Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, spokojnie :)

W zasadzie mogę tu poprzeć Hamala w tym co pośrednio napisał - o efektach w zabawie z planetkami dużej mierze  decyduje apertura.

Co prawda Peach potrafił "przeskoczyć" z 14" celestrona wiele profesjonalnych prac wykonywanych znacznie większymi aperturami...

 

Trudno osobom z teleskopami typu mak 150, czy 8" SCT  porównywać efekty z ,12 czy 14" luster. Ale chyba nie w tym rzecz...

Trzeba docenić prace wykonywane kazdym sprzętem, chodzi o to żeby z materiału wycisnąć maxa :)

Ale taki 100cm newton przydałby się...hehe

 

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem słabe warunki, ale dałem radę :D niestety jestem zajeb...y robotą chwilowo :notify:

 

To mam na myśli pisząc jednoznaczny Olimous Mons

MRS01.png.9d7406e7df94f69020feb71314a96e91.png

 

Swoją drogą nie macie pojęcia jak wiele przed nami jeszcze do zrobienia :) stworzyłem narzędzie które JEDNYM KLIKNIĘCIEM w 0,1sek

to

MRS2.png.0e7e015d7de0c00d0935f9f8557d3992.png

zamienia w to 

MRS01.png.de68998ca535ddbc4c28af6958721638.png

 

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Czy ty jesteś w stanie pokazać jak wygląda najlepsza klatka z takiego seeingu? Bo albo Ty miewasz u siebie na polu jakieś mega seeingi, albo jesteś wirtuozem akwizycji :) 

 

Takie dwie przykładowe - wydaje mi się, że jedne z lepszych. Ja seeing oceniam na oko, subiektywnie. Ale jak mam ostrą krawędź planety z lewej to już wiem że stacki będą zacne.

Mars_021247_F_00011503.png.fbea73face2f8102325a9d431a0df368.png  Mars_021247_F_00001509.png.ddf0ad889ddf19e419ff5c34820d9dec.png

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HAMAL napisał:

Swoją drogą nie macie pojęcia jak wiele przed nami jeszcze do zrobienia :) stworzyłem narzędzie które JEDNYM KLIKNIĘCIEM w 0,1sek

to

 

zamienia w to 

 

No ale już od dawna mamy ImPPG od @WielkiAtraktor 

Działa dokładnie w ten sposób - jak masz predefinowane parametry to przeciągasz myszką i dzieje się magia :)

 

 

 

  • Lubię 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Lukasz83 napisał:

No ale już od dawna mamy ImPPG od @WielkiAtraktor 

Działa dokładnie w ten sposób - jak masz predefinowane parametry to przeciągasz myszką i dzieje się magia :)

Ja mam zdefiniowanych wiele zestawów, klikam dobierając najlepszy. Tam też masz taką możliwość ?

 

I to właśnie miałem na myśli, pisząc wcześniej, że dzięki wielkiej skali przepracowaliśmy przydatnie dla Marsa okres przed-marsowy :)

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HAMAL napisał:

 

Ja mam zdefiniowanych wiele zestawów, klikam dobierając najlepszy. Tam też masz taką możliwość ?

 

I to właśnie miałem na myśli, pisząc wcześniej, że dzięki wielkiej skali przepracowaliśmy przydatnie dla Marsa okres przed-marsowy :)

 

Tak, tam można sobie zapisać plik ustawień (ustawienia dekonwolucji, unsharp mask i krzywe) i ładować w zależności od obrabianego materiału.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lemarc napisał:

Też widać Valles Marineris. 

A ten kolor to bym zbalansował, bo surowy z kolorowej kamerki taki mi wychodzi i ma rozjechane RGB. Chyba że w newtonie to nie występuje.

balans-rgb-registax.jpg

U mnie problemem (o ile tak można to określić) jest sama kamera ASI 224MC, która koduje RGB jako RGGB i wszystko z automatu jest źółte.
03_34_29_l5_ap36_conv_ac_PP_ac3.jpg.4c725665671746f6d3b377c01d9ddd97.jpg

Generalnie to robię w Registax tak jak mówisz, ale teraz po prostu podciągnąłem na szybko suwaki, żeby wyglądało w miarę sensownie. Mam w planie zrobić składankę od maja do opozycji i wtedy na pewno powalczę mocno z kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lysy napisał:

Myślę że to kwestia balansu, po zastosowaniu w PS jednego klawisza ("auto - kolor") i minimalnym

balansie kolorów jednak widać że jest tam potencjał na zróżnicowanie kolorystyczne.

 

 

Abalans-rgb-registax.jpg.ee5d9b14b70d927ef87f5f1f011b98bc.jpg

Ja nie używam autokoloru, bo przepala najwyższe światła. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to truizm ale zobaczcie jak ważna jest dobra kolimacja - zakładam, że dowolnego systemu optycznego.

 

Po lewej pierwszy avik z wczoraj - kolimacja siadła po flipie. Po prawej avik po poprawieniu kolimacji, nagrany jakieś pół godziny później.

Błąd kolimacji nie był duży - jakieś 1/4 obrotu jednego pokrętła od LG.

Przy błędnej kolimacji obraz był rozdwojony i nieco rozmyty ale co ciekawe na aviku tego nie było tego tak mocno widać - kaszanka pojawia się dopiero po stackowaniu i przy próbach wydobycia detalu.

 

koli.jpg.8ca468c4013a500213221ad1075f8fb8.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.