Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2020


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wycelować zestawem Synta 8 + Barlow x2 + MS Lifecam Cinema na Marsa. Niestety na pełnym zoomie obraz jest tragiczny (szum nie pozwala na uzyskanie czegokolwiek) dlatego musiałem go zmniejszyć. Wyszło coś takiego i mam pewność, że to ciemne i białe na tarczy to na pewno detal, bo na innych avikach wychodzi podobnie :D Gdyby nie to ograniczenie rozmiaru tarczy, to pewnie trochę więcej tego detalu by się załapało. Będę jeszcze eksperymentował (o ile pogoda pozwoli) i może uda się coś uzyskać na pełnym zoomie. Ciekawe jaka byłaby różnica w porównaniu do T7 z Chin :hmm: 
Ps. Ciekawa dysproporcja względem Waszych zdjęć :D

 

 

19_37_37.jpg

19_38_09.jpg

Edytowane przez antwito
Nieprawidłowo wstawione zdjęcia
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.12.2020 o 11:13, Misza napisał:

Zimny prysznic zza Odry , ot taki sobie Marsik z cassegrain'a 400 Zeissa

Link

 

P.S.

Pociesza mnie fakt że detektor ma taki sam jak ja więc wszystko jest jeszcze możliwe ;)

W sumie tak, bo patrząc na zdjęcia Księżyca na Astrobinie Uwe robi je "normalne" z takiej apertury.

Dla mnie ten jego Mars to wyjątkowo dobra robota w programach plus wąskie filtry? Teleskop nie jest budżetowy, do tego ADC Gutekunst za 8600 € :D

Pobierzcie sobie obrazek i rozbierzcie na kanały RGB - chciałbym mieć tyle drobnych szczegółów B czy G co u niego. W tym chyba jest tajemnica.

Mamy dwa lata do następnej opozycji:

Umyję zwierciadła, poszukam filtrów, załatwię pogodę i jak czterej pancerni z psem zdobędziemy Bramę Brandemburską  :sterb003:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympus Mons i jego okolica autorstwa Łukasza to chyba jedno z najlepszych ujęć tego rejonu (jeśli nie najlepsze) z tegorocznego wątku opozycji Marsa. Dzięki niemu mogłem się przekonać, że to co złapałem na zdjęciu Marsa z burzą z 18.11 to jednak nie artefakty. Może z braku pogody poszukajcie swoich ujęć Olympusa z tego sezonu i wrzućcie w kolejnych postach. Ciężko szukać na tylu stronach. Pamiętam, że na początku sezonu ktoś zastanawiał się czy będzie można uchwycić ten wulkan. Nie było to aż takie trudne. U mnie ledwie majaczy, ale jest :)

Mars-burza.png

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Trafiłem na ładne i szczegółowe zdjęcie z opozycji Marsa 2020 w galerii autorów książki nt. akwizycji obrazów planet. No rzućcie okiem na fotkę z teleskopu 1040 mm z Lazurowego Wybrzeża. Wymiar jest średnicą, kamerka ZWO 290. Autor uważa, że miał wyjątkową pogodę.

 

http://planetary-astronomy.com/wp-content/uploads/2020/12/2020-10-24-2117_4-vernet_prost-cambre_180deg.png

ciut więcej na CN

https://www.cloudynights.com/topic/737704-mars-october-24th-with-1-meter-c2pu-telescope/

Nie to, że kupię większy blank i będę szlifował. Ale gdzie się wprosić na następną opozycję, to jest pytanie :flirt:

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.