morskiej. Ostatnio wpadł mi pomysł, żeby zrobić takie lokum w starym obserwatorium astronomicznym i okazało się, że jest sporo na świecie takich opuszczonych miejsc .

Oto link do artykułu z przed kilku lat o opuszczonych i zapomnianych obserwatoriach.

https://gadzetomania.pl/5256,10-opuszczonych-obserwatoriow-astronomicznych

Życzę miłej lektury :)

 

Edytowane przez dj_peterka
literówka
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu jeszcze coś bardziej patriotycznego:

 

chociaż chyba się spóźniłeś (trwa już tam chyba jakaś renowacja!)

No i podobno straszy tam ciągle duch Wilhelminy Iwanowskiej ;)

 

Albo coś już zupełnie blisko - może coś zostało w Ostrowiku? (nie wiem jak i czy się skończyła ta akcja renowacji)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj_peterka poruszyłeś świetny temat (ukłony :)) jednak podlinkowany artykuł jest okropny :wacko: Typowy przykład pisania (raczej nieudolnego tłumaczenia i własnych wstawek, które mają być fajne dla mas) przez kogoś, kto nie bardzo ma pojęcie o temacie, na portalu gdzie można znaleźć wszystko więc trudno o jakość merytoryczną. Żeby nie być gołosłownym, fragment który predysponuje artykuł do wręczanej przez prezydenta Irlandii prestiżowej nagrody imienia Rho Ophiuchiego:

 

australia.jpg

 

Dla wyjaśnienia - "austral" w języku angielskim może znaczyć po prostu "południowy" ;) To obserwatorium ani nie jest w Australii, ani nigdy do tego kraju nie należało :D 

Aż mnie korci, że zredagować takie zestawienie na serio :)

  • Lubię 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Paether napisał:

 To obserwatorium ani nie jest w Australii, ani nigdy do tego kraju nie należało :D

To jeszcze male piwo ale to, że Patagonia znalazła się w Australii to już mnie rzuciło na glebę. :Boink:


Nie wierząc własnym oczom poszedłem na wikipedię sprawdzać czy może kawałek Patagonii nie należy do Australii ?
... takie jakieś terytorium zamorskie jak Gibraltar :)

 

Jakby ktoś chciał jeszcze szukać takich opuszczonych to może ta lista pomoże:
http://historia.ptma.pl/index.php/Historic_telescope_of_Poland

 

Siema

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dj_peterka napisał:

Witam Was! 

Zawodowo sporo czasu zajmuje mi między innymi oglądanie różnych programów telewizyjnych. Czasem oglądam programy o budowach domów czy adaptacji ciekawych miejscówek, np. młynu, starej stodoły, stacji kolejowej przy wyłączonej trakcji albo latarni morskiej. 

Szukacie kogoś do pracy? Będę wzorowym pracownikiem.... 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dj_peterka napisał:

Ostatnio wpadł mi pomysł, żeby zrobić takie lokum w starym obserwatorium astronomicznym i okazało się, że jest sporo na świecie takich opuszczonych miejsc

 

Pomysł romantyczny i chwyta za serce, ale chyba niepraktyczny, bo takie kopuły to zazwyczaj są tam, gdzie się naprawdę trudno mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.