Skocz do zawartości
  • 0

Pianka polietylenowa - czym kleić?


zdzichu

Pytanie

Pianki polietylenowej używam robienia wypełnień ochronnych teleskopu, montażu, akcesoriów. Łatwo się tnie i nie chłonie wilgoci tylko że czasem potrzebuję ją skleić. Oryginalnie pianka grubsza to sklejone warstwy cieńsze jak tu.
1842190083_piankapolietylenowa.png.bbbbe2c4d1703e7bb5e3264d587d3f06.png

 

I to oryginalne klejenie jest rewelacyjne. Mi nie udało się nigdy uzyskać choćby zbliżonego czy akceptowalnego efektu. Używałem różnych klejów - jedne lepsze drugie gorsze, ale każdy wcześniej czy później puszczał    

Czu ktoś może polecić dobry klej? Ma ktoś już jakieś doświadczenia z tym? Nie chcę już kupować kolejnego kleju na testy

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z PE jest ciężko niestety. U mnie gdy robiłem sobie skrzynię polimerowy się nie spisał. Polecam klej na gorąco (pistolet). Załączam kryptoreklamę mojego wyrobu ;)

case.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fabrycznie jest to łączone tak jak to opisał Lynx (termicznie, poprzez nadtapianie powierzchni). Ważne jest umycie pianki. Nowa ma na sobie warstwę separatora - jest śliska w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś pracowałem w miejscu gdzie klejono takie pianki.  Nie wiem co to za klej, ale musiał się rozgrzać w takiej dużej "frytkownicy" i grubym podgrzewanym wężem z pistoletem na końcu, był rozpryskiwany na piance.  Strasznie octem śmierdziało.    

Ale pewnie można i inaczej. 

Jeszcze mogę dodać, że miałem kiedyś kłopoty z przecięciem podobnej pianki napiętym, nagrzanym drutem oporowym Kanthal D .

Za drutem się miejscami znowu sklejało, więc może i skleić tak można. 

Edytowane przez Adm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja szukałem dobrego kleju, żeby z pianki zrobić odrośnik. Dobrze trzymające kleje są bardzo drogie, biorąc pod uwagę ilość. Polimerowe nie trzymały w ogóle. Pistolet i klej na gorąco trzyma od kilku miesięcy, a odrośnik ciasny jest i nie puszcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dopiero dziś zrobiłem testy

Kupiłem UHU POR. Na pudełku pisało made in Germany jak na fotce. Nie na wszystkich to pisze i nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale

z tych klejów, które używałem do tej pory ten jest najlepszy. Przeczytałem sposób użycia. Posmarowałem obie pianki, poczekałem jakieś 15 min i dopiero wtedy solidnie docisnąłem. Pod ściskiem (jakieś 2 kg) był całą dobę, a nawet dłużej. Teraz rozrywa się pianka a klej nie puszcza. Dla mnie OK. 

396464343_uhupor.png.2b96577d4df837da00f09227a9b4ed29.png

 

Co do innych sposobów.

Na gorąco nie próbowałem bo nie mam sprzętu.

A co do kleju tapicerskiego czyli kleju do klasycznej gąbki, a nie pianki polietylenowej to kiedyś użyłem takiego w sprayu i to była największa porażka. Nie dość, że nie trzymał to jeszcze nie zastygał i cały czas lepiło się do niego wszystko wokół - brud, kurz itp

 

 

Edytowane przez zdzichu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.