Skocz do zawartości

Obiektyw Jupiter 37A 135mm wersja MC, złączka m42 na c-mount


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam obiekty m42 Jupiter 135mm MC, optyka w bardzo dobrym stanie, bez rys, wyszczerbień czy innych wad, przesłona w pełni działająca.

Obudowa stan dobry, był używany jako guider więc nosi normalne ślady użytkowania.

Obiektyw ma osłonę, zaślepki (w przedniej wycięta maska do ostrzenia) oraz plastikowe zakręcane opakowanie.
Cena 220zł.

Mam też złączkę z m42 na c-mount o torze optycznym 25mm z gwintem na filtr 1,25 (gwint w środku) oraz przyłączem na śrubę statywową. Montowałem na niej kamerkę do guiding z jupiterem i filtrem IR. Cena 60zł.

 

Sprzedam też złącze nikona do tego obiektywu (Jupiter 37A), gwint m42 się wykręca (imbusami) i można zamontować bezpośrednio na obiektywie bagnet nikona. Cena 20zł.

 

Jeśli ktoś zdecyduje się na całość to cena wynosi 250zł.

SAM_9348.JPG

SAM_9353.JPG

SAM_9354.JPG

SAM_9347.JPG

SAM_9351.JPG

SAM_9355.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie fotki z tego Jupitera i Canona 450d (z filtrem CLS dlatego jest halo przy dużych gwiazdach), robione z 2 lata temu. Niestety moja obróbka fotek nie jest najlepsza.

Orion 1 crop_4.jpg

Gem_mod_3.jpg

Gem2.jpg

Edytowane przez cwic
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.