Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Wamprum: W smartfonie klatki filmu są zawsze kompresowane. Można regulować bitrate, ale nawet 200Mbps to nie to samo co film bez kompresji. 

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba z balkonu w dużym mieście. Zawrotna wielkość 50x50 pixeli, trochę brakuje do rozdzielczości 4K ;) 

 

Szału nie ma ale się zastanawiam dlaczego ta tarcza jest tak prześwietlona ? Lepiej to widać na drugim zdjęciu.

 

 

SCT 8 + Canon 1100d ISO 100, 1/200s (avi fps 30) (Amatorska obróbka Autostakker 50% z 5000 klatek + registax6).

 

mars1_Tv12000s_800iso_848x568_20200919-02h45m18s_j-b_lapl6_ap18_conv-ok.png

mars1_Tv1200s_100iso_848x568_20200919-02h49m19s_j-b_lapl6_ap14-registax6-g.png

Edytowane przez chemik22
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, OBERON RD napisał:

Mankament ASI taki, że klatki 600x600 przy 10 tys. w filmie powodują, że dysk się zapełnia. Jeden filmik to 3,5GB.

Ja korzystam przy kamerach ASI z oprogramowania ASICAP i mam opcję rejestrowania fragmentu klatki. Duża oszczędność miejsca na dysku.

Nie znam IC Capture/Fire Capture, ale może też jest gdzieś taka opcja do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kombinuj-licz napisał:

Ja korzystam przy kamerach ASI z oprogramowania ASICAP i mam opcję rejestrowania fragmentu klatki. Duża oszczędność miejsca na dysku.

Nie znam IC Capture/Fire Capture, ale może też jest gdzieś taka opcja do wyboru.

Tak, FireCapture ma ROI, ale wiatr plus montaż powodują, że planetę mającą circa 300 pikseli rejestruję w formacie 600 x 600. Przy maksymalnej klatce 3000 x 2000 czy coś koło nie uciągnę ponad 100 kl/s.:) Kiedyś używałem Castratora, może wrócę. To taki program centrujący i przycinający kadr już po zrobieniu avi. Nie wiem czy jest w stanie obsłużyć .ser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Loxley napisał:

Doskonała robota. Momentami jakość obrazu rewelacyjna. 

Gratuluję, Przemek. :thmbup::original:

Dzięki Jurku . Faktycznie pod koniec animacji jest taki niedosyt , bo robi się ciekawie . Następnego dnia również wystawiłem sprzęt były lepsze warunki , Jednak sesja była krótsza i animacja miała by mniejszy zasięg rotacji. Jeżeli będą sprzyjać warunki poświęcę jakąś nockę w okresie opozycji dla większej ilości materiału pod animację .

Twój Mars Jurku również świetnie wypadł . Bardzo dobrze wyważone tonacje BW.  Szkoda że dziś idę na nockę bo zapowiada się noc igła . 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mack_mnk napisał:

@harryLH świetne, wygląda jak grafika z http://worldwidetelescope.org/ gratuluję strzału :D
A na serio to widać fajnie chmury :) 
 

Dzięki, to zaledwie jedno i pierwsze ujęcie, więc raczej bez fajerwerków, kręciłem co pół godziny (od 02:14 do 06:15) - 5 filtrów (6 strzałów z księżycami) każdy po 1500 klatek, jest co składać, ale nie mam kiedy, cel uchwycić rotację planety i jednocześnie ułożenie jej satelitów. Tak na prawdę to niesamowicie szybko się poruszają. A co do filtrów - trochę się bawiłem, pierwszy raz celowałem CH4 i UV w Marsa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.