Skocz do zawartości

Laguna i Koniczynka


Zbuj

Rekomendowane odpowiedzi

Za mało materiału, tło wycięte do zera i nie ma w nim żadnego sygnału. Gwiazdy przepalone, kolorystykę na tiffie na pewno możesz jeszcze poprawić. Wysokie ISO spowodowało znaczną utratę dynamiki. Jaki to aparat? Podzielisz się stackiem? Ciekaw jestem ile siedzi w godzinie z Beskidu. Poprowadzone całkiem ładnie.

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo wiem co z tym zrobić po zestackowaniu. Otwieram to w LR, albo w ACR, jakieś korety wb i kontrastu, potem trochę w Ps i efekt jak widać. Stackiem oczywiście się podzielę, tylko nie wiem jak go udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funcje z lightrooma można zrobić innymi narzędziami w photoshopie, ale jak nie idzie ci w photoshopowaniu to możesz tylko rozciągnąć dane krzywymi w photoshopie i potem w lightroomie obrobić dalej. W ogóle obrabianie zdjęć to temat rzeka i najlepiej poczytać jakieś poradniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zadowolony z materiału :). Jest to drugi, choć pierwszy z taką ilością klatek materiał.  Faktycznie SWSA uciągnął ponad 3 kg w zasadzie bez problemu,to jest się z czego cieszyć, ale mam też tu pytanie. Wszystkie klatki są naświetlone  bez ruchu, ,tzn gwiazdy jako punkty, ale są różnice pomiędzy kadrami, czyli poszczególne ujęcia są lekko dygnięte, nie wszystkie, to w lewo, to znów w prawo, w skos i powrót itp. Czy to jakiś problem z prowadzeniem? Z mniejszym obiektywem też tak czasem jest. Co do obróbki to też coś podobnego udało mi się wyciągnąć, ale wydawało mi się że jest za mało kontrastu, gwiazdy za żółte, za duże i w ogóle za dużo ich,  no i nie bardzo wiem jaki kolor mgławicy należy uznać za prawidłowy. Ale na razie dziękuję bardzo, szukam jakichś porad jak to dobrze obrabiać i nie ma lekko, będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbuj napisał:

Rozumiem że zadowolony z materiału :). Jest to drugi, choć pierwszy z taką ilością klatek materiał.  Faktycznie SWSA uciągnął ponad 3 kg w zasadzie bez problemu,to jest się z czego cieszyć, ale mam też tu pytanie. Wszystkie klatki są naświetlone  bez ruchu, ,tzn gwiazdy jako punkty, ale są różnice pomiędzy kadrami, czyli poszczególne ujęcia są lekko dygnięte, nie wszystkie, to w lewo, to znów w prawo, w skos i powrót itp. Czy to jakiś problem z prowadzeniem? Z mniejszym obiektywem też tak czasem jest. Co do obróbki to też coś podobnego udało mi się wyciągnąć, ale wydawało mi się że jest za mało kontrastu, gwiazdy za żółte, za duże i w ogóle za dużo ich,  no i nie bardzo wiem jaki kolor mgławicy należy uznać za prawidłowy. Ale na razie dziękuję bardzo, szukam jakichś porad jak to dobrze obrabiać i nie ma lekko, będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. 

Zbuj, a podrzuciłbyś lokalizację skąd robiłeś? Jestem aktualnie w okolicach Gorlic i chętnie podjechałbym na dobrą miejscówkę z ciemnym południowym niebem. Chciałbym M20 upolować niutkiem 200/1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem z takiej górki między Mrukową a Desznicą(440mnpm) jest tam między nimi taka szutrowa bardzo dobra droga, ale najlepiej jest odbić w jej maksymalnym punkcie w bok, jest jeszcze wyżej i nie przeszkadzają panowie, którzy około 1 odwożą się co noc do domu na motorze   po jakiejś libacji. Gdybyś chciał, to z czwartku na piątek będę się wybierał, ma być pogoda, mogę pokazać bo tą drogę nie jest łatwo znaleźć. Bardzo dobra jest też droga przez Ciechanię(640mnpm), tuż przy granicy ze Słowacją droga asfaltowa z Ożennej do Krempnej, tylko tam jest trochę gorzej bo akurat w tym kierunku może trochę przeszkadzać górka z lasem, nie robimy z najwyższego punktu i częściej jest tam trochę gorsza pogoda. Obie miejscówki są ciemne i spokojne a na Ciechani(na zdjęciu) słychać dodatkowo sowy, i inne zwierzaki, 3 lata temu na wiosnę spotkałem tam ślady niedźwiedzia, także polecam serdecznie.

_IMG2165cc.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbuj napisał:

Robiłem z takiej górki między Mrukową a Desznicą(440mnpm) jest tam między nimi taka szutrowa bardzo dobra droga, ale najlepiej jest odbić w jej maksymalnym punkcie w bok, jest jeszcze wyżej i nie przeszkadzają panowie, którzy około 1 odwożą się co noc do domu na motorze   po jakiejś libacji. Gdybyś chciał, to z czwartku na piątek będę się wybierał, ma być pogoda, mogę pokazać bo tą drogę nie jest łatwo znaleźć. Bardzo dobra jest też droga przez Ciechanię(640mnpm), tuż przy granicy ze Słowacją droga asfaltowa z Ożennej do Krempnej, tylko tam jest trochę gorzej bo akurat w tym kierunku może trochę przeszkadzać górka z lasem, nie robimy z najwyższego punktu i częściej jest tam trochę gorsza pogoda. Obie miejscówki są ciemne i spokojne a na Ciechani(na zdjęciu) słychać dodatkowo sowy, i inne zwierzaki, 3 lata temu na wiosnę spotkałem tam ślady niedźwiedzia, także polecam serdecznie.

_IMG2165cc.jpg

Masz szczęście że mieszkasz w takich stronach ;-) w życiu na oczy takiego nieba nie widziałem, materiał jest wporzo ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej miejscówki to mam 25 km, ale to rzut beretem, ale dla takiego nieba  zawsze warto, zwłaszcza że okoliczne wioski wygaszają wszystkie światła po 22 a większe i dalsze Krosno i Jasło ścimnają około północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbuj napisał:

a teraz bardzo poproszę o krótki instruktaż, jak to się robi?

Zacznij od obejrzenia jak obrabiają inni, na yt jest sporo takich filmów. Dobrze, jak obejrzysz też tutoriale odnośnie krzywych, poziomów, masek, żebyś rozumiał jak działają te narzędzia. Bo jak nauczysz się obrabiania na pamięć, to na innym zdjęciu ten proces się nie sprawdzi. Kontroluj cały czas to, co się dzieje z obrazem.

Poniższy obrazek jest wyłącznie z Sirila, żadnego innego programu nie użyłem. 

 

1. Kalibracja fotometryczna dla 410 mm i piksela 5.88

2. ekstrakcja tła

3. Histogram (autmatyczne rozciągnięcie). 

4. koniec

 

 

mmmm8.jpg.6990fc42625356e8d609aa21771f7ddd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez count.neverest
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.