Skocz do zawartości
  • 0

Mało klatek. Imaging source dmk 31


sidaglez

Pytanie

Witam. Kamerka rejestruje obraz jedynie do 15 klatek na sekundę. Ustawiając 30klatek (sugerowane przez producenta maximum) nie otrzymuje żadnego obrazu i pojawia się komunikat mówiący o braku przesyłania obrazu. Z czego to może wynikać? Zmieniałem przewód oraz zmieniałem program (m. In. Wx Astro capture) I efekt jest ten sam. Czy kamerka jest uszkodzona? Obraz przy 15 klatkach nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czasem zależy to od komputera. Np. u mnie na PC na jednej kamerce miałem 30 klatek, a na laptopie tylko 15. Jak możesz, to przetestuj na innym sprzęcie. Nie wiem, czy to kwestia grafiki czy pamięci.

Oczywiście jeszcze kwestia ustawionej rozdzielczości. Zobaczy czy przy mniejszej jesteś w stanie coś więcej osiągnąć.

Edytowane przez Kunzite
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kamera obsługuje tylko jedna rozdzielczość i format (1,024×768 (0.8 MP) Y800 ) testowałem ją na laptopie z dedykoaną grafiką 4gb ddr5 oraz 12gb ram więc nie wydaje mi się że jest to wina komputera. Sprawdzę to wkrótce na innym słabszym pc więc nie spodziewam się lepszego rezultatu. Na słabszym pc działa 30fps. Oba komputery pracują na tym samym systemie. Jeśli macie jakieś pomysły nt powodu takiego stanu rzeczy to proszę nadal o odpowiedź bo z pc nie będę mógł nagrywać niczego w terenie.

Edytowane przez sidaglez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A próbowałeś firecaptre? Tam powinno być tyle fps, ile komputer w danej chwili potrafi dać. Również możesz tam ograniczyć rozdzielczość przy nagrywaniu planet (opcja ROI).

 

Szybkośc nagrywania zależy głownie od prędkości dysku, ilości ramu (o ile program to wykorzysta, FC potrafi), oraz procesora. Karta graficzna jest nieistotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W ustawieniach kamery na laptopie jest do wyboru 30fps ale komputer nie dostaje obrazu. Procesor w laptopie to i5 czwartej generacji a w pc i7 pierwszej generacji. Dyski w obu przypadkach to SSD z czego w laptopie Kingston a w pc no name. Ram w pc to 8gb a w laptopie 12gb więc idąc tym tropem to laptop jest faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem czy to właściwy trop ale jak miałem kamerki Bresser 2.0MPx i ASI120 zauważyĺem w SharpCapie że szybkość nagrywania zależy od ustawień.Przy dużej ekspozycji i ISO czyli dla ustawień rozjaśniających obiekt nagrywający miałem FPS na poziomie 1.5-5ks/s czasami nawet się zacięło i obraz był czarny, jakby ilość danych przerosła możliwości kpmputerów. Jak zmnieszyłem parametry do takich że Jowisza prawie nie było widać dało sie wyciągnąć FPS na poziomie 18-23kl/s. Do tej pory nie wiem czemu była taka zależność na pbydwóch kamerkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wszystko zależy od kamerki

starsze miały możliwość ustawienia ilości klatek na sekundę, a w nowszych zazwyczaj zależy ona od czasu ekspozycji i zawsze jest maksymalna. Przy 100 ms mamy 10 fps, przy 50 ms wychodzi 20 fps, przy 10ms 100 fps itd. Kamerki mają też ograniczenia związane z rozmiarem klatki (to z kolei wynika z transferu przez USB). Przy maksymalnej rozdzielczości osiągają jakąś maksymalną szybkość wiec dalsze skracanie ekspozycji już jej nie zwiększa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem nie wynika z oprogramowania lub ustawień tylko niekompatybilności sprzętu. Nie wiem z czego ona wynika. Na słabszym pc wszystko działa prawidłowo, na laptopie nie jestem w stanie uruchomić 30fps na żadnym programie i przy żadnym ustawieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej.

Teraz sobie przypomniałem....zobacz jeki masz typ dysku twardego.Pamiętam że na moim starym lapku z dyskiem SSD wszystko działało dobrze, a na nowym z HDD zacinało.....jakby magistrala i dysk nie zdążał przetwarzać bierzącyvh danych.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.