Skocz do zawartości
  • 0

Jakie szkło do C1100D i SW SA


M.C

Pytanie

Wyprzedałem swój sprzęt do zwykłej fotografii i zbroję się powoli czytając posty na forum do czegoś tylko pod deep sky (głównie nebule i pyły). Na wstępie zaznaczę że dopiero zaczynam z astrofotografią, a za sobą mam tylko kilka sesji sprzętem jakim miałem dostępnym pod ręką. SW SA już posiadam, a Canon jest w drodze z eBay (będę go jeszcze odsyłać gdzieś na zmodyfikowanie).

 

Główny zamysł jaki miałem do szkła to nic systemowego, żeby nie było problemu odsprzedać czy zrobić upgrade. Miałem przez to pomysły na WhiteCat 51 - co mi odradzono w temacie jednej z użytkowniczek ze względu na SW SA (a zamysłem była mobilność i cena, gdyż wyjeżdżam za miasto i nie wiem czy się wciągnę na tyle mocno żeby inwestować w coś droższego - możemy założyć że po roku jeżeli uda się zdobyć doświadczenie to montaże typu GoTo nie są problemem).

 

Przechodząc do sedna sprawy - z tematów na forum wywnioskowałem coś typu:

  • Samyang 135mm F2 - miałem szerokie szkła tej firmy, bardzo zadowolony byłem
  • Canon 70-200 F4L - przymykanie do F5.6 konieczne
  • Coś typu WhiteCat 51, ale krótsze

 

Zdaje sobie sprawę że 1100D to nie jest potwór, więc wydaje się że Samyang byłby najlepszy? Duża przysłona zrekompensuje ISO i SW SA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaje mi się że warto zacząć od Samyanga 135. Sam na nim zaczynałem i byłem zadowolony. Teraz walczę z SpaceCatem 51 z Canonem 600D (aps-c) i wiem że Samyang to mniejszy próg wejścia niż SpaceCat.

Edytowane przez beny
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie poszukam Samyanga. Na rynku w Irlandii czy eBay ich za bardzo nie ma, Amazon chyba zostaje tylko.

 

9 godzin temu, monter napisał:

Zerknij w tym temacie na astrofotografia.pl, Michał ogarnia takie rzeczy z dużym doświadczeniem na karku. 

Szczerze mówiąc to chętnie dałbym zarobić komuś z forum tylko że jestem odcięty na wyspie na razie :) 

 

Przemyślałem jeszcze sprawę jakby wyglądał scenariusz z HEQ5 i może jednak nie byłoby źle, ale to pociąga za sobą też dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, jako że czekam na modyfikacje aparatu to pora kupić lepszy statyw (aktualnie używam Manfrotto do fotografii dziennej).

Czy statyw Skywatcher Star Adventurer 3/8'' da radę do zestawu SW SA i Canon + Samyang 135mm? W inny temacie było parę alternatyw, ale jestem ograniczony do ktectelescopes.ie i amazon.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

Zamówiłem jednak ten statyw od SW SA. Dostępny od ręki był, a to nie jest jakiś HEQ5 zeby dawać więcej.

 

Wracając do tematu obiektywów. Aktualnie poluję na Samyanga (na rynku IE i UK jest to chyba szkło widmo). Na forum tutaj przeglądając tematy natrafiłem na Canon 200mm F2.8 L, na astrobinie tez dosyć dobre rezultaty osiąga. Do SW SA by się nadał, czy nie kombinować i tylko polować na Samyanga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.