Skocz do zawartości

Jak podrasować AZ3 i SW 102/500


ŁukaszBar

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rozwiązanie nie jest idealne, ale bardzo budżetowe i wykonane z tego co miałem pod ręką :)

 

1. Wykorzystałem adapter 1/4 cala -> GoPro i wkręciłem go w przedni otwór 1/4 cala w dovetailu.

2. Przez środek przełożyłem śrubę (też od GoPro), która robi za poprzeczkę do wieszania "przeciwwag" i dałem nakrętkę na końcu, aby nie wypadało.

3. Na środek śruby, pomiędzy "uszami" uchwytu GoPro zaczepiłem smycz Wojska Polskiego (+10 do wytrzymałości ;) )

4. Na drugim końcu smyczy wieszam torebkę z butelkami z wodą.

 

Efekt? 2 butelki wody 330 ml już robią różnicę, z 3 jest jeszcze lepiej i dla mnie wystarczająco. Wyżej nie "paczam" ;) Ale jakby co to wodę raczej każdy w domu ma i butelki też się znajdą więc można doważać.

Można też użyć woreczków z piaskiem/kamykami jak ktoś ma pod ręką.

 

Wiem, że jest to blisko osi obrotu i lepiej gdyby było bardziej wysunięte w przód. Więc próbowałem też z przedłużką z grubej blachy, która wysuwa punkt zaczepienia smyczy ok. 7 cm do przodu. Ale efekt był podobny, a bez przedłużki wygląda bardziej kompaktowo :)

 

DSCN3256.JPG

DSCN3259.JPG

DSCN3262.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 16:50, sosna napisał:

Dzisiejsza konstrukcja, próby na pobliskich drzewach wypadły bardzo dobrze; zdziwiony jestem że jest tak stabilnie. Zobaczymy jak sprawdzi się w nocy.

IMG_20200522_164323245.jpg

IMG_20200522_164357632.jpg

Słabo to widzę.....Od strony mechaniki / wyważenia / naprężeń w kluczowych elementach. Czy nie było opcji, by oba refy wisiały po przeciwnych stronach głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Marcin_G said:

Słabo to widzę.....Od strony mechaniki / wyważenia / naprężeń w kluczowych elementach. Czy nie było opcji, by oba refy wisiały po przeciwnych stronach głowicy?

Oczywiście była taka opcja - kolejne 2 śruby załatwiłyby temat. Nie było idealnie ale było zdecydowanie lepiej niz z samym 90/910 stawianym na AZ3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.