Skocz do zawartości

NGC4725 w troszkę innej odsłonie


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Jarzyna B. napisał:

... ale wtedy główna bohaterka musiała by się nieco odsunąć na bok a tego nie chciała :emotion-5:

Ciężki jest los niektórych galaktyk w otoczeniu tych większych. Nie dość, że masakrowane grawitacyjnie to jeszcze spychane na peryfieria zdjęć fotografów z planety Ziemia :(

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paether napisał:

Ciężki jest los niektórych galaktyk w otoczeniu tych większych. Nie dość, że masakrowane grawitacyjnie to jeszcze spychane na peryfieria zdjęć fotografów z planety Ziemia :(

Co fakt to fakt, ilekroć dodając do mapy dziwny obiekt stwierdzam, że przy asyście tylu "gwiazd" dookoła, szanse na sesje ma marne :D

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem. Piękny szczegół, tło i dość zrównoważone kolory. :)

Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że w renderingu była troszkę za duża pogoń za niebieskością kolorów w galaktykach. Ucierpiały na tym kolory gwiazd, których większość stała się zbyt niebieska. W tym obszarze nie ma aż wielu gwiazd typu A i O, które dają wyraźny niebieski odcień. Np. TYC 1993-925-1 jest typu widmowego F8, a na obrazku jest wyraźnie niebieska. Tylko taki mały kamyczek, niczego nie ujmujący tej pięknej pracy. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Jestem pod wielkim wrażeniem. Piękny szczegół, tło i dość zrównoważone kolory. :)

Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że w renderingu była troszkę za duża pogoń za niebieskością kolorów w galaktykach. Ucierpiały na tym kolory gwiazd, których większość stała się zbyt niebieska. W tym obszarze nie ma aż wielu gwiazd typu A i O, które dają wyraźny niebieski odcień. Np. TYC 1993-925-1 jest typu widmowego F8, a na obrazku jest wyraźnie niebieska. Tylko taki mały kamyczek, niczego nie ujmujący tej pięknej pracy. ;)

Dzięki Sławek, co do niebieskiego to właśnie nawet go wygaszałem niż podciągałem. U mnie nie widzę tak dużo niebieskiego więc pewnie to też wina monitorów a kalibracja  wydała się wyjść dość poprawnie.

Z drugiej strony bywa często, że trudno o niebieski kolor w ramionach galaktyk a tutaj ten kolor pojawił mi się zaraz po kalibracji. Być może taki wpływ na zdjęcie miało nie do końca przejrzyste niebo, podczas zbierania koloru była dość duża wilgotność i leciutkie zachmurzenie co mogło spowodować taki problem.

6 godzin temu, Tayson napisał:

Niecodzienny kadr i fajniutki obiekt. Mega detal! 

 

Dziwnie jedynie wygląda niebieskawe tlo....po całości. 

Dzięki Tomek, jak wspomniałem ja nie widzę u siebie tego niebieskiego tła, pipeta i poziomy pokazują, że jest ok.

Wyciągnąłem z tła dość dużo paprochów więc teraz trzeba za to zapłacić,  lepiej nie będzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle genialna Twoja fotka, szczególnie detal, no i ta drobnica w tle powala.

Ale, będziemy się Bogdan spierać, kadru Ci nie wybaczę. Czemu nie pokazałeś tego "wąsa" NGC 4747?

:(

Kiedyś też popełniłem tą fotkę, nie będę jej tu pokazywał z wiadomych powodów, ale przynajmniej na miniaturce o jaki kadr mi chodzi: 

image.png.2f6ca741eff81fb41dd10679cc13a3d8.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzędziel napisał:

Jak zwykle genialna Twoja fotka, szczególnie detal, no i ta drobnica w tle powala.

Ale, będziemy się Bogdan spierać, kadru Ci nie wybaczę. Czemu nie pokazałeś tego "wąsa" NGC 4747?

:(

Kiedyś też popełniłem tą fotkę, nie będę jej tu pokazywał z wiadomych powodów, ale przynajmniej na miniaturce o jaki kadr mi chodzi: 

image.png.2f6ca741eff81fb41dd10679cc13a3d8.png

Mam podobny kadr który obrabiam. Bogdan nieco mnie uprzedził z obróbką bo ma więcej czasu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antoni napisał:

Mam podobny kadr który obrabiam. Bogdan nieco mnie uprzedził z obróbką bo ma więcej czasu.

No nie wiem czy mam więcej czasu, ostatnio to Tobie udało się zebrać ekspozycje do kilku

obiektów i kilka obrobić. To moja pierwsza od dwóch miesięcy :emotion-5:

8 godzin temu, Grzędziel napisał:

Jak zwykle genialna Twoja fotka, szczególnie detal, no i ta drobnica w tle powala.

Ale, będziemy się Bogdan spierać, kadru Ci nie wybaczę. Czemu nie pokazałeś tego "wąsa" NGC 4747?

:(

Kiedyś też popełniłem tą fotkę, nie będę jej tu pokazywał z wiadomych powodów, ale przynajmniej na miniaturce o jaki kadr mi chodzi: 

image.png.2f6ca741eff81fb41dd10679cc13a3d8.png

No kurcze 5 mm wąsa poszło poza kadr i od razu problem :laugh: ale zobacz 4725 nie jest na środku i nie pozuje do zdjęcia a to już nie ma takiego uroku.

Po prostu co tutaj dużo mówić muszę kupić kamerę z większym chipem!!!

 

DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POCHLEBNE OPINIE :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.