Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, lulu napisał:

Radzę mnie nie denerwować, bo zawsze mogę zmienić kolor Marsa na zielony, stawiając moderatora w kłopotliwej sytuacji...

 

Nietrafiona groźba, razem z @Darek_B jako zarząd stowarzyszenia HaLRGB+ bardzo przychylnie zapatrujemy się na działalność mniejszości kolorystycznych ;)

Stop supremacji pamarańczowo-czerwonego Marsa! :Wave:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcinSn napisał:

A to nie o nim była mowa powyżej?

Jakkolwiek by nie było, po zakręconym Marsie, świat na Astropolis nie będzie już taki sam...

Piszesz pod moim wpisem więc nie wiem do którego Łukasza się odnosisz, ale domyślam się że nie do mnie, bo ja mam tę samą wadę GOTO co Ty ;-)

 

15 minut temu, Paether napisał:

 

Nietrafiona groźba, razem z @Darek_B jako zarząd stowarzyszenia HaLRGB+ bardzo przychylnie zapatrujemy się na działalność mniejszości kolorystycznych ;)

Stop supremacji pamarańczowo-czerwonego Marsa! :Wave:

A - znaczy się tworzycie jeden wspólny front ideologiczny! A czy jesteście inspirowani przez zagraniczne ośrodki dywersji ideologicznej?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paether napisał:

 

Nietrafiona groźba, razem z @Darek_B jako zarząd stowarzyszenia HaLRGB+ bardzo przychylnie zapatrujemy się na działalność mniejszości kolorystycznych ;)

Stop supremacji pamarańczowo-czerwonego Marsa! :Wave:

 

Zieloni ekolodzy są niewymownie i dozgonnie wdzięczni Administratorowi Forum za te słowa.

 

Czekamy na zielonego Marsa w tym wątku - podczerwiennicy - do dzieła!

 

Siema

Nasze forum powstało w 2003 więc poniższe zdjęcie raczej nie miało szans na pojawienie się w APOD-owych wątkach. Zapewne to jego premiera.
(APOD 3 marca 1999) coś się nie chce linkować to daję wprost.
 

 

mars_nicmos_big.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegałem, ale nikt nie chciał słuchać. Następna amerykańska prowokacja...

 

marsbackground.jpg.eaf9796fdb726f41b59f7b4faa2f136c.jpg

 

Obrazek uzyskany podczas misji MAVEN przedstawia widok w ultrafioloecie, w fikcyjnych oczywiście kolorach. Więcej informacji tutaj: https://www.nasa.gov/feature/goddard/2016/maven-celebrates-one-mars-year-of-science

Edytowane przez lulu
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Adm2 napisał:

MateuszW zamknął temat. Na Marsie jest i woda i atmosfera :original:

No, gdzie te Noble? :) 

Obwódka to oczywisty artefakt od wyostrzania, ale te niebieskie pojaśnienia są widoczne na surowym awiku. Zapewne nie wyszły po obróbce zbyt naturalnie, ale moim zdaniem to są zniekształcone chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka z 08.10.2020r kiedy ostatnio miałem czyste niebo. 

To moja pierwsza astrofotka, w sumie nic specialnego ;/ . Warunki też były bardzo złe, wiało jak nigdy.

Mak127 + MS lifecam cinema. 

 

 

mars.jpg

Edytowane przez pajastrz
zamiana ja jpg
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe filmowe podsumowanie tegorocznej opozycji. W prawdzie na potrzeby "zdalnego" kółka astronomicznego, ale i tu też może chyba być.

Wiele radości dało mi prześledzenie tutorialu @Lukasz83 za co bardzo dziękuję :) Nie wiedziałem, że WinJupos ma takie możliwości.

 

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymoff napisał:

Jeszcze inny avik z wczoraj obrobiony.

Nieporównywalnie lepszy! Tamten, to jakbym widział podwójnie. Myślałem, że z kolimacją teleskopu coś nie tak, ale pewnie tylko mocno rzucało planetą, albo były nie dobrze dobrane parametry stakowania.

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.