Skocz do zawartości
  • 0

Czyszczenie okienka w kamerze


Behlur_Olderys

Pytanie

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
4 minuty temu, trouvere napisał:

Bo z tym osadem to da się żyć :hmm:

A w życiu :) moja pedantyczność w tym zakresie spać by mi nie dała :D 

 

Ja robię tak, że maczam patyczek kosmetyczny z benzynie, ale nie za mocno, do tego dodaje odrobinę alkoholu i dokonuję czyszczenia. 

Często od dołu bo wtedy tłuszcz z filtra ścieka na patyczek a nie z patyczka na filtr.

Lub filtr bez oprawki kładę na płatek kosmetyczny drugi moczę benzyną i alkoholem i przecieram 3x 1 stronę filtra i płatek do śmieci.

potem na nowy płatek filtr na drugą stronę, drugim płatkiem z alkoholem i benzyną czyszczę druga stronę i do ramki wraca.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
3 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Szybka piłka: czym można wyczyścić okienko kamery Asi120? Spirytus?

Jakiego rodzaju zanieczyszczenia masz Bartek na myśli? Odciski palców, jakiś przywarty do szybki osad, czy luźne paprochy?

Oczyszczenie szybki z osadów, odcisków palców właściwie czymkolwiek, co je usunie nie degradując ewentualnej warstwy przeciwodblaskowej (jeżeli na szybce jest) i obudowy. Może być jak najbardziej spirytus, czasem wystarczy pochuchać i przetrzeć. Znacznie trudniej jest usunąć paprochy, które zostają po przetarciu. Ja stosuję do tego sprężone powietrze ze swoich butli nurkowych. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, diver napisał:

Jakiego rodzaju zanieczyszczenia masz Bartek na myśli? Odciski palców, jakiś przywarty do szybki osad, czy luźne paprochy?

Oczyszczenie szybki z osadów, odcisków palców właściwie czymkolwiek, co je usunie nie degradując ewentualnej warstwy przeciwodblaskowej (jeżeli na szybce jest) i obudowy. Może być jak najbardziej spirytus, czasem wystarczy pochuchać i przetrzeć. Znacznie trudniej jest usunąć paprochy, które zostają po przetarciu. Ja stosuję do tego sprężone powietrze ze swoich butli nurkowych. ;)

 

Raczej chodzi mi o paprochy... Rozumiem: spirytus mi uszkodzi to okienko czy nie? :) Izopropanol zamówiłem, ale jak jutro nie przyjdzie, a będzie noc bez chmur.... :P to spróbuję spirytusu :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, apolkowski napisał:

Na Allegro są zestawy do czyszczenia matryc foto.

Tu chyba nie ma mowy o czyszczeniu matrycy, tylko o czyszczeniu szybki ochronnej?

 

20 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Raczej chodzi mi o paprochy...

Jeżeli luźne paprochy, to tylko dmuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DO paprochów miękki pędzel, taki jaki kobiety używaja do nakładania pudru . No i pózniej  gruszka. Do innych rzeczy  spirytus etylowy z  eterm w  stosunku  jeden do jednego. Polecam. Sprawdzone wiele lat temu. Pozdrawiam Edwin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.