Skocz do zawartości

Kometa C/2020 F3 (NEOWISE)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda w ko;cu dopisała i kometę udało mi się odnaleźć najpierw przez lornetkę 7x35 a potem bezprobkemu gołym okiem u mnie zerkaniem jądro komety lepiej widoczne gołym okiem. Zdjęcia niestety nie udało się zrobić bo statyw oczywiście został sprzedany ze starym refraktorem:Boink:. Ale zamówię to może przyjdzie za kilka dni:original:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anatol napisał:

Ja czwarty dzień z rzędu wstałem w nocy (tym razem o 2.30) i kolejny raz porażka - jakaś cienka warstwa chmur a może mgły przykrywała niebo, tak że było widać tylko Księżyc i ledwo Marsa.

:Cry:

Ja od kiedy się dowiedziałem o niej miałem "tylko" dwie pochmurne noce. Oby i u Ciebie w końcu nastała pogoda.

 

Są jakieś poważne prognozy dla tej komety ? Wiadomo, że mogę się nie sprawdzić ale spodziewają się astronomie, że jeszcze pojaśnieje ?

 

Mam plan na wyjazd by łapać ją refraktorem gdzieś 2-3 stopnie już na horyzontem i z podwórka na 8-10 stopniach Newtonem 14".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, anatol napisał:

Ja czwarty dzień z rzędu wstałem w nocy (tym razem o 2.30) i kolejny raz porażka - jakaś cienka warstwa chmur a może mgły przykrywała niebo, tak że było widać tylko Księżyc i ledwo Marsa.

:Cry:

U mnie pogada też wciąż po psem, leje niskie chmury, szaro cały czas. Od jutrzejszego wieczora ma się u mnie wypogodzić to mam nadzieję że w końcu coś z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ŚrednieNiebo napisał:

O której i gdzie kometa będzie widoczna tej nocy w Krakowie?

Jeśli będzie pogoda, to patrz na północ, nisko nad horyzontem odszukaj bardzo jasną gwiazdę Capella, potem patrz pod nią i omiataj lornetką obszar pod nią ale w lewo. Kometa ma jasne jądro a warkocz przez lornetkę od razu zauważysz. Sam obserwowałem i fociłem kometę wczoraj około godz 3 - 3.30 z Kozłówka i widziałem ją po prawej stronie od komina w Łęgu. Myślę, że kometa będzie już widoczna z Krakowa od ok godz 2.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Refraktor napisał:

Ps. Proszę o wyrozumiałość to jeden z moich pierwszych szkiców

Bardzo przyzwoity szkic ! Brakuje tylko gwiazd. Chyba, że nie było ich w polu widzenia to nie było uwagi. 

 

Może zrób odwrócenie kolorów w programie. Wydaje mi się, że odbiór pracy będzie jeszcze lepszy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał Sz. napisał:

Ja się obawiam, że przez te "tłuste" ostatnie dni będzie padać do końca lipca :nerves:

Jutro u mnie ma się poprawić ale tylko na jedeń dzień a później znowu to samo ( przynajmniej u mnie nie pada ) :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.