Skocz do zawartości

Lacerta MGEN3 - 1 przycisk do guidowania?


count.neverest

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Urządzenie kilka dni temu dostało istotne usprawnienie w postaci ustawienia na polarną wraz z platesolve. Działa dla obu półkul, do 8° od osi. Procedura jest analogiczna do tej znanej w Sharpcapie. Czekam na pogodę i możliwość przetestowania :)

 

 

 

image.png.748841094c60ba807b46358ec5f85740.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, nie jest to tanie rozwiązanie, ale sprowadza się właściwie tylko do podania ogniskowej. A teraz już nawet policzy sobie samo. 

Na Astrotreff i Astronomie.de co chwilę pojawia się wersja 2, zwykle w cenie 300-350€, rzadziej 3 generacja ok. 600€. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze iaczej

zakładając, że używam laptopa i np Niny albo astroberry, to taka konfiguracja z mgen podpiętym bezpośrednio do monta uniemożliwia plate solve i kadrowanie przez goto? zakładam, że wydając takie pieniądze raczej chciałbym mieć uniwersalne rozwiązanie. Nie wiem czy słusznie ale na razie widzę to jako dobre rozwiązanie guidingu, które jednakże ogranicza podstawową funkcjonalność zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubaman napisał:

zapytam jeszcze iaczej

zakładając, że używam laptopa i np Niny albo astroberry, to taka konfiguracja z mgen podpiętym bezpośrednio do monta uniemożliwia plate solve i kadrowanie przez goto? zakładam, że wydając takie pieniądze raczej chciałbym mieć uniwersalne rozwiązanie. Nie wiem czy słusznie ale na razie widzę to jako dobre rozwiązanie guidingu, które jednakże ogranicza podstawową funkcjonalność zestawu.

A to nie jest tak ze ustawiasz sobie montaż -synchonizujesz  ustawiasz kadr (plate solve) dla kamery głownej/dslr.

I na końcu włączasz guiging  "one push" ... a jak chcesz zmienić obiekt kadr to wyłaczasz na tą chwilę guiding. 

 

M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym zapytać jak to się robi ?
To znaczy ja zawsze używałem lunetki polarnej w montażu, aktualnie nie jest ona wbudowana, tylko powieszona obok. Czy ustawianie polarnej za pomocą MGEN'a działa przez lunetę do guide, czy trzeba ją jakoś magicznie przepiąć do lunetki polarnej? Pytam, bo nigdy tego nie robiłem, zawsze używałem własnego oka:)
Jeśli przy pomocy lunety do guide to rozumiem, że w trybie parkingu musi być widoczna polarna w teleskopie głównym oraz w lunetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera mgena podłączona jak do fotek, do lunetki guidującej i montaż wycelowany w polarną. 

Tu masz kompletną instrukcję. https://support.mgen-autoguider.com/uploads/Polar Alignment Fw.1.20.pdf

Podczas procedury również pojawiają się instrukcje na ekranie. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.