Skocz do zawartości

Messier 106


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne kolorki!

 

Patrząc na moja fotkę z mniejszej ogniskowej u Ciebie jest o wiele mniej detalu. Mam na myli główna bohaterkę.

Szkoda, że w kadr nie weszły gwie kolorowe gwiazdki kolo NGC4217. Byłoby fajne porównanie pracy optyki dla tej samej kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tayson napisał:

Bardzo fajne kolorki!

 

Patrząc na moja fotkę z mniejszej ogniskowej u Ciebie jest o wiele mniej detalu. Mam na myli główna bohaterkę.

Szkoda, że w kadr nie weszły gwie kolorowe gwiazdki kolo NGC4217. Byłoby fajne porównanie pracy optyki dla tej samej kamery.

Nie wiem w którym miejscu mówisz o większej ilości detalu chyba o tym szumie który psuje całe zdjęcie.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za nagonka na Antoniego :emotion-5:

Porównywanie takich zdjęć i ich ocena to bardzo trudne zadanie. Znam Antka i wiem jakie są jego priorytety  z kolei Tayson zgłębia wszelkie tajniki obróbki i bardzo dobrze daje sobie z tym radę.

Efektem takich działań będą zupełnie inne interpretacje tego samego obiektu i chwała za to bo oglądalibyśmy u wszystkich takie same obrazki :-)

Antoni lubi zdjęcia dopracowane, plastyczne pozbawione szumu z wręcz idealną kolorystyką obiektów jak i gwiazd i szczerze mówiąc bije tym na głowę zdjęcie Tomka natomiast faktycznie taka obróbka jaką zaprezentował Antoni musi zgubić nieco detalu, coś za coś !!! Co więcej Antoni pokazał nam M106 z bardziej wodorowym, czerwonym jądrem a co za tym idzie musiał tutaj pójść na kompromis i zgubić detal w samym jądrze galaktyki.

Oczywiście zawsze można zerknąć na swoje zdjęcia i coś w nich poprawić, wydobyć więcej detalu lub je wyostrzyć.

Pod wrażeniem tej dyskusji również otworzyłem swoją wersję M106, którą obrabiałem w zeszłym roku. Okazuje się, że można jednak jeszcze wydobyć więcej halo galaktyki jak również wydobyć jeszcze więcej struktur w centrum oraz w ramionach. Takie małe porównanie:

 

 

M106_gif.gif

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Co to za nagonka na Antoniego :emotion-5:

No co Ty, zwykła merytoryczna dyskusja poprzedzona opinią Antoniego. 

16 godzin temu, Antoni napisał:

Nie wiem w którym miejscu mówisz o większej ilości detalu chyba o tym szumie który psuje całe zdjęcie.

 

Mocno wątpliwe, aby udało się w naszym klimacie wykonać glaciutkie zdjęcie z mega detalem przy podobnym sprzęcie jakim dysponujemy z Antonim. 

Niestety coś za coś. 

11 godzin temu, Tayson napisał:

Jak widać kazdemu podoba sie cos innego - i bardzo dobrze!

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarak patrzy na kolory piksele, nie wnikając w proces powstawania obrazu, obserwuje porównuje i zaczyna włączać się do "dyskusji" _detal szum... dyć można to samo odbierać lecz pod innymi określeniami, no nie? z tąd nieporozumienia, duża większość zdjęć tu zamieszczanych jest super_ fachman wie tylko co by można było lepiej inaczej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.